Krepšininkas aukso žiedus sumainė su buvusiu modeliu Yvette Prietto (35 m.). Su iš Kubos kilusia gražuole jis susitikinėjo trejus metus.
Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo apie 300 svečių. Tarp jų buvo golfo žaidėjas Tigeris Woodsas, prodiuseris ir aktorius Spike’as Lee, garsus NBA krepšininkas Patrickas Ewingas.
M.Jordanas kartą jau buvo vedęs. Su pirmąja žmona Juanita Vanoy jis išsiskyrė 2006-aisiais.
Skyrybos sporto žvaigždės kišenę patuštino net 168 milijonais JAV dolerių (437 milijonais litų). Žurnalo „Forbes” duomenimis, tai buvo pačios brangiausios skyrybos. Jų priežastis, kaip dažnai būna garsenybių šeimose, –
nesuderinami charakteriai.
Michaelas ir Juanita susipažino 1984 metais per „Chicago Bulls” rungtynes. Tuomet moteris rengdavo spaudos konferencijas. Nepaisydamas to, kad mergina iš karto krito į akį, vesti krepšininkas neskubėjo. Vyras tikino nežinąs, ar jai patinka jis, ar tik jo pinigai.
Michaelas vedė Juanitą tik 1989 metais Las Vegase, kai ši jam pagimdė sūnų Jeffrey, o garsioji bendrovė „Nike”, su kuria jis buvo sudaręs reklamos sutartį, ėmė priekaištauti, jog nesantuokinis vaikas pakenks legendinio krepšininko įvaizdžiui.
Po 13 santuokos metų – 2002-aisiais J.Vanoy pareikalavo skyrybų. Ji kreipėsi į Ilinojaus valstijos Vokigano apygardos teismą prašydama, kad jai būtų suteikta teisė globoti tris jų vaikus – sūnus Jeffrey, Marcų ir dukterį Jasmine. Taip pat ji pareikalavo rezidencijos Hailand Parke su 2300 kvadratinių metrų žemės plotu ir pusės jų bendro turto, tuomet įvertinto milijardu dolerių.
Šešių puslapių pareiškime Juanita teigė, kad susitaikyti nepavyks, nes ji ir Michaelas – per daug skirtingi žmonės. Nors tąkart sutuoktiniai Jordanai susitaikė, išvengti skyrybų jiems nepavyko.
Legendinio krepšininko žaidimas kerėjo beveik du dešimtmečius – nuo 1984 iki 2003 metų.
„Chicago Bulls” komandos pergalių simboliu išlikęs žaidėjas žavėjo neįtikėtinais triukais, įspūdingais skrydžiais, triuškinamais dėjimais į krepšį, stulbinamu gebėjimu išplėšti pergalę net ir sunkiausiomis aplinkybėmis.
Per 13 lygoje žaistų sezonų šešis kartus NBA čempiono žiedą iškovojęs, įvairiausių asmeninių titulų pelnęs, rekordus pagerinęs M.Jordanas du kartus buvo pasitraukęs iš krepšinio, bet trauka grįžti būdavo stipresnė.
Pirmą kartą M.Jordanas su krepšiniu atsisveikino 1993 metų spalio 3-iąją, praėjus vos porai mėnesių po tėvo Jameso žūties. Tėvo gedėjęs žaidėjas pareiškė, jog nebeturi ką rodyti krepšinyje, ir mėgino pereiti į profesionalųjį beisbolą.
Bet mažiau nei po pusantrų metų jis vėl apsivilko „Chicago Bulls” marškinėlius. Tiesa, jie buvo pažymėti ne legendiniu 23-iuoju, o 45-uoju numeriu.
1999 metų sausio 11-ąją M.Jordanas vėl atsisveikino su krepšiniu ir patikino, kad tikimybė sugrįžti yra ne didesnė nei 0,1 procento. Bet, aistruolių džiaugsmui, jis po daugiau nei dvejų metų vėl rungtyniavo.
„Taip elgiausi tik iš meilės šiam žaidimui”, – šypsodamasis kalbėjo M.Jordanas, du paskutinius karjeros sezonus vilkėjęs jau „Washington Wizards” komandos marškinėlius.
Būdamas 40-ies krepšinio dievas galutinai pasitraukė.
Baigęs žaidėjo karjerą M.Jordanas liko „Washington Wizards” komandoje – čia gavo aukštas pareigas. Vėliau buvo atleistas ir pasinėrė į labdaringus golfo turnyrus.
2006 metais jis tapo vienu Šarlotės „Bobcats” savininkų, po ketverių metų – didžiausiu klubo akcininku. Tokiu būdu M.Jordanas tapo pirmuoju asociacijos žaidėju, valdančiu NBA klubą.
Garsusis krepšininkas per savo karjerą ne tik susikrovė milžinišką kapitalą, bet ir daug turtingesnius padarė tuos žmones, kurie vienaip ar kitaip buvo su juo susiję.
Legendinio žaidėjo įtaka sporto, pramogų ir kitų sričių verslui vertinama milijardais dolerių, kurių tikslų skaičių sunku įvardyti.
Vienas turtingiausių planetos sportininkų ir verslo aikštėje žaidė taip pat agresyviai, kūrybingai ir sėkmingai, kaip anksčiau NBA arenose.
Legendinio krepšininko sukurtas tualetinis vanduo stipriosios lyties atstovams „Michael Jordan” ir „Jordan by Michael” praturtino žvaigždę dar keliomis dešimtimis milijonų dolerių.
M.Jordanas tapo pirmuoju JAV sportininku, kuris ne tik leido kvepalus gaminančiai bendrovei naudoti jo vardą, bet ir pats aktyviai dalyvavo kuriant kvepalus bei buteliuko dizainą.
Pirmuosius kvepalus „Michael Jordan” garsusis krepšininkas sukūrė 1996-aisiais. Per pirmuosius trejus metus Amerikoje jų buvo parduota už 200 milijonų JAV dolerių.
Įkvėptas tokios sėkmės Skrajojantis Micha-
elas pristatė naują tualetinį vandenį – „Jordan by Michael”.
Anksčiau savo vardą leidęs naudoti sportinės aprangos gamintojai „Nike”, krepšininkas ėmė kurti laisvalaikio drabužius ir aksesuarus. M.Jordanui patiko būti dizaineriu, nes toks darbas reiškia iššūkį, o iššūkius jis mėgsta.
1996-aisiais krepšininkas pasirašė dešimties metų kūrybos kontraktą su garsiu iraniečių kilmės JAV dizaineriu Bijanu (tikrasis vardas ir pavardė Bijanas Pakzadas. Jis mirė 2011-ųjų balandžio 16 d. būdamas 67 metų. – Red.), tarp kurio klientų buvo prezidentai George’as W.Bushas, Ronaldas Reaganas, Barackas Obama, Holivudo žvaigždės Arnoldas Schwarzeneggeris, Tomas Cruise’as ir Anthony Hopkinsas.
Kalbama, kad M.Jordanas buvo taip susižavėjęs savo naujojo partnerio darbais, jog užsakė jam sukurti apie 2,5 milijono JAV dolerių vertės drabužių. Beje, Bijano modeliuotas kostiumas kainavo mažiausiai 5 tūkstančius JAV dolerių (13 tūkst. litų).
1999-aisiais, kai nusivilko krepšininko marškinėlius, M.Jordanas atidarė JAV restoranų tinklą „The Steakhouse”.
Sociologinių tyrimų bendrovė „Gallup” paskelbė, kad M.Jordanas – vienas žinomiausių pasaulio žmonių. Nuomonių tyrėjai keliavo po Ameriką, rodė žmonėms įvairių įžymybių nuotraukas.
Visi be išimties, nepaisant amžiaus ir išsilavinimo, atpažino M.Jordaną – dukart olimpinį ir šešis kartus NBA čempioną.
Įdomiausia, kad jį pažindavo net tada, kai krepšininkas būdavo nufotografuotas iš nugaros ir nuotraukoje buvo matyti tik jo įspūdinga glotniai nuskusta šokoladinė galva.
Įdomūs faktai iš M.Jordano gyvenimo
● Michaelo Jordano tėvai – Jamesas Jordanas ir Deloris Peoples susipažino 1956 metais po krepšinio rungtynių Volase (Šiaurės Karolinos valstija). Jie buvo vidutinio ūgio ir neišsiskyrė sportišku kūno sudėjimu.
● Michaelas – ketvirtasis iš penkių vaikų. Jis turi du brolius ir dvi seseris.
● 2006 metų liepos 21-ąją Ilinojaus valstijos teismas nustatė, jog M.Jordanas neprivalo mokėti 5 milijonų dolerių kompensacijos buvusiai slaptai meilužei Karlai Knafel.
● Legendinis krepšininkas sumokėjo jai 250 tūkstančių dolerių, kad ji paslaptimi išlaikytų jų santykius. K.Knafel teisme tvirtino, jog M.Jordanas jai žadėjo 5 milijonus dolerių už tylą ir sutikimą nereikalauti pripažinti tėvystės po to, kai 1991 metais ji sužinojo, jog yra nėščia. DNR tyrimas parodė, kad M.Jordanas nėra vaiko tėvas.
● 2012 metais buvo paskelbta, kad 29 milijonus JAV dolerių parduodama krepšininko rezidencija Hailand Parke. Tai rekordinė nekilnojamojo turto kaina Čikagoje.
● 2012 metų pabaigoje tapo žinoma, kad M.Jordanas įsigijo nekilnojamojo turto Floridoje, Džupiterio saloje, kur stovi tokių garsenybių kaip golfo žaidėjo Tigerio Woodso, atlikėjos Celine Dion ir kitų namai.
● 1,2 hektaro žemės sklypo kaina ir 2,6 tūkstančio kvadratinių metrų vilos statybos krepšininko kišenę patuštins 12,4 milijono JAV dolerių.
● M.Jordanas, garsėjantis kaip aistringas cigarų rūkalius, ketina savo viloje atidaryti kino teatrą tiems, kurie rūko. Tai kelia Floridos valdžios susierzinimą, nes ji jau seniai kovoja su rūkymu valstijos teritorijoje.
● 1984 m. M.Jordanas buvo sudaręs reklamos kontraktą su „Nike”. Bendrovė spe-
cialiai jam pagamino krepšinio batelius „Air Jordan”. Projektas buvo toks sėkmingas, kad vėliau „Air Jordan” tapo atskiru prekės ženklu.
● M.Jordanas suvaidino save filme „Kosminis krepšinis” (1996 m.).