Kodėl aktorė Regina Arbačiauskaitė du kartus keitė pasą?

2016 m. balandžio 28 d. 21:58
Kas nutinka, kai šeimoje staiga išdygsta rašytojas, nors prieš tai karaliavo aktorė? O jeigu rašytojas dar ir buvęs valdininkas, mokslininkas ir net aukštosios mokyklos profesorius? O jei anksčiau jo pavardė buvo Liaukonis, o dabar – Flickas?
Daugiau nuotraukų (26)
  Pusė įtarios Lietuvos tuojau pat pagalvos, kad kažkas tyčia keičia pavardę, kad atrodytų užsienietis. Arba už viso to slypi kokia nors afera, kurią reikia gudriai pridengti.
  Bet iš tiesų viskas gerokai patriotiškiau. Kartu su energetikos ministru Leonu Ašmantu dirbęs Rokas Alvydas Liaukonis ir rašytojas Rokas Flickas yra tas pats asmuo, vedęs garsią aktorę Reginą Arbačiauskaitę ir visam laikui išvežęs ją prie šaltos jūros.
  Ir persikėlimas arčiau prūsų, ir brandžiame amžiuje pasipylę romanai – tikras detektyvas, kurį rašytojui tenka vis iš naujo pasakot kiekvienam korespondentui.
Įkyrėjęs klausimas nusibodo romanistui
  „Kodėl visi manęs kaip susitarę klausinėja apie tą pavardės keitimą, užuot klausę , pavyzdžiui, apie romaną „Šiaurės Sachara“, už kurį buvau apdovanotas Ievos Simonaitytės literatūrine premija“, – pajuokavo R.Flickas.
  Na, apie premiją nesakė – pati pasiskaičiau, o romaną perpyliau traukiniu važiuodama atgal iš Klaipėdos ir man labai patiko: Ievos Simonaitytės dvasia parašyta knyga. Iš pradžių buvau išsigandusi beveik mokslinės įžangos apie pajūrio Nidą, kurią autorius vadina Šiaurės Sachara, bet netrukus knyga virto tikru romanu ir įtraukė.
 R.Flickas yra parašęs romanų trilogiją. Jie visi – apie Mažosios Lietuvos gyventojų ypatingą kilmę, charakterį, meiles ir tragedijas.
Klaipėdos šturmas ir meilė     Dabar šoku prie žmonos, nes moterys man visada svarbesnės: rikiuoja visą gyvenimą ir dar apsimeta, kad viską ant delno atnešė vyrai. Jeigu po šio rašinio gausiu į kaktą nuo R.Flicko, būsiu nusipelniusi.
  Aktorė R.Arbačiauskaitė mano studijų laikais retsykiais su savo drauge Beta atžingsniuodavo į Vilniaus universiteto filologų kiemelį. Tamsiaplaukė artistė eidavo ramiai, kalbėjo lėtai ir oriai, o šviesiaplaukė Beta buvo tikra priešingybė – judėjo, krutėjo, tauškė nesąmones ir niekas nesuprato, kodėl juodvi draugauja. Betos net vardas buvo netikras, nes ji troško būti moderni panelė. Dviejų ryškių moterų pasirodymas prie universiteto berželio tapdavo įvykiu.
  R.Arbačiauskaitė buvo vertinama kaip gražuolių gražuolė, santūri ir protinga moteris bei teatro ir kino žvaigždė. Ištekėjus už Alvydo Roko Liaukonio 1995 metais išsikraustė į Klaipėdą.
  Šitas persikraustymas į pajūrį anais tolimais laikais buvo aptarinėjamas ne menkiau nei Vytauto Kernagio fenomenas, nes visi, kas Vilniuje vaikščioja tais pačiais šaligatviais, viską žino vienas apie kitą. Mažai kas suprato, kaip R.Arbačiauskaitė pasiryžo Vilnių išmainyti į uostamiestį, nes ne vienam atrodė, kad karjerai bus amen.
  Aktorė išgarsėjo dar studijuodama. Tai buvo V.Kernagio, V.Rumšo, V.Grigolio, I.Kilšauskaitės, A.Večerskio, S.Račkio kursas. Ji gaudavo pagrindinius vaidmenis režisierių H.Vancevičiaus, R.Tumino, I.Bučienės, A.Lapėno spektakliuose. Nuo studijų laikų filmavosi ir buvo pastebėta iškart nuo pirmo vaidmens – kabareto artistės Liusilės Raimondo Vabalo televizijos filme „Smokas ir Mažylis“.
Apie įsakinėtojus ir anūkų meilę
  Jeigu čia imčiau visus svarbius aktorės gyvenimo darbus vardinti, pusę dienos turėtumėt skaityti. Bet rašinys – visai apie kitką. Jame esu įpareigota papasakoti, kaip šeimoje dalijamasi pareigomis. Ogi labai paprastai: vienas rašo knygas, o kita meniškai skaito jų ištraukas per susitikimus. Išlošia abi pusės, nes romanistas dar yra parašęs scenarijų bei sukūręs Karalienės Mortos vaidmenį specialiai savo žmonai.
  Pora turi du vaikus – sūnų ir dukterį. Viską žinau, kuo abu tėvai jiems padeda. Jeigu nepadėtų, aktorė turėtų už ką važiuoti į kruizą per svetimas šiltas jūras ir keliautų visą mėnesį. Bet niekada nebūna tiek, kad viskam užtektų, todėl išsvajotas kruizas vis nukeliamas ateičiai.
  Šnekėti žurnalistams apie du anūkus Flickų sūnus neleidžia – kaip ir visi tėvų valdytojai vaikai. Taip pat nenori, kad tėvai pasakotų, ką jis pats ir jo sesuo veikia (nesunku susirasti visagaliame google'e, nes sūnus su dukterimi irgi tapo Flickais).
  Tačiau viena yra tikra: rašytojas ir aktorė yra tikrai rūpestingi ir mylintys seneliai (kai mane sutiksite gatvėje – klauskite, detales išpasakosiu).
  Rašytojas R.Flickas sako, kad nežino, ar duktė perskaitė nors vieną jo parašytą knygą. Bet iš meilaus tėvų tono aišku, kad viskas toje šeimoje vyksta sklandžiai ir šaukštai į galvą nelaksto, o barniai nedrebina sienų.
Keiskis kaip nori, – vadinsiu Alvydu
  Bet grįžkime prie aktorės Reginos Arbačiauskaitės ir vyro pavardės keitimo. Žmona vyrą Roką atkakliai tebevadina Alvydu, nors pase – Rokas Flickas.
  Pavardės keitimą lėmė meilė motinai Bertai ir jos atsargus prašymas, ar sūnus po tėvo mirties negalėtų pasivadinti iš Austrijos kilusių prosenelių pavarde. Motinos sesuo gyveno netoli Frankfurto prie Maino. 1970 metais, išleistas į Vakarų Vokietiją aplankyti giminių, būsimas rašytojas parsivežė giminystės dokumentus.
  „Flickų pavardė Vokietijoje garsi ir minima kebliame kontekste. Flickai kilę iš finansų magnatų, bet vienas iš jų karo laikais palaikė Hitlerį ir buvo teisiamas Niurnbergo procese. Jeigu grįžtant iš Vokietijos į Lietuvą tuos mano giminystės popierius kas būtų radę, tai tikriausiai nebūtų paglostę“, – pasakojo R.Arbačiauskaitės sutuoktinis.
Bėgo dėl tikėjimo – rado Lietuvą
  Jo paties tėvai kilę iš zalcburgiečių, bėgusių dėl tikėjimo iš Austrijos į Rytų Europą. Caro laikais giminė iš Gumbinės persikėlė į Naumiestį Lietuvoje (dabar – Kudirkos Naumiestis). Močiutė Berta Flick 1918 metais ten ir gimė, o iki trejų metų Rokas Alvydas kalbėjosi su ja tik vokiškai.1926 metais šeima persikėlė į Seirijų miestelį Dzūkijoje, o ten dar nuo 16 amžiaus gyveno didelė vokiečių kolonija. Senelis dirbo malūnininku.
  „Per Pirmąjį pasaulinį karą senelio namuose šeimininkaudavo tai vokiečiai, tai rusai ir abeji steigdavo komendantūras. Vokiečiai buvo padegę namą ir atsiskaitė jau nebegaliojančiomis markėmis. 1945 metais šeima persikėlė į Šilutę norėdami gyventi arčiau vokiškos kilmės žmonių“, – įspūdingą savo giminės istoriją pasakojo R.Flickas.
  Kadangi visada turėjo polinkį rašyti, vaikystės prisiminimai leidžia lengvai kurti to regiono žmonių charakterius. Žmona papildė, kad vyras tikrai turi germaniškų bruožų – yra santūrus, logiškai mąsto ir yra labai tvarkingas.
  „Protėvių kraujas pašaukė“, – paaiškino rašytojas.
1936 metais gimęs Reginos vyras Alvydas Rokas Liaukonis Roku Flicku tapo 1989 metais.
Šekspyre, ką mums siūlai?
 Jau trejus metus aktorė Klaipėdos universitete studentams dėsto vaidybos kursą. Trečiakursius aplankėme Menų fakulteto Mokomajame teatre Donelaičio gatvėje ir pataikėme tiesiai į Šekspyro monologų srautą.
Vieni drožė monologus iš komedijų, o kiti – didingas frazes iš tragedijų. Korespondentai viską suardo, liepia kartoti scenas, nes nespėja suprast ir nufotografuot, perrikiuoja artistus, kad šie pozuotų arba reikalauja įjungti šviesas ir sugadina sumanymą.
Pagyvenusioms širdims „Romeo ir Džuljetos“ monologai labai tiko, o rimtas akademinis užsiėmimas virto balaganu, per kurį niekas nieko neišmoko. Patikėkite, – buvo smagu. Todėl būtinai peržiūrėkite nuotraukas.
Dar rekomenduoju užsukti į blizgantį tviskantį rekonstruotą Klaipėdos dramos teatrą, nes R.Arbačiauskaitė vaidina H.Ibseno „Laukinėje antyje“ ir spektaklyje „Iš miglos išniręs angelas“.
lietuvių aktorėŠeimarašytojas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.