Jo manymu, tai puikus pavyzdys, vedantis tautą link didesnio supratingumo ir tolerancijos.
„Niekada nebuvau didelis motyvacijos renginių entuaziastas, esu dalyvavęs mažai tokio pobūdžio renginių – tai ir pasakiau organizatoriams. Tačiau jie atsakė, kad labai gerai! Galėsiu būti kaip paprastas žiūrovas, vertinantis viską natūraliai ir su nuostaba“, – kalbėjo garsus vyras, kuriam patikėtas rugsėjo 30 d. vyksiančios didžiausios šalyje motyvacijos konferencijos „No Limits“ vairas.
Vieno konferencijos dalyvių, sunkiaatlečio Žydrūno Savicko nuomone, tokie renginiai mūsų šalyje – labai aktualūs. Šalyje vis dar trūksta tolerancijos. Jis taip pat tiki, kad svarbu įkvėpti, motyvuoti žmones.
Dar reikia mokytis
Ko gero garsiausias šios konferencijos pranešėjas – visame pasaulyje garsus neįgalus australas Nikas Vujičičius, kuris apsiskelbė į Lietuvą atvyksiantis skleisti tolerancijos.
„Žmonės, kurie kalbės, yra įspūdingi. Tikrai prikaustys. O motyvacija, noras gyvenime veikti, yra visa ko esmė. Labai gerai, kai žmonės randa stiprybės“, – portalui lrytas.lt kalbėjo M.Stasiulis.
Jo manymu Lietuvoje apie toleranciją dar reikia kalbėti labai daug.
„Netolerancija pasireiškia daug skirtingų vietų ir skirtingais būdais. Galbūt gyvendamas sostinėje, bendraudamas su tam tikru žmonių ratu to nejaučiu, daugiau su tuo susipažįstu žiniasklaidoje.
Reaguojame jautriai ir bandome būti tolerantiški, visus gerbti. Tačiau nuvažiavus į periferiją, situacija gali pasirodyti visiškai priešinga. Kai kur tolerancijos terminas naudojamas retai, kaip ir retai naudojamasi jo privalumais. Esame tik pradėję judėti tolerancijos link“, – aiškino M.Stasiulis.
Užtat garsus vyras džiaugiasi neseniai viešumoje užvesta diskusija apie mūsų šalies parolimpinius sportininkus.
„Nėra „jie“ ir „mes“. Esame tiesiog „mes“. Šios parolimpinės žaidynės ir mūsų sportininkų pasiekimai – puikus praktinis pavyzdys, kurį suprato visi. Šiuo atveju ir Niko Vujičičiaus pavyzdys labai geras, – priminė M.Stasiulis. – Akivaizdžiai matosi, kad šis žmogus yra mažiau pranašus už mus arba, pagal mūsų suvokimą, turi daugybę trūkumų – be kojų, be rankų... Lengva vertinti remiantis klišėmis. Juk toks jausmas, kad jo visas gyvenimas turėtų būti baigtas. O jis drėbė visiems į veidą: ne, žmogau, viskas tik prasideda, aš galiu gyventi normaliai!“.
Radijo laidų vedėjo įsitikinimu, netolerancija ir pasitikėjimo trūkumas yra siaubingas sovietmečio palikimas, daugeliui tiesiog įkaltas į galvą.
„Net būdami visiškai sveiki susigrūdame save į vežimėlius ir neštuvus. Ši konferencija yra galimybė pakelti galvą ir pasakyti, kad nėra fizinių aplinkybių, kurios gali trukdyti. Juk žmogus atrodo, jau nebegalintis nieko gyvenime, padaro dar daugiau nei mes, būdami sveiki“, – teigė M.Stasiulis, akcentuodamas tokių sėkmės pavyzdžių, kaip šalies parolimpiečių iškovotas auksas, svarbą.
Motyvacija ir pasitikėjimas – sėkmės pagrindas
Kaip motyvacijos gyvenime ieško jis pats? M.Stasiulis siūlo puikų receptą: kasdien sau po daugybę kartų kelti klausimą apie tai. Jo įsitikinimu, norint judėti į priekį, reikia susidėlioti akcentus ir siekius bei judėti link jų. Tikslo matymas – vienas didžiausių motyvatorių. O tikslą darbe, visuomeniniame ar asmeniniame gyvenime gali rasti kiekvienas.
Sunkiaatlečio Ž.Savicko akimis, tolerancijos lygis Lietuvoje per pastaruosius keletą metų pakilo, tačiau dar turime pasistiebti iki valstybių, kurios laikomos tolerancijos lyderėmis.
„Savo kelyje nedažnai susiduriu su patyčiomis, tačiau kasdien matau žmones, kurie labai nepasitiki savimi. Tie žmonės tikrai galėtų daug ką nuveikti, jeigu labiau pasitikėtų savo jėgomis. Per mažas pasitikėjimas savimi – dažna problema, kurią turi įvairiausio amžiaus ir įvairiose srityse dirbantys žmonės“, – sakė Ž.Savickas.
Jo manymu, patyčios, kurias dažnam gyvenime tenka patirti jauname amžiuje ar vėliau, tik stiprina nepasitikėjimo jausmą, kad kažkas nepasiseks, stiprina baimę kažką ne taip padaryti.
„Visada yra išeitis iš blogos situacijos. Jei kabiniesi į gyvenimą, jis atsilygina. Paprastai žmonėms, kurie įdeda daug pastangų, vėliau atsakas sugrįžta šimteriopai. Sunki pradžia garantuoja sėkmę vėlesniame gyvenime, – įsitikinęs jis. – Bet kur, norint kažko pasiekti, labai svarbu, kad aplinkiniai žmonės palaikytų, o ne menkintų. Turime vienas kitą skatinti ir tokie renginiai prisideda prie vienas kito skatinimo“.
Didžiausia motyvacijos konferencija su Niku Vujičičiumi vyks rugsėjo 30 d., Kauno „Žalgirio“ arenoje.
Renginį tiesiogiai transliuos „Lietuvos ryto“ televizija ir portalas lrytas.tv.