Naujų metų sėkmei – šokis su drakonu

2018 m. gruodžio 31 d. 13:19
Lrytas.lt
Nors Kinijoje Naujieji metai švenčiami kiek vėliau, gilios ir ryškios šios tautos tradicijos smelkiasi ir į Vakarų pasaulio šventes.
Daugiau nuotraukų (7)
Naujų metų sutikimas Kinijoje neįsivaizduojamas be šokančių drakonų, raudonų žibintų ir kitų, sėkmę bei gerbūvį nešančių simbolių. Dalis jų atkeliavo į festivalį „Didieji Kinijos žibintai“, kurį dar galima suspėti aplankyti sausio 4-6 dienomis Pakruojo dvare. Kas, iš jame spindinčių figūrų, 2019-taisiais gali pritraukti sėkmę?
Festivalio lankytojų numylėtinis – 40 metrų ilgio šviečiantis drakonas, kurio spalvingas stotas pasitiks visus, įžengusius į Pakruojo dvaro kiemą. Tiesa, jeigu lietuviai drakoną apžiūrinėja kiek nedrąsiai, Kinijoje ši mitinė būtybė nekelia baimės. Priešingai – ji simbolizuoja išmintį, galią ir turtą.
Drakono šokis – svarbi Naujųjų metų apeiga Kinijoje. Ten drakoną neretai šokdina šeimos nariai ir kolegos, kad pastarasis atneštų sėkmę ir gerą uždarbį. Šią, tūkstančius metų siekiančią tradiciją, galima išvysti bei patiems išmėginti ir Pakruojo dvare.
Pagarbą bei pasisekimą darbe žada ir margaspalviai povai. Šie išskirtiniai paukščiai simbolizuoja didybę, grožį ir nemirtingumą. Senovės Kinijoje buvo tikima, kad povo plunksna apsaugo nuo nelaimių ir pritraukia į namus garbę.
Dar vienas kinų sėkmės simbolis – pandos. Jos Kinijoje asocijuojamos su draugyste, ramybe, harmonija, o baltai juodas pandų kailis lyginamas su In ir Jang pradais. Beje, kinai šiuos ypatingai mielus gyvūnus neretai pasitelkia Naujųjų metų šventėms įamžinti. Pandos filmuojamos ir fotografuojamos prie raudonų žibintų ar prie ateinančius metus žyminčių skaičių.
Minėtais raudonais žibintais išpuošti Pakruojo dvaro parko medžiai. Raudona spalva pasirinkta neatsitiktinai – ji simbolizuoja turtą ir sėkmę. Raudonais žibintais per Naujuosius metus Kinijoje dabinamos gatvės, parkai bei namai.
Artėjant šventėms, kinai miestus taip pat puošia vėduoklėmis. Kadaise jos demonstravo statusą ir valdžią, o dabar tikima, kad vėduoklės neša laimę ir bendrystę. Būtent šviečiančiomis, kiniškais raštais išmargintomis vėduoklėmis papuošti ir festivalio „Didieji Kinijos žibintai“ vartai.
Netoliese jų – švytinčių skėčių debesis. Dėl apvalios formos Kinijoje skėčiai asocijuojami su vaisingumu, buvimu artimų žmonių rate. Tradiciniai, iš popieriaus ir bambuko gaminami skėčiai Kinijoje tampa šokėjų atributu – šokiai rodomi per Naujuosius metus ir kitas šventes. Ironiška, bet dovanoti skėčių per Naujuosius metus negalima – pritrauks nelaimę.
O ką dovanoti? Bene geriausias pasirinkimas – varlės arba drambliuko statulėlės. Varlės, kurias Pakruojo dvare galima ne tik pamatyti, bet ir išgirsti, Kinijoje reprezentuoja sveikatą ir sėkmę, o dramblys – išmintį, galią ir taiką.
Visus šiuos sėkmę pritraukiančius Kinijos simbolius ir dar daugiau lyg iš pasakos atklydusių būtybių galima išvysti pirmą kartą Lietuvoje vykstančiame šviesos festivalyje „Didieji Kinijos žibintai“. Daugiau nei mėnesį Pakruojo dvare veikęs festivalis su lankytojais atsisveikins jau šį savaitgalį – sausio 4-6 dienomis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.