Nors dėl koronaviruso epidemijos jubiliejiniai renginiai šalyje buvo atšaukti, įvairaus amžiaus grupių danai balkonuose, gatvėse, parkuose ar savo butuose stovėdami giedojo karalienei, neužmiršdami tarpusavyje laikytis saugaus atstumo. Šią akciją tiesiogiai transliavo Danijos televizija DR.
Mėtų spalvos kostiumėliu apsirengusi žilaplaukė karalienė stebėjo šį sveikinimą per televiziją, sėdėdama ant kušetės į šiaurę nuo Kopenhagos esančiuose Fredensborgo rūmuose, kur ji izoliavosi.
Po kelių dainų karalienė išėjo ant rūmų laiptų ir pamojavo prie rūmų susirinkusiems žmonėms, kurie taip pat vienas nuo kito laikėsi kelių metrų atstumo.
Marghrethe į sostą įžengė beveik prieš pusę amžiaus, 1972 metų sausio 14 dieną, po savo tėvo karaliaus Frederiko IX mirties.
Tuomet jai buvo 31 metai.
2018 metais „Voxmeter“ atlikta apklausa parodė, kad trys ketvirtadaliai danų palaiko monarchiją, nors 14,6 proc. norėtų respublikos.
Maždaug 80 proc. apklaustųjų taip pat nurodė, kad jaučiasi tinkamai atstovaujami karalienės ir jos dviejų sūnų: 51 metų sosto įpėdinio princo Frederiko ir 50 metų princo Joachimo bei jų abiejų šeimų narių.
Prancūzijoje gimęs karalienės vyras princas konsortas Henrikas mirė 2018 metais.
Rūkalė karalienė Margrethe II yra pirma šios seniausios Europos monarchijos moteris regentė.
Ji ne kartą yra sakiusi, kad neketina atsisakyti sosto.
„Liksiu soste tol, kol išvirsiu (iš jo)“, – mėgsta kartoti ji.
Karališkos šeimos metraštininkai karalienės populiarumą sieja su jos sugebėjimu suvienyti tautą ir būti moralės pavyzdžiu.
Visuomenė taip pat vertina Margrethe II pastangas modernizuoti monarchiją.
Be to, Margrethte II užsiima kostiumų dizainu, baleto ir televizijos scenografija, piešia ir iliustruoja knygas.
Nuo trečiadienio Danijoje jaunesniųjų klasių moksleiviai jau grįžtą į mokyklas po mėnesį trukusio karantino, įvesto dėl koronaviruso pandemijos.
Danija yra pirma šalis Europoje, vėl atvėrusi mokyklų duris.