Nedidelis miestelis JAV Aidaho valstijoje, Uolinių kalnų papėdėje. Rami vietovė su prekybos centrais, didžiule mokykla, kukliais vienai šeimai skirtais namais.
Čia, šviesiai žaliai dažytame mediniame name, gyvena M.Burton, priklausanti viduriniam amerikiečių visuomenės sluoksniui: visureigis, rūpestingai prižiūrėtas darželis, šuo, katė, rašo „Lietuvos ryto“ žurnalas „TV antena“.
Ji gimė Mėringe (Bavarija) kaip Petra ir buvo anonimiškai įvaikinta. Tuomet jos naujoji motina filmavosi istorinėje juostoje „Kleopatra“ ir buvo įsimylėjusi partnerį R.Burtoną.
Įtėviai pakeitė mergaitės vardą – pavadino Maria. Jos gyvenimas bėgo su trimis netikrais broliais ir seserimis tarp Romos ir Gštado (Šveicarija), Holivudo ir Paryžiaus.
Ji augo globojama auklių, skraidė privačiais lėktuvais, mokėsi geriausiuose internatuose.
Dabar M.Burton retai pasirodo viešumoje – pastarąjį kartą buvo nufotografuota 2013-aisiais, kai Holivude, Šlovės alėjoje, buvo atidengta žvaigždė jos įtėviui R.Burtonui.
Marios gyvenimas bėga toli nuo Holivudo ir spindesio, kuris ją gaubė nuo vaikystės. Dvi santuokos, bandymas atsistoti ant kojų kaip menininkų agentei, du vaikai: Elizabeth (32 m.) ir Richardas (16 m.).
– Ar prisimenate savo biologinius tėvus? – žurnalistai paklausė M.Burton.
– Ne. Juk E.Taylor mane įsivaikino, kai buvau vos aštuonių mėnesių.
– Kada sužinojote apie įvaikinimą?
– Tai žinojau nuo pat pradžių. Aišku, niekas nepasisodino ir neaiškino, kad esu įvaikinta, bet visada žinojau, kad E.Taylor nėra mano biologinė motina.
– Ar su jumis ji elgėsi kitaip nei su broliais ir seserimis?
– Niekuomet! Jaučiau, kad mama mane myli taip pat, kaip ir biologinius vaikus.
– Kokia motina buvo E.Taylor?
– Nuostabi, bet veikiau draugė. Ji dažnai leisdavo mums daryti tai, ką norime. Auklėjimą ji patikėjo auklėms.
– Žiniasklaida nuolat rašė apie audringus E.Taylor ir R.Burtono santykius.
– Niekada nemačiau ir negirdėjau savo tėvų kivirčų.
Jei vienas kitam sukeldavo stresą, tėvas užsidarydavo bibliotekoje, o iš filmavimo aikštelės jie grįždavo gerai nusiteikę.
Jie niekuo nesiskyrė nuo kitų tėvų ir kartais valandų valandas su mumis žaisdavo stalo žaidimus. Aišku, daug ko nepatyrėme, nes gyvenome ir mokėmės internate.
– Ar motina buvo gera virėja?
– Ji apskritai nemokėjo ruošti valgio, nors bandydavo dažnai. Vieną vakarą, kai buvome Šveicarijoje, norėjo iškepti jautienos didkepsnių.
Aukštai sukėlusi plaukus ji darbavosi virtuvėje, o mes, vaikai, sėdėjome prie valgomojo stalo. Staiga didkepsniai ir bulvės pradėjo svilti. Teko valgyti restorane.
– Jūsų įtėviai buvo geriausiai uždirbančios kino žvaigždės. Teigiama, kad pasiekę šlovės viršūnę jie daugiau nei 66 milijonus JAV dolerių iššvaistė kelionėms, jachtoms ir panašiems dalykams.
– Aš prisimenu ir labai paprastų dalykų. Pavyzdžiui, mano tėvams patiko plakta kiaušinienė su lašiniais.
Jie daug skaitė. Žinoma, liejosi ir šampanas, buvo rengiami vakarėliai, pasiplaukiojimai jachta po Viduržemio jūrą.
Nepaisant to, mūsų gyvenime buvo daug žemiškų epizodų: tėvai galėjo būti tokie pat laimingi kramsnodami mėsainius, kaip ir šaukštu kabindami eršketų ikrus.
– Aplankėte gražiausias pasaulio vietas. Kur mielai būtumėte pasilikusi?
– Buvusioje Jugoslavijoje. Ten mano tėvas kūrė filmą apie Josipą Brozą Tito ir mes gyvenome prezidento rūmuose Dubrovnike. Tuomet man buvo 11 metų.
– Ko mokoma elitiniuose Ženevos ir Gštado internatuose?
– Kalbų, slidinėti, jodinėti, buriuoti ir net šaudyti! Tiesa, iki šiol nedaug kas išliko. Mokyklos buvo puikios, bet mokytojai – griežti. Ten gyvenimas nebuvo saldus.
Norėjau, pavyzdžiui, mokytis vokiečių kalbos, bet man neleido, nes nepradėjau nuo kurso pradžios. Išimčių nebuvo net ir E.Taylor dukteriai.
– Jūsų įmotei patiko papuošalai.
– Pirmiausia deimantai. Ji papuošalus, o ne akcijas laikė investicija į ateitį. Juk juos galėjo nešioti ir mėgautis jų grožiu.
Tiesa, ji nenorėjo, kad tėvas nupirktų 33 karatų „The Krupp“ deimantą: „Jis pernelyg didelis. Juk jau turiu žiedą su dideliu deimantu, kurį padovanojo Mike’as Toddas“ (amerikiečių kino ir teatro prodiuseris, buvęs E.Taylor sutuoktinis. – Red.).
„Man visada buvo nemalonu, kad nešioji M.Toddo deimantą. Todėl norėčiau, kad nešiotum manąjį“, – sakė R.Burtonas. Ir nurimo tik jį nupirkęs.
– Ar ir jūs galėjote nešioti šį žiedą?
– Taip, pabandžiau. Plaudama rankas mama padėjo jį ant kriauklės krašto. Žaibiškai užsimoviau žiedą ir pavaizdavau, kad jo negaliu nusimauti. Mama nusijuokė: „Nukirsiu pirštą, jei jo nenusimausi.“
– Jūsų namuose lankydavosi daugybė įžymybių. Ar prisimenate jas?
– Mano mama padėdavo visiems, kam tik reikia. Pavyzdžiui, aktoriui Rockui Hudsonui, kuris užsukdavo kasdien.
Prisimenu aktorių Davidą Niveną, kuris buvo tikras džentelmenas. Užeidavo ir Michaelas Jacksonas.
– Prie namų budėdavo fotografai?
– Taip, būdavo apgulčių. Kartą tėvai net leido į fotografus nukreipti vandens žarną.
– Mirus motinai tapote paveldėtoja?
– Tai įvyko tik prieš penkerius metus. Mamytė neremdavo manęs.
– E.Taylor buvo ištekėjusi aštuonis sykius (du kartus – už R.Burtono. – Red.). Kuris jos vyras labiausiai patiko?
– Larry Fortensky, buvęs statybininkas. Tikrai mielas ir šaunus vaikinas.
– Ar patinka vardas Petra?
– Taip. Vaikystėje net norėjau, kad mane juo vadintų.
Kai reikėjo pildyti anketą, kad gaučiau asmens dokumentus, įrašiau: Maria Petra Burton. Tačiau nebuvo leista, nes įsivaikindami tėvai turėjo pakeisti mano vardą.
– Ar ieškojote biologinių tėvų?
– Ne. Po viso to, ką dėl manęs padarė įtėviai, tai būtų buvusi savotiška išdavystė. Juk jie mane mylėjo kaip savo vaiką.
Kas mėnesį gauna 20 000 eurų
– Dviejų „Oskarų“ laureatė E.Taylor po mirties paliko 750 milijonų JAV dolerių vertinamą Sothern trestą (Sothern – jos motinos Saros Violos Warmbrodt sceninis slapyvardis).
– Trestas finansuoja Holivudo žvaigždės įsteigtą pagalbos žmonėms, sergantiems AIDS, fondą ir skiria lėšų jos vaikams bei anūkams.
– Maria Burton per mėnesį gauna maždaug 20 tūkst. eurų. Be to, dirbdama vienoje tresto įmonių ji gaudavo metinį 50 tūkst. eurų atlyginimą.
Parengė Ona Kacėnaitė