Bėgant krosą sustojo širdis
Gegužės 10-ąją mirė humoristas, laidų vedėjas Vytautas Šerėnas (1959 - 2019). 60-tuosius metus ėjęs vyras anapilin iškeliavo leisdamas laiką savo sodyboje, Labanoro girioje. Bėgant krosą jam sustojo širdis. Atvykus medikams, vyro atgaivinti nepavyko. Ligoninėje V.Šerėnui konstatuota mirtis.
V.Šerėnas buvo ilgametis televizijos laidos „Dviračio šou“ vedėjas ir kūrėjas. Rugpjūčio 14-ąją, prieš palydint V.Šerėną amžinojo poilsio į Antakalnio kapines, artimieji, bičiuliai ir gerbėjai nuo pat ryto rikiavosi prie Vilniaus laidojimo namų. Atsisveikinant buvo prisimenamas V.Šerėno talentas, tvirtas charakteris, o jo atminimas pagerbtas tylos minute.
Jautrius paskutinius žodžius V.Šerėnui šalia kapavietės tarė ir žmona Dalia Šerėnienė, dukros Gintė ir Rytė. „Iki pasimatymo, mano likimo žmogau. Ilsėkis ramybėje“, – paskutinius žodžius šalia vyro kapo tarė V.Šerėno žmona.
Mirė atostogaudamas
Gruodžio 2 dieną su žmona atostogaudamas Ispanijoje mirė humoristas Vitalijus Cololo (1974-2019). Aktorius, televizijos laidų, renginių vedėjas, jų režisierius, pedagogas – ypač veiklus žmogus, pusę savaitės dėl darbų gyvendavęs sostinėje, o pusę – savo gimtuosiuose Druskininkuose.
Būtent šiame jaukiame šalies kurorte jis atgulė amžinojo poilsio. Urną su V.Cololo palaikais palydėjo širdį verianti jo dukros, į muzikinę sceną kelią besiskinančios 17-metės Evitos daina.
„Pavakary gęsta saulė...“ – subtiliai, švelniai prie kapo dainavo mergina.
Žinia apie V.Cololo mirtį buvo lyg iš giedro dangaus. Ispanijoje besiilsėdamas prie jūros vyras pasijuto blogai ir skubiai buvo išvežtas į ligoninę. Paaiškėjo, kad aktorių palaužė uždegimas, po kurio įvykus komplikacijoms jį teko skubiai operuoti. Deja, naktį 5 valandas trukusi operacija baigėsi tragiškai. Neatlaikius širdžiai, konstatuota V.Cololo mirtis.
Mįslinga mirtis
Rugsėjo 1-ąją mirė menininkė Jūratė Rekevičiūtė (1969–2019). Iš pradžių buvo teigiama, kad krūties vėžį prieš daugiau nei metus išsigydžiusi moteris mirė savo namuose.
Tačiau vėliau paaiškėjo mįslingų aplinkybių. Artima Jūratės draugė žiniasklaidai papasakojo, kad iš tiesų žinomą menininkę negyvą tvenkinyje rado jos vyras, televizijos laidų režisierius ir prodiuseris Ričardas Rickevičius.
Sakė, kad moteris rasta vilkinti tais pačiais drabužiais, kuriuos vilkėjo nelaimės išvakarėse vykusio vakarėlio metu.
Apie tai, kad serga krūties vėžiu ji pranešė 2018 m. vasarą. Pozityvumu tryškusi, 51 metus ėjusi menininkė sveiko ir nekantravo vėl pradėti dirbti.
Užgeso po gražiausių švenčių
Gruodžio 29-ąją mirė režisierius, kino ir teatro aktorius Remigijus Sabulis (1954-2019). „Sidabrinės gervės“ laureatas mirė savo namuose. „Tikslios priežasties dar nežinome, bet medikai sako – širdis. Atsikėlus po pietų miego jam pasidarė bloga. Dar mama išėjo iš kambario, grįžo ir viskas. Greitai, ant akių. Visi esame didžiuliame šoke“, – kalbėjo jo dukra, verslininkė Laura Sabulytė.
Ji, kol kas nenoriai vartodama būtąjį laiką, pasakojo, kad režisierius paskutiniu metu neslėpdavo liūdesio dėl bėgančių metų, senkančių jėgų, tačiau niekada nestokodavo noro dirbti.
„Jis yra labai atsidavęs darbui, tad paskutiniu metu pergyveno dėl savo amžiaus – kad nebegali daugiau kurti. Amžius daro savo. Jam svarbu save realizuoti, o su metais jėgos senka. Namuose padiskutuodavome, aptardavome scenarijus. Scenarijus jis rašė pastoviai – tai nepriimdavo, tai vėl kas. Labai svajojo sukurti ilgametražį filmą. Liko nebaigtas. Namai, sodyba – planų buvo daug. Neseniai su mama grįžo iš kelionės, buvo labai patenkintas. Šventėms padovanojau bilietus į Barseloną, norėjau, kad jiedu pasibūtų. Grįžo prieš Kūčias. Šventes irgi labai gražiai atšventėme – trys dienos su dovanomis ir šokiais“, – kalbėjo dukra.
Režisierius bus pašarvotas sausio 2 dieną. Urna su palaikais nuo 14 val. stovės Vilniaus laidojimo namuose, Olandų g. 22, o į paskutinę kelionę jis bus palydėtas sausio 3 dieną, 12 val. sostinėje esančiose Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.
Liūdnas sutapimas
Liepos 22-ąją anapilin iškeliavo aktorius Almantas Vaišnys (1972 - 2019). Eidamas 48 metus jis, anot mamos Almos Vaišnienės, mirė dėl širdies veiklos sutrikimo. Bičiuliai ir kolegos A.Vaišnį prisiminė kaip lojalų, sukalbamą ir šiltą žmogų.
Na, o jo bendražygis, kartu seriale „Naisių vasara“ vaidinęs Šiaulių dramos teatro vadovas ir aktorius Aurimas Žvinys pasidalijo liūdnu sutapimu.
„Vasaros pradžioje su Almantu keletą kartų kalbėjomės telefonu, aptarėme jo idėjas dėl spektaklio. Jis turėjo minčių Šiaulių dramos teatre pastatyti vaikišką spektaklį apie amžinąsias vertybes, vaikams papasakoti apie gyvenimišką ciklą – gimimą ir mirtį.
Tą padaryti jis norėjo per gamtą, metų laikus. Liūdna žinia ta, kad ši mintis taip ir liks mintimis ir pokalbiais. Galbūt kas nors imsis ir įgyvendins Almanto pradėtą darbą“, – kalbėjo aktorius.
Žemėje jautėsi tik svečias
Rugpjūčio 30 dieną mirė žinomas avalynės kūrėjas Žanas Maslauskas (1975 - 2019). Dar būdamas 13-kos jis išgirdo cukrinio diabeto diagnozę, tačiau paauglys nusprendė nesitaikstyti su liga – sportavo, dirbo, svajojo būti archeologu.
Vis dėlto dėl cukrinio diabeto vis blogėjo sveikata: Žanas patyrė kelias akių operacijas, 7 infarktus, kas savaitę jam buvo atliekama inkstų dializė. Visa tai batų meistrui vis priminė, kad jis – tik svečias šioje žemėje. Tačiau, po didelių sveikatos krizių žiūrint pro ligoninės langą gimdavo geriausios ir gražiausios batų kolekcijos.
Nuo 2004-ųjų, kai Ž.Maslauską ištiko pirmas didelis infarktas, dėl kurio apmirė net trečdalis širdies raumens, jis nekart atsidūrė ligoninėje. Vyro širdyje buvo 11 stentų – jie praplėtė kraujagysles ir padėjo atkurti kraujotaką. Jis žinojo, kad didžiausias priešas yra cholesterolis, dėl kurio išsivystė aterosklerozė.
„Sunkiausia jam buvo, kai ėmė streikuoti širdis, atsisakė inkstai. Tai buvo pragaras, kurį mano vyras ištvėrė“, – yra kalbėjusi jo žmona. Po dizainerio mirties, rugsėjo pradžioje buvo pristatyta paskutinė jo kolekcija.
Rugpjūčio 19-ąją mirė aktorius Rimgaudas Karvelis. Iki mirties jis dienas leido ligoninėje.
Čia jį lankęs Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas Ramutis Rimeikis sakė, kad vyras sirgo, skundėsi skausmais. Ramutis svarstė, kad jis turėjo problemų su skrandžiu, tikriausiai sirgo vėžiu.
Amžinojo poilsio aktorius atgulė Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje. Atsisveikinti su aktoriumi atėjo artimieji ir jo kolegos aktoriai: Kostas Smoriginas, Gražina Baikštytė, Gediminas Girdvainis bei daugelis kitų.
Čia pasirodžiusi aktorė Kristina Kazlauskaitė portalui lrytas.lt sakė, jog R.Karvelio be galo pasiilgs. „Mus siejo nuostabūs santykiai, su šituo žmogumi kitokių santykių nė negalėjo būti. Jis buvo nuostabus, patikimas draugas. Manau, kad tokie žmonės nyksta, jie – deimantai“, – sakė ji.
Rugsejo 7-ąją, eidamas 82-uosius metus po sunkios ligos mirė Lietuvos rašytojų ir žurnalistų sąjungų narys, istorikas, pedagogas Rimantas Marčėnas ir menininkės Nomedos Marčėnaitės tėtis.
Marijampolėje gimęs rašytojas per daugiau kaip penkis kūrybos dešimtmečius parašė keliolika recenzijų apie lietuvių prozininkų knygas, kelias dešimtis publicistinių ir mokslinių straipsnių, išleido devynias knygas, buvo poros stambių monografijų ir enciklopedinio pobūdžio leidinių bendraautorius.
- Lapkričio 16-ąją po sunkios ligos užgeso mafijos tėvu vadinto Vido Antonovo gyvybė. Vyras mirė eidamas 81-erius metus. Naujienų portalui lrytas.lt Vido žmona Rima Antonovienė papasakojo mirties aplinkybes: „Vakar Vidas turėjo radioterapijos kursą, o šįryt, man bevažiuojant į ligoninę, 8:30 jo gyvybė užgeso“.
- Rugpjūčio 17-ąją, eidamas 87 metus mirė kino dokumentininkas, vienas žymiausių laikotarpio filmų kūrėjų Gediminas Skvarnavičius. Jis rašė scenarijus ne tik savo, bet ir žinomų savo kolegų – Algirdo Dausos, Viktoro Starošo, Rimtauto Šilinio – filmams, režisavo apie penkiasdešimt savųjų.
- Rugpjūčio 17-ąją, eidama 98-uosius metus šeštadienį mirė lietuvių teatro aktorė, teatrologė, televizijos ir radijo diktorė, laidų vedėja Dana Rutkutė. D.Rutkutė gimė Joniškyje 1922 m. kovo 10 d. Jos tėvas Martynas Rutkus (1891–1927) buvo pedagogas, visuomenės ir kultūros veikėjas, motina – darbininkė. Be Danos, šeimoje dar augo brolis ir dvi seserys.
- Rugsėjo 5-ąją anapilin iškeliavo Klaipėdos dramos teatro aktorė Marija Černiauskaitė-Barauskienė. 90-uosius metus ėjusi menininkė teatre sukūrė per šimtą vaidmenų. Ji buvo pirmoji Lietuvos Džuljeta, suvaidino šį vaidmenį antraisiais kūrybos metais 1955 metais.
- Birželio 14-ąją mirė vieno garsiausių Lietuvos žurnalistų Algimanto Čekuolio (87 m.) žmona Edita (64 m.) Čekuolienė. Moteris ilgą laiką kovojo su klastinga liga – agresyvios formos vėžiu. Ant operacinio stalo ji gulėsi dar praėjusių metų liepos 16-ąją. Tuomet, jai buvo pašalinti vėžio židiniai gimdoje.