Daugelis Kėdainių blynus painioja su žemaičių blynais – laidoje kartą ir visiems laikas bus paaiškintas ir šių dviejų receptų skirtumas.
Kėdainiai garsėja savo miesto bulviniais blynais, kurie, manoma, atsirado prieš 50 metų. Recepto autorė nėra tiksliai žinoma, tačiau teigiama, kad jį sukūrė gamykloje dirbusi moteris. Kad Kėdainių blynai yra neseniai atsiradęs patiekalas, anot etnologų, patvirtina ir tai, jog kulinarijos vadovėliuose apie juos nėra užsimenama.
Manoma, kad jie atsirado iš nelengvo gyvenimo, kai norėjosi sočiai ir pigiai pavalgyti bei pamaitinti šeimyną. Dėl to bulviniai blynai pradėti gardinti mėsa.
O štai Gian Luca į šį Kėdainių blynų iššūkį bandys atsakyti gamindamas bulvių kišą su mėsa. Tai reiškia, kad vietoje įprastos kišui naudojamos tešlos, Gian Luca savąją gamins iš bulvių.
Kaip įprasta, Elena ir Gian Luca savo patiekalus ruoš ne vieni. Elena šį sekmadienio rytą gamins su tikra profesionale Juste, o Gian Luca – su jos broliu, virtuvės entuziastu Gerčiu.
O kuris patiekalas – Elenos ar Gian Lucos – nugalės šįkart, nuspręs trijų nepriklausomų vertintojų komisija.
Kaip teisingai paruošti Kėdainių blynus?
Elenos porininkė Justė pasakos, kad Kėdainių blynus paruošti labai paprasta. Tiesa, ji atkreips dėmesį, jog nors įprastai šiam patiekalui miltų nereikia, ji naudoja ir truputį miltų, ir kiaušinį – viskas dėl to, kad patiekalo konsistencija būtų geresnė ir blynai paprasčiau iškeptų.
„Nors blynai turi būti kiek apskrudę, svarbu, kad vidus būtų minkštas ir sultingas“, – sakys ji.
Paruošusios bulves, jos paliks jas šiek tiek pastovėti, o tuomet imsis ruošti mėsą, skirtą blynams. Mėsą jos gardins smulkintu svogūnu, pipirais, druska ir kiaušiniu. Tiesa, šiam patiekalui geriausia rinktis kiaulieną.
„Tradiciškai šiam patiekalui buvo naudojama pjaustyta kiauliena, bet vėliau restoranai gamybą supaprastino ir pradėjo gaminti blynus su malta mėsa“, – pasakos Justė.