Jai buvo 81 metai. Jos mirties priežastis neatskleidžiama.
„Vivienne Westwood mirė šiandien, ramiai, apsupta šeimos, Klapame, Pietų Londone. Pasauliui reikia tokių žmonių, kaip Vivienne, kad jie keistų padėtį į gerąją pusę“, – rašoma jos mados ženklo „Twitter“ paskyroje.
Jos vyras ir kūrybinis partneris Andreasas Kronthaleris pareiškime, kurį cituoja naujienų agentūra PA, sakė: „Mes dirbome iki galo, ir ji man davė daugybę dalykų. Ačiū tau, brangioji.“
Londono Viktorijos ir Alberto muziejus apibūdino V. Westwood kaip „tikrą mados revoliucionierę ir maištininkę“, o kultūros sekretorė Michelle Donelan sakė, kad ji buvo „didinga asmenybė“.
„Aštuntajame dešimtmetyje jos pankiškas stilius perrašė taisykles, ir ji žavėjosi tuo, kad visą gyvenimą išliko ištikima savo vertybėms“, – rašė ji socialiniame tinkle „Twitter“.
Niujorko Metropoliteno muziejaus Kostiumų instituto kuratorius Andrew Boltonas sakė, kad V. Westwood ir „Sex Pistols“ vadybininkas Malcolmas McLarenas – jos buvęs partneris – „suteikė pankų judėjimui išvaizdą, stilių, ir jis buvo toks radikalus, kad atitrūko nuo bet ko praeityje“.
„Suplėšyti marškinėliai, žiogeliai, provokuojantys šūkiai, – sakė A. Boltonas. – Ji įvedė postmodernizmą. Ji buvo labai įtakinga nuo 8-ojo dešimtmečio vidurio. Pankų judėjimas niekada neišsisklaidė – jis tapo mūsų mados žodyno dalimi. Dabar tai yra pagrindinė srovė.“
Ilga V. Westwood karjera buvo kupina prieštaravimų: Ji visą gyvenimą buvo maištininkė, kelis kartus pagerbta karalienės Elizabeth II. Net įžengusi į septintą dešimtį metų ji rengėsi kaip paauglė ir tapo atvira kovos su klimato kaita šalininke, perspėdama apie planetai gresiančią pražūtį.
Jos aktyvizmas apėmė ir „Wikileaks“ įkūrėjo Juliano Assange'o palaikymą. 2020 metais ji pozavo milžiniškame paukščių narve, kad sustabdytų jo ekstradiciją į JAV. Ji netgi sukūrė suknelę, kurią vilkėjo Stella Moris, kai šį kovą Londono kalėjime ištekėjo už J. Assange'o.