Tuos laikus, kai turguje prekiavo šeimos užaugintu derliumi, su malonumu prisimena ir pati Nijolė. „Ko tik mes su draugėmis turguje nepardavinėdavome: ir alyvas skynėm, ir puokštes darėm, ir vaisiais prekiavom. O kaip kitaip išsilaikyti? Juk taip norėjosi kramtomosios gumos ir ledų“, – pasakoja juokdamasi dainininkė, prieš filmavimo kameras mamai prisipažinusi, kad net sukčiaudavo.
„Kai mane mama siųsdavo į turgų su pomidorais, aš svarstykles taip sureguliuodavau, kad nebūtų kilogramo. O kas pagalvos, kad vaikas juos apgaudinėja...“ – vaikystės pokštus prisimena N.Pareigytė.
Klaipėdos rajone gyvenančios Pareigių šeimos sode šakos lūžta nuo derliaus, aplinka išsiskiria gėlynų gausa. Tik sukūrusi šeimą ir susilaukusi dukters dainininkė N.Pareigytė sako įvertinusi tėvų triūsą. Į jų namus iš Klaipėdos ji užsuka kone kasdien, padeda dirbti sode ir darže, savo dukrytei duoda tik čia, kaime, ekologiškai užaugintų vaisių ir daržovių. Tiesa, anksčiau Nijolė vis ieškodavo būdų, kaip išsisukti nuo darbų ir pabėgti nuo kaimo.
„Tėvai mane su broliu vis tempdavo dirbti, mums tai buvo tarsi baudžiava ar lažas, – laidos „Svajonių sodai“ pasakojo grupės „69 danguje“ dainininkė. – Mes savaitgalius leisdavom ne su draugais, o prie darbų sode ar kaime.“
Baigusi mokyklą Nijolė žinojo, jog Klaipėdoje tikrai nestudijuos ir važiuos kuo toliau, kad nereiktų skinti uogų, ravėti. „Kai pasakiau apie tai savo tėvams, jiems buvo šokas, sakė „niekur tu nevažiuosi“, bet aš jau buvau įstojusi mokytis Vilniuje ir jiems teko susitaikyti, kad apsieis be manęs“, – prisimena Nijolė ir teigia, kad dabar šie darbai jai teikia malonumą.
Laidos konsultantas A.Stulginskio universiteto Agronomijos fakulteto docentas Algirdas Amšiejus, įvertinęs Pareigių šeimos sodą, sako, jog daugelis sodininkų galėtų iš jų pasimokyti, o Nijolės tėtis Viktoras sodininkystės paslaptis prisipažino perduodantis dukrai. Į klausimą, kaip Nijolei sekasi sodininkystė, atsakė linksmai: „Manau, kad parako ji turi.“