„Darom“ – tai savanorystės, bendruomeniškumo ir pilietiškumo simbolis Lietuvoje, kai vienu metu į Lietuvos erdves aplinkos tvarkyti išeina daugiau kaip 200 tūkst. akcijos dalyvių. Šiais metais akcija Lietuvoje buvo 9-oji. Tą pačią dieną ji vyko ir Ukrainoje.
Dar prieš šeštadienį vykusį renginį daugelis teritorijų jau pradėtos tvarkyti, tačiau galutiniai taškai padėti būtent balandžio 23 d.
„Kažkada įprastas atliekų rinkimas „Darom“ virto savanorystės, pilietiškumo bei bendruomeniškumo simboliu. Visuomenė susitelkė dėl bendro tikslo, dėl Lietuvos. Viliuosi, kad ateis diena, kai nebereikės „Darom“ akcijų ir visi kartu balandžio mėnesį galėsime džiaugtis savo darbo vaisiais – gėrėtis tuo, ką sukūrėme patys“, – teigia organizacijos „Darom“ vadovė Roberta Ažukaitė.
Pagrindiniai akcentai
Šiais metais daugiau dėmesio buvo atkreipta į oro taršą, ir tai jau pažymėjome vienu iš renginių, kartu su Aplinkos ministerija ir miškų urėdijomis, balandžio 16 d. inicijuodami Nacionalinį miškasodį.
„Darom“ akcijos metu ir po jos didelį darbą atliko ir patruliai, kuriems vadovavo aplinkos viceministras Linas Jonauskas, televizijos laidų vedėjos Gintarė Gurevičiūtė ir Eglė Daugėlaitė, dainininkai Irūna Puzaraitė ir Jurgis Didžiulis.
Bendradarbiavimas
Akcija „Darom“ – tai didelis mechanizmas, prie kurio savo dideliu darbu prisideda daugelis valstybinių įmonių, ypač didelis indėlis yra Aplinkos ministerijos, visų Lietuvos savivaldybių, atliekų tvarkymo centrų, vežėjų, miškų urėdijų, bendruomenių ir t.t.
„Pripažinsiu, suorganizuoti tokio masto renginį nėra lengvas darbas, tad šioje vietoje, manau, yra labai svarbus bendradarbiavimas ir visų valstybinių institucijų palaikymas, kad šis visuomeninis judėjimas gyvuotų ir savo darbais kurtų pridėtinę vertę valstybei“, – teigė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
„Darom“ maišai
Šių metų naujovė yra ir prekyboje atsiradę raudonieji „Darom“ maišai. Jų principas – kad kiekvienas akcijos dalyvis turėtų galimybę prisidėti šiuo pirkiniu prie organizcijos gyvavimo. Maišai yra pakankamai dideli, juos naudoti galima ne tik akcijų metu, bet ir generaliniams namų, sodo tvarkymams. Tačiau reikia prisiminti, kad asmeninės atliekos ar nereikalingi daiktai, jeigu nėra rūšiuojami, turi keliauti į asmenines šiukšliadėžes.
Piknikai
Bendruomeniškumo didysis akcentas yra draugiški piknikai jau sutvarkytose teritorijose, kai žmonės po darbų susiburia, bendrauja, vaišinasi ir grožisi savo darbo rezultatais.