„Pirmas kartas paliko puikų įspūdį. Nors kartą gyvenime būtina jose apsilankyti. Londone gyvenu dvejus metus ir mane vis dar maloniai stebina pagarba tradicijoms”, – džiūgavo Ditė.
Ji buvo pakviesta į privilegijuotą karališkąją ložę („Ascot Royal Enclosure”). Norint į ją patekti, tenka laikytis dar griežtesnio aprangos kodo nei einant į bendrą lenktynių teritoriją.
Šįmet taisyklės dar labiau sugriežtintos: bazinės skrybėlės dalies skersmuo neturi būti mažesnis nei 10 centimetrų. Vadinasi, reikia tikros skrybėlės ir niekaip neišsisuksi su nedideliu puošniu galvos aksesuaru, primenančiu, pavyzdžiui, lankelį ar gėlę.
„Visada laikausi aprangos kodo bet kokiame renginyje. Galėjau pasirinkti ir kitų dizainerių skrybėles – net garsiojo skrybėlininko Philipo Treacy. Tačiau svarbiausiomis progomis pasitikiu dizaineriu Juozu Statkevičiumi. Žinau, kad su jo kūriniais jausiuosi puikiausiai ir antro panašaus egzemplioriaus nesutiksiu.
Jo plunksnų skrybėlė apstulbino žirgų lenktynių dalyvius – neperdedu, sulaukiau gausybės komplimentų. Mano nuotraukas įsidėjo žinomi mados portalai ir netgi pagyrė, o juk jų reporteriai itin akyli vertindami svečių išvaizdą”, – kalbėjo Ditė.
Pirmas kartas jai netgi lėmė sėkmę – lietuvė lyg vaikas džiūgavo laimėjusi 22 svarus (apie 90 litų).
„Visi tik ir kalbėjo apie žirgą Frankel – geriausią ir greičiausią pasaulyje. Kai jis šovė į priekį, nuo aplodismentų ošė visa arena”, – dalijosi įspūdžiais Ditė.
Ne mažesnį įspūdį jai padarė ir Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II. Manekenė aikčiojo, kad ši moteris sukurta būti karalienė – tokia gracinga ir nežemiška, nors yra garbaus amžiaus. Ditė domisi Jos Didenybe – yra peržiūrėjusi nemažai dokumentinės medžiagos.