Vokiečių kilmės amerikiečių aktorius P.Dinklage’as išdidžiai atsisako vaidmenų, kurie leistų žiūrovams šaipytis iš jo ūgio, rašo „Lietuvos ryto“ žurnalas „TV antena“.
Charizmatiškas aštrialiežuvis, mėgstantis vyną ir kitus svaigiuosius gėrimus, o labiausiai – laisvo elgesio moterų draugiją. Toks yra jo herojus Tyrionas Lanisteris JAV kabelinės televizijos milžinės HBO kuriamame seriale „Sostų karai“ (Games Of Thrones).
2011 metais pradėtas rodyti serialas sulaukė neįtikėtino populiarumo, o P.Dinklage’as už darbą pirmo sezono serijose pelnė „Emmy“ ir Auksinį gaublį kaip geriausias antraplanis dramos aktorius.
P.Dinklage’as dabar už kiekvieną seriją gauna 300 tūkst. JAV dolerių. Naujausią, penktąjį, serialo sezoną sudaro 10 serijų.
Aktoriaus nuotraukos puošė amerikiečių žurnalus „Rolling Stone“, GQ ir „Esquire“. O „Playboy“ žurnalistai šmaikštaudami klausinėjo, ar Peteris pasirengęs pamaloninti visas ilgakojes gražuoles, kurios svajoja apie jo kūdikį.
Iki pasirodydamas „Sostų karuose“ P.Dinklage’as nusifilmavo trijose dešimtyse juostų – dažniausiai vadinamuosiuose art-house filmuose. Mat komercinio kino kūrėjai tokio ūgio aktoriams siūlo vaidinti tik magus arba nykštukus.
P.Dinklage’o įsitikinimu, tokie vaidmenys žeidžia žmogaus orumą.
Šokti aplink Snieguolę, nešioti turbaną ir priklijuotas dideles ausis ar ilgą nosį – tokie pasiūlymai P.Dinklage’ui nepriimtini. Jis baisisi neūžaugomis, sutinkančiomis kurti tokius vaidmenis.
Tiesa, kartą P.Dinklage’as nusižengė savo principams – Andrew Adomsono nuotykių filme „Narnijos kronikos. Princas Kaspijanas“ (2008 m.) vaidino solidaus amžiaus nykštuką.
Kolegos juokėsi, kad honoraras už šį vaidmenį, ko gero, atlygino patirtas moralines kančias.
Vis dėlto apie tą karjeros vingį aktorius kalbėjo su kartėliu: „Toks mėšlas – ne man.“
Serialo „Sostų karai“ prodiuseriai tikėjosi, kad išgirdęs pasiūlymą filmuotis P.Dinklage’as iškart apsidžiaugs, bet gerokai suklydo. Aktorius ėmė žerti reikalavimus, kuriuos pratęs išsakyti visiems prodiuseriams.
„Peteris nebuvo pagrindinis pretendentas į vaidmenį. Jis buvo vienintelis“, – prisipažino rašytojas George’as Martinas, pagal kurio knygų seriją „Ledo ir ugnies giesmė“ kuriamas serialas.
Principinga aktoriaus pozicija įkvėpė daugelį mažaūgių aktorių, svajojančių apie didelius vaidmenis, kovoti dėl vietos po saule. P.Dinklage’ą jie vadina savo teisių gynėju.
Aktorius nuolat kalba apie žmones, kuriems likimas pašykštėjo ūgio, ir daro viską, kad iš jų nebūtų šaipomasi, kad jie jaustųsi visaverčiai.
2012-ųjų sausį atsiimdamas Auksinį gaublį P.Dinklage’as scenoje prisiminė baisų įvykį Airijoje.
Aktorius pasakojo, kaip girtas sporto aistruolis, nusiminęs dėl mėgstamos komandos pralaimėjimo, gatvėje griebė sutiktą liliputą ir visa jėga trenkė į žemę. Nelaimėlis tapo neįgalus.
Aktorius gimė paprastoje šeimoje. Tėvas – draudimo agentas, motina – muzikos mokytoja, brolis – daug vilčių teikiantis violončelininkas.
Visi šeimos nariai buvo normalaus ūgio, tik Peteriui nepasisekė. Pirmaisiais gyvenimo metais vaikui pasireiškė achondroplazija – liga, kai sulaukęs tam tikro amžiaus žmogus nustoja augti.
Mokykloje vaikai tyčiojosi iš P.Dinklage’o ir vargu ar galėjo būti kitaip.
Todėl studijuodamas aktoriaus meistriškumą Beningtono laisvųjų menų koledže Peteris išmoko naudotis savo žavesiu, kuriuo dosniai apdovanojo gamta.
Vaikinas stengėsi niekuo nenusileisti bendrakursiams: šėlo vakarėliuose, buvo pankų grupės narys, daug rūkė ir gėrė kaip dramblys.
Bendraamžiai stebėjosi Peterio veržlumu, o merginos dėl jo alpo.
„Metams bėgant išmokau pasitikėti savimi. Moterys juk vertina tokius vyrus. Ši savybė man visuomet pagelbėdavo“, – prisipažino P.Dinklage’as.
Kalbama, kad teatro režisierė Erica Schmidt Peterį įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio. 2004-ųjų lapkritį pora susižadėjo, o kitų metų balandžio 15-ąją atšoko vestuves.
32 cm už sutuoktinį aukštesnė moteris teigė, kad ūgio skirtumas jos netrikdo.
„Mano vyras – gražiausias, žaviausias, sąmojingiausias ir kukliausias žmogus pasaulyje“, – po dešimties santuokos metų sakė E.Schmidt.
2011-aisiais (tais metais, kai televizijos ekranuose buvo pradėti rodyti „Sostų karai“) pora susilaukė dukters ir ją pavadino Zelig. Šis vardas, išverstas iš vokiečių kalbos, reiškia „palaiminta“.
Mergaitė – visiškai sveika. Gydytojų teigimu, Zelig bus normalaus ūgio.
Parengė Ona Kacėnaitė