Garbingą misiją naujieji vedėjai perėmė iš trejus metus ceremonijai vadovavusio muzikanto Jurgio Didžiulio.
„Sutikau vesti apdovanojimus dėl ypatingos bendruomenės, kurios dalimi jaučiuosi.
Dažnai, mes, lietuviai, jaučiamės labai maži – sakome, kad mūsų tik trys milijonai. Bet mane visuomet maloniai stebina, kad praktiškai visose šalyse yra tikrai daug pasiekusių lietuvių.
Taip pat man atrodo nepaprastai svarbi ir viena iš šių apdovanojimų misijų – ne tik apdovanoti daug pasiekusius tautiečius, bet ir šviesti visuomenę apie didžiausių mokslo, meno, technologijų viršūnėse esančius mūsiškius, kurie prie mūsų visų gerovės prisideda nebūtinai gyvendami Lietuvoje“, – sakė G.Žickytė, kuri 2016-aisiais pati buvo nominuota šiuose apdovanojimuose.
Pasaulyje garsi režisierė taip pat akcentavo, jog bet kokiai kūrybai ypatingai svarbūs namai.
„Aš ir pati jaučiuosi globali lietuvė, kadangi tenka daug keliauti, daug dirbti užsienyje, bendrauti, bet tikrai žinau vieną – širdyje visuomet vienintelė yra Lietuva, mano šalis.
Kad ir ką darytumei, niekada nepamiršti Lietuvos, iš kur esi kilęs, ir kad būtent čia yra tavo protėvių kraujas, tradicijos, net pajūris, kuris daug kam gali atrodyti šaltas – man pati geriausia poilsio vieta.
Niekur neatsigaunu taip, kaip čia. Šiuolaikinis pasaulis mums tikrai davė daugybę galimybių keliauti, esame nebe tokie sėslūs, kaip anksčiau, bet vidinis sėslumas, kraujo sėslumas lieka.
Ir net pasiekę daug kitose šalyse, dažnai sugrįžtame namo. To negalime neįvertinti“, – sakė G.Žickytė.
Tuo tarpu žodžio kišenėje neieškantis komunikacijos specialistas, rašytojas A.Puklevičius pažymėjo, jog sutiko vesti apdovanojimus, nes... Prezidentūroje renginio vesti dar neteko.
„Bus geras įrašas mano CV“, – šmaikštavo jis.
Naujiesiems vedėjams perduodamas simbolinį scenarijaus aplanką, J.Didžiulis kartu davė svarbiausią, jo manymu, patarimą.
„Klausykite apdovanojimų režisierės. Pagerbti užsienio lietuvius yra didžiulė atsakomybė – reikia labai griežtai laikytis režisierės ir organizatorių nurodymų.
Žinoma, galima įnešti savo prieskonio, truputį padžiazuoti, tačiau reiktų nenukrypti nuo esmės – parodyti, jog Lietuva yra didesnė nei tik geografinė šalis – Lietuva yra visur, kur lietuviai ją kuria“, – sakė iš Kolumbijos kilęs muzikantas ir aktyvus visuomenės veikėjas.
J.Didžiulis prisipažino, kad yra dėkingas šiai trejų metų patirčiai, ir pats išsineša svarbų suvokimą – dalykai yra reikšmingi tiek, kiek mes patys juos sureikšminame.
„Vesdamas apdovanojimų ceremoniją perpratau ritualų mizansceną: kaip perduoti žinią auditorijai, kaip su ja palaikyti ryšį, kaip išlaikyti reikšminę pauzę, kokius reikšminius žodžius pabrėžti.
Juk iš tiesų įvairūs padėkojimai, palinkėjimai yra reikšmingi tiek, kiek mes juos sureikšminsime – kiek įdėsime pastangų, dėmesio, meilės įdėsime į šį ritualą, tiek jie ir bus reikšmingi“.
Kiekvienų metų pabaigoje rengiami „Globalios Lietuvos apdovanojimai“ yra vieninteliai, kurie pagerbia užsienyje gyvenančius tautiečius, savo darbais prisidedančius prie šalies pažangos, gerovės bei vardo garsinimo pasaulyje.
Apdovanojimus organizuoja tarptautinių Lietuvos profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“, bendradarbiaudamas su Užsienio reikalų ministerija.
Apdovanojimus globoja Jo Ekscelencija Lietuvos respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.
Kas šiemet tapo „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ laureatais paaiškės jau penktadienio vakarą – nuo 18 val. tiesioginę ceremonijos transliaciją iš Prezidento rūmų stebėkite per LRT Plius televiziją arba lrt.lt portalą.