Sportininkas į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą turės sumokėti 760 eurų. Savo buvusiai sutuoktinei Daliai Burokaitei A.Duonėla turės sumokėti 1952 eurus – atlyginti jai bylinėjimosi išlaidas.
Pats A.Duonėla išklausyti nuosprendžio neatvyko dėl ligos.
Prokuroras buvo siūlęs A.Duonėlą įkalinti realiai, tačiau teismas įvertino tai, kad sukčiavimas nebuvo padarytas iki galo, o A.Duonėla teisiamas pirmą kartą.
A.Duonėla nuteistas už tai, kad suklastojo vekselį, kuriame buvo nurodyta, jog tuometės savo žmonos odontologijos klinikai „Dalecija“ jis paskolino 200 tūkst. litų (apie 58 tūkstančius eurų).
Apie tariamą skolą „Dalecijos“ vadovė D.Burokaitė sužinojo 2016 metų žiemą, kai klinika gavo du laiškus. Vienu buvo informuojama, kad pagal 2013 metų vasario 18 dieną pasirašytą vekselį klinika A.Duonėlai skolinga 58 tūkstančius eurų.
Antruoju laišku buvo atsiųstas įspėjimas, kad laiku nesumokėjus pinigų bus kreipiamasi į antstolius.
Nors A.Duonėla visą laiką kategoriškai neigė savo kaltę, teismas jo parodymus vertino kritiškai. Teismas įsitikinęs, jog A.Duonėla neturėjo tiek pinigų, kad galėtų juos paskolinti žmonos klinikai.
Byloje yra duomenų, kad A.Duonėla ėmė greituosius kreditus vien tam, kad padengtų ankstesnes skolas. Paaiškėjo, kad irkluotojas intensyviai žaidė azartinius žaidimus tiek lošimo salonuose, tiek internete.
Teismo neįtikino A.Duonėlos teiginiai, kad pinigus jis skolinosi nenorėdamas leisti savo santaupų. Klinikai paskolos niekam nereikėjo, joje jokie remonto darbai nebuvo atliekami.
Viso ikiteisminio tyrimo metu tylėjęs, A.Duonėla nurodė asmenį, iš kurio esą pasiskolino pinigų ir perskolino juos tuometės žmonos vadovaujamai įmonei. Šis sandoris teismui nebuvo įrodytas jokiais dokumentais, apie paskolą nebuvo pranešta Valstybinei mokesčių inspekcijai.
Teismas iš kaltinimo pašalino suklastoto dokumento panaudojimą, nes tai – ne atskiras nusikaltimas, o sudėtinė sukčiavimo dalis.
Pradėjus tyrimą paaiškėjo, kad vekselis surašytas ant lapo, kuriame ranka buvo pasirašyta: direktorė Dalia Duonėlienė.
Iš kur sportininkas gavo blanką su žmonos parašu, tyrimo metu taip ir nepaaiškėjo.
Pirminiame kaltinime buvo teigiama, kad A.Duonėla pats suklastojo savo žmonos parašą, bet ekspertai to nepatvirtino.
Teisme apklaustos klinikos „Dalecija“ darbuotojos patvirtino, kad žmonos darbovietėje A.Duonėla buvo dažnas svečias, tačiau nė viena neprisipažino davusi jam dokumento ruošinį ar antspaudą.
Nagrinėjant bylą advokatai bandė įrodyti, kad su kai kuriomis darbuotojomis A.Duonėla bendravo ir prasidėjus skyrybų procesui.
D.Burokaitė tvirtino pinigų klinikos reikmėms iš vyro niekada nesiskolinusi ir vekselio nepasirašiusi. Ji teigė, kad pasirašyti tokį dokumentą būtų galėjusi tik dalyvaujant teisininkui.
Per skyrybų procesą teisme duodama parodymus D.Burokaitė teigė, kad iš vyro skolintis pinigų negalėjo, nes pati jį nuolat rėmė.
Ji yra sakiusi, kad niekur nedirbusiam vyrui kasdien pragyvenimui duodavo nuo 20 iki 100 litų (nuo 7 iki 29 eurų).
Jos teigimu, A.Duonėla tuo metu tvarkėsi dokumentus dėl olimpiečio rentos, kurią pradėjo gauti tik 2016 metais.