Ne vieną filmą sėkmingai prodiusavusi 38 metų Ieva Norvilienė pripažino, kad amžius jai tik padeda, nes su juo ateina sėkmė, nauji ryšiai, o kartu – pripažinimas.
„Negaliu pasigirti, kad esu jauna. Ne paslaptis, kad kinas yra susijęs su jaunystės kultu.
Jei tau daugiau nei aštuoniolika, esi jau senas.
Bet gebėjimas laiku priimti svarbius sprendimus – vyresnio amžiaus privalumas”, – tikino filmo „Aurora” prodiuserė.
Vilnietės karjeros receptas nėra sudėtingas. Nesvarbu, kiek tau metų – reikia stengtis dirbti tai, kas teikia malonumą, nebijoti atsiverti naujovėms, neprarasti smalsumo, mokytis iš savo klaidų.
Šokėjas Andrius Butkus įsitikinęs, kad jaunystė – didelis privalumas tiek vyrui, tiek moteriai. Profesionalią karjerą baigęs 31 metų šokėjas jaunystėje mažiau pavargdavo nei dabar.
Jo manymu, puikiausias amžius – 24–25 metai, kai susiformavęs ne tik kūnas, bet ir protas. O sulaukus 35–40 metų sunkiau išlaikyti sportinę formą.
Kita vertus, bėgant metams laukia daug atradimų. Su amžiumi žmogus pradeda kitaip žvelgti į pasaulį, ilgisi kitokių dalykų, netgi jo įspūdžiai iš kelionių yra kitokie nei jaunystėje.
A.Butkus prisiminė, kad pirmąkart Paryžiuje lankėsi būdamas 14 metų. Tada jam norėjosi kuo greičiau vykti į Disneilandą, o ekskursijos kėlė nuobodulį.
Dabar apsilankęs meilės miestu vadinamoje Prancūzijos sostinėje A.Butkus randa daug naujų dalykų – jam pasidarė įdomus paveldas, architektūra, aikščių ir gatvių suplanavimas, jam norisi pamatyti muziejuose saugomas meno vertybes.
Šokėjas mano, kad vidutinio amžiaus krizė užklumpa ne kiekvieną žmogų.
Jo manymu, tokią krizę liudija tai, kad žmogus suvaikėja, ima krėsti nesąmones arba sugalvoja iš esmės keisti savo gyvenimo būdą.