Kauno savivaldybės svečius domino valdžios pasprukimo galimybės

2015 m. gegužės 20 d. 18:54
Iveta Skliutaitė
„Esu kairiųjų pažiūrų ir dar kairiarankis, todėl mano kabinetas ir yra kairėje pusėje“, – linksmai nusiteikęs tikino V.Popovas.
Daugiau nuotraukų (11)
Pirmoji ekskursija po Kauno savivaldybę sudomino per trisdešimt įvairaus amžiaus kauniečių.
„Nuo 1408 metų Vytautui Didžiajam suteikus Kaunui Magdeburgo teises, miestas pradėjo augti ir plėsti savo prekybinius ryšius su Vakarų Europa.
Ši reikšminga data laikoma miesto gimtadieniu. Artėjant šiai šventei, kuri kasmet minima gegužę per Kauno miesto dienas, pakvietėme miestiečius apsilankyti svarbiausiame miesto savivaldos pastate ir susipažinti su jo istorija, išskirtinėmis erdvėmis ir sužinoti negirdėtus faktus“, – kalbėjo Kauno turizmo informacijos ir konferencijų centro direktorius Sigitas Sidaravičius.
Ekskursijos dalyviai turėjo progos apsilankyti Didžiojoje ir Mažojoje savivaldybės salėse, pasivaikščioti ilgais koridoriais, jiems atvertos Koplytėlės durys ir net suteikta galimybė pasivažinėti tarpukario laikų liftu.
Šis paveldosaugininkų saugomas įrenginys kasdien nėra naudojamas, tačiau svečiams juo pasikelti galimybė sudaroma.
Nors daugelis kauniečių labai norėjo apžiūrėti Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kabinetą, tačiau tuo metu miesto galva posėdžiavo ir ekskursantų priimti negalėjo.
Ekskursijos dalyviai turėjo progos apžiūrėti vicemerų kabinetus, viešųjų ryšių skyriaus darbuotojų kabinetus.
Ekskursiją po savivaldybės pastatą vedusiam Bendrojo skyriaus vedėjo pavaduotojui Broniui Varnui ir kitiems savivaldybės darbuotojams uždavė daugybę ne tik rimtų, bet ir gana šmaikščių klausimų.
Žmonės teiravosi, kokiais būdais galima paveikti miesto tarybos narių sprendimus, kodėl vicemero Simono Kairio kabinetas yra dešinėje pusėje, o kito vicemero Vasilijaus Popovo kairėje.
„Esu kairiųjų pažiūrų ir dar kairiarankis, todėl mano kabinetas ir yra kairėje pusėje“, – linksmai nusiteikęs tikino V.Popovas.
Ne vieną ekskursijos dalyvį domino, ar po savivaldybės pastatu yra įrengta slėptuvė, kurioje karo atveju miesto valdžia galėtų pasislėpti.
Kiti tikino girdėję, jog po šiuo pastatu yra rūsiai, jungiantys savivaldybę su Kauno valstybiniu muzikiniu teatru ir net Kauno pilimi. Todėl klausė, ar iškilus grėsmei slaptais požeminiais koridoriais būtų galima nepastebimai pasprukti iš savivaldybės pastato.
B.Varno teigimu, tokios slėptuvės, kurioje savivaldybės darbuotojai galėtų saugiai pasislėpti nelaimės atveju, nėra. Kaip ir nėra galimybės požemiais išeiti iš savivaldybės ir atsidurti gretimame pastate ar kur nors senamiestyje.
„Po savivaldybės pastatu yra požemiai. Pusrūsis šiuo metu naudojamas, tačiau dar žemiau esančios erdvės nenaudojamos. Tarpukariu ir sovietmečiu jos būdavo smarkiai užliejamos potvynių, todėl nebuvo tinkamos dokumentams saugoti ar kitos paskirties patalpoms įrengti.
Po savivaldybe tikrai yra rūsiai, tačiau pasakyti, kur jie veda, sudėtinga. Rūsiai yra užmūryti“, – kalbėjo specialistas.
Pastatas, kuriame įsikūrusi Kauno miesto savivaldybė, Laisvės alėjos ir L.Sapiegos gatvių sankryžoje pastatytas 1938–1940 metais. Čia tarpukariu buvo suplanuota įkurdinti Taupomųjų kasų rūmus. Tačiau prasidėjus sovietų okupacijai pastatas buvo naudotas kitoms reikmėms.
Po karo Taupomųjų kasų rūmuose įsikūrė Kauno vykdomasis ir partijos komitetai. Kauno miesto savivaldybė čia veikia nuo 1990 metų.
Ekskursijos po Kauno savivaldybės pastatą greičiausiai bus organizuojamos ir ateityje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.