Į muzikos pasaulio viršūnę įkopusi T. Turner per pastaruosius metus patyrė daugybę sveikatos problemų – susirgo vėžiu, patyrė insultą, inkstų nepakankamumą.
Atlikėjos atstovai portalui DailyMail.com patvirtino, kad rokenrolo karalienė mirė dėl natūralių priežasčių.
Po mirties į viešumą iškilo ir T. Turner memuarai, kuriuose ji prisipažino, kad 2016 m. svarstė galimybę nusižudyti, kol jos vyras Erwinas Bachas paaukojo jai savo inkstą.
Savo memuaruose ji atskleidė, kad užsiregistravo į pagalbos organizaciją, nes psichologiškai ruošėsi mirties galimybei.
T. Turner sužinojo, kad jos nevaldomas aukštas kraujospūdis pagreitino inkstų pažeidimus ir kuomet jos organizmas turėjo išsijungti, ji pradėjo taikytis su mintimi apie mirtį.
Jos vyras E. Bachas ėmėsi veiksmų ir 2017 m. paaukojo jai savo inkstą.
Pirmą kartą 1978 m. T. Turner buvo diagnozuotas aukštas kraujospūdis, o 2016 m. ji pradėjo kovą su žarnyno vėžiu. Tuo pat metu jai sutriko inkstų veikla, todėl 2017 m. jai buvo atlikta transplantacijos operacija.
2023 m. balandžio 9 d., kaip manoma, paskutinį kartą viešai pasisakydama, ji laikraščiui „The Guardian“ pasakė, kaip tikėjosi, kad pasaulis ją prisimins – ir kaip nebijojo mirties.
„Kaip norėtumėte, kad jus prisimintų?“ – klausė „Guardian“.
„Kaip rokenrolo karalienę. Kaip moterį, parodžiusią kitoms moterims, kad galima siekti sėkmės savo sąlygomis“, – tuomet teigė ji.
Paklausta, kas ją gąsdina senstant, ji atsakė: „Niekas. Tai yra pilnas gyvenimo nuotykis, ir aš priimu ir sutinku kiekvieną dieną su tuo, ką jis atneša.
Ketvirtadienį prie T. Turner namų susirinko būrys žmonių pagerbti muzikos legendos, kuri beveik tris dešimtmečius savo namais laikė Šveicariją.
Gėlės ir atvirukai gulėjo prie namo vaizdingame Kuesnachto miestelyje ant Ciuricho ežero kranto.
Prie jos sodybos vartų nuolat būriavosi gerbėjai, kurie uždegė žvakes ir paliko žinutes dainininkei.
Vietiniai gyventojai ją apibūdino kaip populiarią kaimynę, kuri džiaugėsi, kad vaikščiodami aplink ją kiti gyventojai nekėlė triukšmo.