Aiškėja daugiau detalių apie Sakartvele kraupiai nužudytą translytę: klausimus kelia vyriausybės sprendimai

2024 m. rugsėjo 20 d. 13:51
Trečiadienį savo bute buvo nudurta garsi Sakartvelo translytė moteris. Pareigūnai pranešė, jog tai buvo „tyčinis“ užpuolimas. Šalis sulaukė kritikos dėl vyriausybės represijų prieš LGBTQ teises.
Daugiau nuotraukų (6)
Kaukazo valstybės valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ parengė „šeimos vertybių“ įstatymo projektą, lyginamą su Rusijos „gėjų propagandą“ draudžiančiu įstatymu ir kritikuojamą Europos Sąjungos (ES) bei teisių grupių, kaip stigmatizuojantį LGBTQ asmenis.
Vidaus reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad aktorė, influencerė ir manekenė Kesaria Abramidzė buvo nužudyta trečiadienį. Ji buvo subadyta peiliu kitą dieną, kai per trečiąjį ir paskutinį svarstymą buvo priimtas LGBTQ teises suvaržantis įstatymas.
37 metų K. Abramidzė buvo pirmasis žmogus Sakartvele, viešai pripažinęs savo translytiškumą. 2018 m. ji atstovavo šaliai konkurse „Miss Trans Star International“, „Instagram“ tinkle turėjo daugiau nei 500 tūkst. sekėjų.
Vidaus reikalų ministerija sakė, kad ji patyrė „daugybę durtinių žaizdų“, tiriama „tyčinė žmogžudystė, įvykdyta ypač žiauriai ir sunkinančiomis aplinkybėmis dėl lyties“. Policija suėmė įtariamąjį, kurį Sakartvelo žiniasklaida įvardijo kaip K. Abramidzės vaikiną.
Žmogžudystė sukrėtė dalį kelis mėnesius didelių protestų ir politinės įtampos drebinamos šalies prie Juodosios jūros visuomenės. Kritikai, įskaitant ES, apkaltino „Sakartvelo svajonę“ stumiant antivakarietišką, antiliberalią darbotvarkę prieš kitą mėnesį vyksiančius itin svarbius rinkimus. Su vyriausybe nesutarianti proeuropietiška prezidentė Salomė Zurabišvili feisbuke pasmerkė „siaubingą žmogžudystę“ ir sakė, kad ši „tragedija turi pažadinti Sakartvelo visuomenę“.
Pati K. Abramidzė anksčiau kritikavo vyriausybės požiūrį į smurtą šeimoje ir moterų teises. Balandį ji sakė, kad buvo priversta laikinai pabėgti į užsienį, nes baiminosi dėl savo gyvybės po buvusio partnerio išpuolių.
Naujausias priemones, kad taptų įstatymu, dar turi pasirašyti S. Zurabišvili arba parlamento pirmininkas. Teisių grupės kritikuoja formuluotę, kuria homoseksualūs santykiai prilyginami kraujomaišai. Įstatymas taip pat uždraudžia lyties keitimą, gėjams ir translyčiams neleidžia įsivaikinti, nepripažįstamos tos pačios lyties asmenų santuokos užsienyje.
Briuselis pareiškė, kad įstatymo projektas „pažeidžia pagrindines kartvelų teises ir kelia riziką toliau stigmatizuoti ir diskriminuoti dalį gyventojų“.
SakartvelastranslytiškumasLGBTQ+
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.