„Man 62-eji, ir mano gyvenimas tik prasideda“, – kvietimuose, įdėtuose į konservų dėžutę, rašė R.Vanagaitė.
Šiandien jos vardas linksniuojamas dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago. Moteris teigia surinkusi skandalingų faktų apie šį Lietuvos karininką. Partizanas esą buvo KGB agentas, o Simono Wiesenthalio centro Jeruzalėje direktorius Efraimas Zuroffas esą net surinkęs duomenų apie žydų žudynes. Tokie rašytojos pareiškimai sukėlė audrą socialinėje erdvėje.
Beje, į knygos pristatymą R.Vanagaitę atlydėjo būtent E.Zuroffas. Kaip rašo delfi.lt, jie jau metus puoselėja vienas kitam šiltus jausmus. Jų draugystė užsimezgė Rūtai rašant knygą „Mūsiškiai“, kuri buvo skirta 75-osioms didžiųjų žydų žudynių metinėms Lietuvoje.
Svarbi knygos dalis – „Kelionė su priešu“. Tai R.Vanagaitės ir Lietuvą dėl holokausto nusikaltimų nuolat kaltinančio žymaus nacių medžiotojo E.Zuroffo kelionės pokalbių užrašai. Kelionės metu jiebu aplankė beveik 40 masinių žudynių vietų Lietuvoje ir Baltarusijoje
„Iki galo supratau, kad joks svetimtautis negali įtikinti Lietuvos stoti akistaton su savo praeitimi. Buvau nustebęs, kiek daug tirdami holokaustą yra nuveikę Lietuvos istorikai. Lietuva yra maža, silpna ir labai traumuota šalis, tačiau jos žmonės turi patys nešti tiesos fakelą“, – tuomet sakė E.Zuroffas.
Naujausia R.Vanagaitės knyga politinių diskusijų nekelia. „Šita rausva kaip saulėlydis knyga – tai mano gyvenimas. Kaip ant delno. Ant tavo delno. Gyvenimas ir septynios jo pamokos. Tik septynios“, – taip knygą pristatė jos autorė.
R.Vanagaitė savo knygoje aprašė savo gyvenimo istoriją, joje sugulė svarbiausi jos gyvenimo įvykiai, žmonės, jos laimingos ir liūdnos akimirkos.