Gražuolė N.Watts priklauso aukščiausiajai Amerikos aktorių lygai. Ji yra pelniusi pusšimtį apdovanojimų, tačiau pačių geidžiamiausių – „Oskaro“ (į jį pretendavo už vaidmenis filmuose „21 gramas“ bei „Pragaras rojuje“) ir Auksinio gaublio – neturi iki šiol.
Naujausias aktorės darbas – amerikiečių režisieriaus Noah Baumbacho komiškoje dramoje „Kol esame jauni“ (While We’re Young), kurioje jos partneriu tapo jaunimo pamėgtas komikas Benas Stilleris (49 m.).
Juosta pasakoja apie dvi skirtingo amžiaus poras, kurias, be dviejų dešimčių metų, skiria ir požiūris į gyvenimą.
– Komiškoje dramoje „Kol esame jauni“ vaidinate į penktąją dešimtį įkopusią Korneliją, kuri norėtų būti perpus jaunesnė. Ar šie herojės jausmai ir jums pažįstami? – žurnalistai paklausė aktorės.
– Žinoma. Būna akimirkų, kai rytą stovėdama priešais veidrodį su liūdesiu ir ilgesiu prisimenu tuos metus, kai vakare išgerta viena taurė nepalikdavo nė mažiausio pėdsako.
– Pasigendate nerūpestingumo?
– Taip, kai buvau dvidešimtmetė, nesijaudinau, kas manęs laukia. Manau, būdami tokio amžiaus esame drąsesni ir mažiau kremtamės dėl pasekmių.
Kita vertus, buvome didesni egoistai. Anuomet mažiau jaudinausi dėl kitų ir norėjau tik smagiai leisti laiką.
– Linksminotės iš širdies?
– Tai galiu daryti ir dabar! Tik anuomet buvau naivi, neturėjau jokių planų, todėl galėjau tiesiog skrajoti ar atsidurti, pavyzdžiui, hipių draugijoje.
Jau tada žinojau, kad norėčiau tapti aktore, bet nebuvo akstino, kuris skatintų iš visų jėgų siekti šio tikslo.
Už galimybę imtis šios profesijos turiu dėkoti bičiulei Nicole Kidman. Ji kur kas labiau susitelkė į šį tikslą ir, svarbiausia, buvo brandesnė.
Be to, anksčiau suprato, kad be darbštumo nieko nepasieksi. Aš subrendau žymiai vėliau.
– O dabar maloniau būti įpusėjusiai penktąją dešimtį nei trečiąją?
– Milijono dolerių vertės klausimas! Juk visuomet atrodo, kad kitoje tvoros pusėje žolė yra žalesnė.
O iš tikrųjų reikia mėgautis šia akimirka ir nesvarbu, kokio amžiaus esi. Apie tai pasakojama ir filme „Kol esame jauni“.
Penktąją dešimtį įpusėję sutuoktiniai susipažįsta su dvidešimčia metų jaunesne pora. Ketvertukas susidraugauja ir ima drauge leisti laiką.
Jaunoji pora rašo laiškus ranka ar rašomąja mašinėle, nepuola į visus klausimus ieškoti atsakymo išmaniajame telefone ir mėgaujasi kiekviena akimirka.
O galiausiai paaiškėja, kad ir ši pora įkalinta savo iliuzijų kupiname pasaulyje.
Filmo „Kol esame jauni“ mintis tokia: labiau pasitikėk savimi ir gyvenk savo gyvenimą. Tai galbūt vienas svarbiausių brandaus amžiaus pranašumų, nes žmogus turi daugiau drąsos žengti savo keliu ir nesekti paskui avių bandą.
– Dirbate Holivude – terpėje, kur iki absurdo jaučiama jauninimosi manija. Aš jus ji veikia?
– Nuo to nepasislėpsi. Pavyzdžiui, nėra įdomių vaidmenų aktorėms, perkopusioms keturiadešimtmetį. Ir tai, žinoma, kelia nerimą.
– Baiminatės dėl ateities?
– Tai aktorių galvos skausmas. Esi samdomas dėl pavienių darbų ir nežinai, kas bus paskui. Į visa tai žiūriu realistiškai.
Man – 46-eri. Suprantu, kad ne kiekvienos aktorės karjera gali klostytis kaip Meryl Streep. (66 m. aktorė, pelniusi tris „Oskarus“, o iš viso šiam apdovanojimui nominuota net devyniolika kartų, iki šiol daug filmuojasi. – Red.) Todėl šiek tiek jaudinuosi dėl profesinės ateities.
– Jūsų vaikai – šešerių ir septynerių metų. Ar tikrai būtų taip blogai, jei mažiau dirbtumėte? Ar turėtumėte finansinių rūpesčių?
– Žinoma, negaliu skųstis gyvenimu. Turiu nuostabią šeimą ir mano karjera klostosi puikiai.
Aktorystė – mano aistra. Būtent dėl to bijau, kad vieną dieną negausiu vaidmenų. Stengiuosi dirbu su dideliu malonumu, lyg tai manęs neslėgtų. Man patinka būti moterimi, kuri, be šeimos, turi ir mėgstamą profesiją.
Šiuo atveju svarbiausia ne pinigai, o tai, kad mano aistra padeda atskleisti kūrybiškumą. Tą patį galiu pasakyti apie savo darbą talkinant įvairiems pagalbos projektams.
Norėčiau nuveikti ką nors naudinga ir padėti tiems, kurie gyvenime patyrė mažiau laimės. Taip stengiuosi ir savo vaikams parodyti, koks prasmingas yra gyvenimas.
Esu labai laiminga turėdama partnerį, kuris remia visus mano sumanymus ir suteikia laisvę juos įgyvendinant.
– Mažiau sukiojatės viešumoje nei kitos Holivudo žvaigždės. Atrodo, kad nesate savęs įsimylėjusi.
– Manote, kad visi aktoriai yra savimylos? Patikėkite manimi: dažnai būna priešingai.
Iš tikrųjų man sunku susitaikyti su viešumu. Daugeliui kolegų tai nekelia problemų, o aš mieliau lieku šešėlyje.
Tėvas mirė nuo narkotikų
Naomi Watts tėvas Peteris Wattsas buvo muzikos grupės „Pink Floyd“ garso inžinierius. Šeimoje, be Naomi, augo vyresnysis brolis Benas.
Šeima subyrėjo, kai Naomi buvo 4 metai. Vaikai, likę su motina, dažnai keitė gyvenamąją vietą.
P.Wattsas, 1974 metais palikęs „Pink Floyd“, po dvejų metų mirė perdozavęs heroino.
Karjeros pradžioje N.Watts palaikė artimus ryšius su režisieriumi Stephenu Hopkinsu, vėliau – su aktoriumi Heathu Ledgeriu (2008 m. šis aktorius taip pat mirė nuo narkotikų).
2005 m. N.Watts susipažino su aktoriumi Lievu Schreiberiu ir nuo to laiko gyvena kartu. 2007-aisiais jie susilaukė pirmagimio Alexandre’o, po metų – Samuelio.
Sukūrusi vaidmenį filme „Nutapyta“ aktorė susidomėjo budizmu ir tapo vegetare.
Su žvaigždėmis susidūrė prie Vilniaus turgaus
Beveik prieš 8 metus „21 gramo“, „Malholando kelio“, „King Kongo“ ir kitų filmų žvaigždė N.Watts lankėsi Lietuvoje. Ji buvo atvykusi aplankyti mylimojo Lievo Schreiberio, kuris čia filmavosi garsaus režisieriaus Edwardo Zwicko karinėje dramoje „Pasipriešinimas“ (2008 m.).
N.Watts tuomet atsivežė ir jųdviejų sūnų Alexandre’ą.
Vieną 2007 m. spalio savaitgalį šalia Vilniaus Halės turgavietės vilniečiai pastebėjo garbingus svečius – kūdikio vežimėlį stumiančią N.Watts ir L.Schreiberį.
Holivudo aktorius atpažinusi viena vilnietė net krūptelėjo, mat jie atrodė itin paprastai.
Po Vilnių kino žvaigždės vaikštinėjo be jokios apsaugos.
Parengė Ona Kacėnaitė