Likus penkeriems metams iki jai užimant sostą ir tampant Jungtinės Karakystės karaliene, turtingasis Haidarabado valstijos valdovas Nizamas jai padovanojo šiuos brangius dirbinius. Gavusi tokią brangią dovaną, princesė Elžbieta dar nežinojo, kad bus monarchė ir taip ilgai valdys šalį.
Monarchė turėjo pajautimą išskirtiniams papuošalams ir sukaupė tokią didelę kolekciją, kad ja gali naudotis visi karališkosios šeimos nariai. Saugomoje karališkojoje kolekcijoje yra nesuskaičiuojamas kiekis brangenybių.
Ji bendradarbiavo su prancūzų juvelyrinių dirbinių gamintoju „Cartier“ ir laisvai išreiškė savo kūrybinę viziją, kruopščiai pasirinkdama kiekvieną kūrinio detalę. Karalienė buvo didžiulė sagių gerbėja ne tik dėl jų spindinčių detalių, bet ir dėl to, kad dėvėdama jas viešumoje ji galėjo perteikti kokią nors savo mintį.
„Jewellerybox“ rinkodaros vadovė Daena Borrowman teigė, kad puošnus Nizamo iš Haidarabado vėrinys laikomas brangiausiu karališkuoju papuošalu pasaulyje ir yra vertas maždaug 80 mln. eurų. Tai buvo vestuvinė dovana Elžbietai II.
„Pasakojama, kad Nizamas dosniai nurodė „Cartier“ leisti būsimajai nuotakai išsirinkti bet ką iš jų kolekcijos, o jaunoji princesė pasirinko tiarą su trimis nuimamomis gėlėmis ir tai, ką dabar žinome kaip Nizamo iš Haidarabado vėrinį“, – teigė D. Borrowman.
Karalienei šie dirbiniai labai patiko, tačiau ji nevengė dalintis. Ji buvo paskolinusi tiarą Velso princesei Catherine Middleton per jos vestuvių dieną, kuri ir toliau ją dėvėjo kituose viešuose renginiuose.
Po monarchės mirties vėrinys buvo perduotas karalienei Kamilai, kuri jį dėvėjo ne kartą.