2016-aisiais pergalę „Eurovizijos“ dainų konkurse išplėšusi atlikėja minės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – dalyvaus televizijos projekto „Lietuvos balsas“ finale, kuris bus skirtas paremti Ukrainą.
„Mano šalį spaudžia didžiulė tragedija, didžiausia per 80 metų. Jūs neįsivaizduojate, kaip yra sunku palikti savo namus. Aš pabudau, o mano vyras pasakė, kad penktą valandą ryte prasidėjo karas.
Kas buvo? Šokas. Aš nežinojau, ką man daryti. Pradėjau rinkti dokumentus, šiltai aprengiau vaikus. Nusileidome į slėptuvę – šaltą, betoninį automobilių parkingą. Per dieną ten eidavom tris kartus. Vakare nusprendėme išvažiuoti į Ternopolį“, – spaudos konferenciją pradėjo Jamala.
Kelionė į miestą vakarų Ukrainoje truko dvi paras.
Su šeima apsistojusi pas draugus Jamala nusprendė judėti toliau, link Rumunijos.
Pasienį moteris pasiekė pėsčiomis kartu su vaikais, dainininkės vyras Bekiras Suleimanovas liko Ukrainoje.
Galutinis Jamalos tikslas – sesers namai Turkijoje. Čia ji paliko savo atžalas ir, kaip pati sako, pradėjo savo karą.
Viešumu moteris atkreipė dėmesį į karą Ukrainoje: dalijo interviu, pradėjo rinkti lėšas.
Trumposiomis žinutėmis surinkta beveik 70 mln. eurų.
Jamala teigia, kad tai padarė „paprasti žmonės“, kurie elgiasi ryžtingiau už politikus.
„Ukraina yra mano namai, ten – mano širdis. Kaip aš galiu negrįžti? Nors aš rytoj ir dainuosiu, tai darysiu ne kaip dainininkė. Tai, kas įvyko, yra lyg perversmas – sugriuvo visi planai, visa ateitis. Mes padarysime maksimumą – viską, kad įmanoma, kad apginti savo šalį, istoriją. kultūrą“, – viltingai sakė Jamala.
Tuo pačiu ukrainietė perdavė padėką Lietuvos žmonėms, kurie palaiko karo krečiamą šalį.
„Ačiū Lietuvai, kad priėmėte mūsų žmones, kurie gali čia gyventi. Tai yra labai svarbu – jausti, kad turime žmonių, kurie atsiliepia į mūsų problemas ir bėdas“, – dėkojo ukrainietė.
„Lietuva mums yra įkvėpimas. Mes visą laiką stebėdavomės, kaip jūs tą darėte nuo 1991-ųjų – kaip jūs gynėte savo kalbą, kultūrą, šalį – tai mus įkvėpia. Mes laimėsime, neišduosime savo šalies – apginsime savo šalį ir kultūrą. Slava Ukraini!“ – vos tvardydama jausmus sakė Jamala.
Visą interviu klausykite čia: