Gražuolė iš Mažeikių dažnai sulaukia moteriškos lyties atstovių klausimų, kaip jai pavyko išpuoselėti savo figūrą ar kaip maitintis, kad kūnas būtų trokštamų formų.
Lrytas.tv sveikatingumo projektas „Man sporto negana“ pristato mėnesio trukmės eksperimentą. „RAI“ šokių studijos savininkė ir profesionali „pole dance“ trenerė Ilona Radavičiūtė visą gruodžio mėnesį šio sporto paslapčių mokys fitnesu užsikrėtusią Nedą.
Atkaklios žemaitės pastangas visą mėnesį fiksuos lrytas.tv kameros, o ketvirtoji Nedos treniruotė virs savotišku egzaminu, kurį vertins pati I.Radavičiūtė.
– Neda, socialiniame tinkle „Instagram“ esi pavyzdžiu daugeliui sportuojančių merginų. Kaip gimė tavo aistra fitnesui?
– Kaip aš sakau, atsidūriau tinkamu laiku tinkamoje vietoje ir sutikau tinkamus žmones. Mane ėmė supti vis daugiau sporto fanatikų, užsiiminėjančių būtent fitnesu ir nė nepajutau kaip pati užsikrėčiau meile šiam sportui. Nors niekada neturėjau bėdų dėl viršsvorio, buvau patenkinta savo išvaizda ir nė nebuvo minties, kad galėčiau atrodyti kažkaip kitaip, bet kai žengiau pirmus žingsnius sporto salėje, pradėjau žiūrėti, ką dedu į lėkštę, rezultatai labai greit pasimatė ir visas procesas mane labai įtraukė.
– Kokią didžiausią klaidą daro sportuoti pradedančios merginos?
– Merginoms norėčiau palinkėti visų pirma keistis dėl savęs ir svarbiausia mėgti tai, ką darai, nes kai procesas veža – rezultatai patys ateina. Taip pat labai svarbu užsibrėžti tikslą, kad ir labai elementarų – numesti porą kilogramų, tada daug lengviau kryptingai judėti tikslo link. Dauguma merginų nuleidžia rankas, kai susiduria su pirmais sunkumais ir nusižengia prieš save suvalgydamos pyragėlį, kuris nebuvo įtrauktas į planą, bet tai tikrai ne priežastis viską mesti. Nereiktų stačia galva nerti į šį sportą ir atsisėsti ant super griežto rėžimo, kuris dažniausiai trunka savaitę laiko. Svarbiausia išlaikyti balansą ir nepamesti galvos.
– Papasakok, ką veiki gyvenime ir kokie yra tavo ateities planai? Ar svajoji vieną dieną būti asmenine trenere?
– Šiuo metu studijuoju anglų ir rusų kalbas, tačiau aiškių ateities planų dar neturiu. Žinoma, ne kartą buvau pagalvojusi apie galimybę tapti asmenine trenere, nes sulaukiu ne vienos žinutės iš merginų, kurios klausia patarimų ir net teiraujasi asmeninių treniruočių. Išnaudoti savo pomėgį žmonių treniravimui – viliojanti mintis, tačiau dabar mano prioritetas yra studijos. O ateityje, kas ten žino, gal ir išvysit mane trenerės amplua.
– Kas tavo manymu yra grožis, graži mergina ir koks tavo moters idealas?
– Graži moteris visų pirma yra laiminga moteris. Moteris turi spinduliuoti vidinį grožį, nes ugnelė akyse yra nepakeičiamas dalykas, o tik tada eina visi kiti atributai. Žinoma, neįmanoma nepastebėti, jog kuo toliau, tuo labiau merginos nevengia gražinti savęs plastinėmis operacijomis, tad aš prioritetą teikiu natūraliam grožiui. O idealumas yra labai subjektyvus dalykas, visos moterys yra savaip gražios ir unikalios, negalėčiau išskirti vienos ar dviejų savybių. Ideali moteris ta, kuri prisižiūri ir myli save.
– Ar būna dienų, kai sunku prisiversti nueiti į sporto salę? Kas tave tada motyvuoja ir priverčia dirbti toliau?
– Žinoma, kad būna, aš juk toks pat žmogus kaip ir visi. Blogas oras, nuovargis, bloga savijauta – priežasčių nenueiti galima sugalvoti milijoną, bet tokiais momentais aš pagalvoju apie tai, koks geras jausmas aplankys nugalėjus save. Ir tai visada pasiteisina.
– Ar esi sulaukusi pasiūlymų reklamuoti kažkokius produktus ir prekes? Ir kodėl niekada nenorėjai tapti profesionaliu modeliu?
– Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad aš galėčiau reklamuoti kažkokius produktus, tačiau dabar susilaukiu pasiūlymų ir ne vieno. Dažniausiai tai būna vienkartinė reklama, tačiau jau turiu keletą ilgalaikių projektų. Vienas iš jų – sporto papildų prekinis ženklas „MyProtein“, su kuriuo bendradarbiaujame jau metus.
Visos mergaitės pasvajoja apie modelio karjerą, aš nebuvau išimtis. Ir dabar ne retai susilaukiu klausimų, ar ne modeliauju, nes iš prigimties esu liekna ir nuo pirmų klasių lenkiau ūgiu visas mergaites. Tačiau niekada į modelio karjerą nežiūrėjau rimtai, tik kaip į papildomą veiklą. Neatsisakau sudalyvauti įvairiose fotosesijose, bet ateičiai turiu kitų planų.
– Lrytas.tv sveikos gyvensenos projektas „Man sporto negana“ tave pakvietė išbandyti „pole dance“ pamokas ir visą mėnesį filmuos tavo progresą šiame sporte. Ar nebuvo baisu? Ir kodėl manai, kad „pole dance“ yra įdomi sporto šaka.
– Stengiuosi išnaudoti kuo daugiau galimybių gyvenime ir išbandyti save įvairiuose amplua, todėl nė nesudvejojau, kai sulaukiau šio pasiūlymo, nors nemeluosiu, buvo baisoka. Ši sporto šaka man yra visiškas išėjimas iš komforto zonos. Pamenu, vaikystėje tėvai mane buvo nuvedę į pramoginių šokių pamokas, tačiau mano šokėjos karjera netruko ilgai. Supratau, jog aš ir grakščios figūros – du prasilenkiantys dalykai, tačiau visada žavėjausi žmonėmis, kurie sugeba save išreikšti šokyje. „Pole dance“ – ne išimtis.
Šis šokis visiškai ne tradicinis ir įdomus tuo, jog visas veiksmas vyksta ant stulpo, o akrobatiniai merginų judesiukai tikrai prikausto dėmesį ir nepalieka abejingų.
– Kaip praėjo pirmosios treniruotės ir ar pasikeitė tavo požiūris į „pole dance“?
– Sunku save įsivertinti, nors mano trenerė Ilona Radavičiūtė įžvelgia manyje potencialo, tad manau, kad nebuvo taip blogai kaip tikėjausi.
Visuomenė linkusi vertinti šią sporto šaką dviprasmiškai, kažkodėl daugumai išgirdus „pole dance“ kyla asociacijos su striptizu, nors tai visiškai neturi nieko bendro. „Pole dance“ – tai itin moteriškas, lankstumo bei grakštumo, bet tuo pačiu ir nemažai ištvermės reikalaujantis sportas. Tiesą sakant, nesitikėjau, jog reikės tiek daug ištvermės. Nors užsiiminėju fitnesu jau beveik dvejus metus ir manau, jog esu tikrai ištverminga, bet treniruotėse tikrai nebuvo lengva.
– Ar po šio projekto ir toliau sportuosi „Pole dance“?