Renata Norvilė seka savo tėvo pėdomis: mokosi baldininkystės amato ir suvirinimo technikos

2024 m. lapkričio 1 d. 13:47
Atlikėjos Renatos Norvilės (45 m.) per karantiną atrasti nauji hobiai tapo moters papildoma veikla, vystoma iki šiol. Ji kuria išskirtinius laikrodžius, padėklus, iš vaško lieja žvakes, o neseniai ėmėsi mokytis suvirinimo technikos, tam, kad galėtų pradėti gaminti stalus.
Daugiau nuotraukų (14)
„Mano tėtis baldininkas, tad nuo vaikystės stebėdavau, kaip jis dirba“, – pasakojo Renata, pripažindama, jog ir šiandien tėtis yra tas žmogus, į kuri ji kreipiasi patarimo.
Šį šeštadienį „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus prie ekranų kvies penktąjį sezoną skaičiuojanti laida „Gyvenimas versle“, kurioje uždangas į nematomą savo industrijų pasaulį praskleidžia jau žinomi ir nauji prekiniai ženklai, už kurių sėkmingų verslo istorijų yra žmonės, nuolatiniai sprendimai ir iššūkiai.
Šios savaitės laidos herojė – atlikėja Renata Norvilė, kuri savo laisvalaikiui pasineria į mėgstamas veiklas: gamina unikalius laikrodžius, vazas, padėklus bei yra išbandžiusi jesmonito ir žvakių liejimą.
„Rankdarbiai ir būreliai prasidėjo dar nuo vaikystės, tačiau mama mane visad, kažkodėl, varydavo nuo puodų ir prašydavo netrukdyti. Todėl aš eidavau pas tėtį, o jis – baldininkas, stalius ir taip nuo mažų dienų jam padėdavau susukinėti spintas, stalus, kėdutes bei visą kitą“, – laidoje prisiminimais dalijosi moteris.
Pasak Renatos, jos nauji projektai gimė ieškant plano B. Prieš pat karantiną moteris atrado epoksido liejimo techniką ir pasinėrė į ją su didele aistra. Baigusi kursus, ji greitai suprato, kad pirminė mintis apie grindų gamybą nėra jos kelias, tačiau netrukus kilo idėja kurti laikrodžius su į vidų įlietu medžiu.
„Prieš pat karantiną aš labai susidomėjau epoksido liejimu. Man patiko epoksidinės grindys ir epoksido stalai su medžiu, jog pagalvojau, kad kažko panašaus reikėtų sodyboje. Susiradau mokymus, bet po jų supratau, kad grindų tikrai neliesiu, nes tai gan prabangi medžiaga ir tikrai ne mano sodybai. Taip pradėjau ieškoti, ką dar galima pagaminti iš epoksido ir kilo mintis pasigaminti laikrodį su į vidų įlietu medžiu.
Gal iš šalies tokių rankdarbių gamyba skamba moteriškai, bet kai pasiimi pjūklą ar poliravimo aparatą į rankas, moteriškumo lieka mažai“, – apie savo hobį atviravo dainininkė.
Nors Renata iš pradžių kūrė sau, tačiau greitai jos rankų darbo gaminiai ėmė patikti ir kitiems, o laikrodžių asortimentą papildė vazos, padėklai, padėkliukai. Tik atėjus šaltajam metų sezonui ji epoksidinę dervą iškeičia į vašką, liedama žvakes, ar muilą, gamindama iš jo gėlių puokštes.
„Iš pradžių aš norėjau kažką pasigaminti sau. Pasigaminau vieną laikrodį, pasistačiau į sekciją. Pasigaminau antrą, po to trečią, vyras klausia, ko aš čia juos kolekcionuoju, reikia parodyti žmonėms. Galvojau, kam čia bus įdomu, bet priraginta įdėjau į internetą ir žmonės pradėjo užsakinėt tuos laikrodžius, nors tokio verslo iš pradžių nė neplanavau“, – teigė moteris.
Kalbėdama apie tai, ar jos veikla atsiperka, Renata pripažino, jog pagal reikalingas priemones, tai prabangus užsiėmimas, todėl daug kas susidomėję, greitai apleidžia tokį hobį. Tačiau jos pačios troškimo kurti tai nesustabdė ir šiandien Renata jau mokosi suvirinimo amato, kad galėtų pradėti gaminti stalus.
„Aš turbūt niekada nenustosiu. Vyras juokiasi, o mama prieštarauja, bet turiu norą pradėti gaminti staliukus. Susiradau suvirinimo mokymus ir manau, kad jau galėčiau pasidaryti kojas stalui. Taip žingsnis po žingsnio perėjau prie baldų gamybos ir išties, tėtis yra mano dešinioji ranka. Jei ko nors nežinau, patarimo klausiu pas jį, pavyzdžiui, kaip išfrezuoti laikrodį, jeigu jis gavosi kreivas, arba kaip nušlifuoti“, – su šypsena veide ir užsidegimu akyse pasakojo Renata.
Kita laidos tema kvies susipažinti su Ingrida Pociute – teisininke, nusprendusia vadovautis savo širdies balsu ir tapti kelionių organizatore bei gide. Klaipėdoje ji įkūrė įmonę ir šiandien rūpinasi, kad jos keliautojai ne tik aplankytų pačius išskirtiniausius pasaulio kampelius, pajustų jų dvasią, bet ir parsivežtų nepamirštamas akimirkas.
„Sykį širdies balsas pasakė, kad norisi naujų patirčių, kurios būtų susijusios su kelionėmis. Viskas prasidėjo nuo to, kad kaip gidė vesdavau ekskursijas Klaipėdoje, bet tuomet pradėjo skambinti kolektyvai su prašymu aplankyti kitus miestus. Net jei nebūdavau ten anksčiau lankiusis, nuvažiuodavau, apžiūrėdavau vietas, surinkdavau informaciją, pasiruošdavau toms ekskursijoms. Ir taip po truputį kelionės vis plėtėsi, pradžiai po Lietuvą, po to ir į užsienį“, – apie savo veiklos kelią pasakojo „Ingrida Tours“ įkūrėja.
Greitai Ingridos kelionių pasiūlymų skaičius išaugo, o kryptys tapo dar įvairesnės. Pirmoji užsienio kelionė buvo į Indiją, o dabar jos pagrindinė kryptis yra Uzbekistanas, kurį ji labai rekomenduoja. Taip pat ji organizuoja keliones į Armėniją, Sakartvelą, Kirgiziją, Maroką, Vietnamą ir kitas, turistų dar neatrastas šalis.
„Prieš organizuojant kelionę, pirmiausia ten nuvažiuoju pati. Viską apeinu, apžiūriu, kur žmonės valgys, kur miegos, mat reikia padaryti atranką. Lėktuvu skrendam mažomis grupėmis, 10–12 žmonių. Viena iš tikrai rekomenduojamų šalių yra Uzbekistanas. Man patinka ornamentai, mečetės, pastatų didybė, nuoširdūs žmonės ir tai mažai lankytina šalis, dar neišlepinta turistų. O smagu ir tai, kad prieš kelis metus Uzbekistanas buvo pripažintas pasauliniame lygmenyje kaip antra pagal saugumą šalis, kurioje galima keliauti“, – pasakojo pašnekovė.
Trečiasis laidos siužetas pristatys laikysenos trenerės Jelenos Songailienės prekinio ženklo „Holistic Antiaging School“ veiklą. Moteris save vadina horizontaliųjų raktikaulių ambasadore, mat pasak jos, būtent per raktikaulius mes galime nusakyti žmogaus laikysenos būklę.
„Už žmogaus laikyseną iš tiesų yra atsakinga nervų sistema. Tai reiškia, kad laikyseną laiko stuburas, palei jį yra gilieji maži raumenys, nuo kurių ir priklauso visos skoliozės, kifozės ir kitos ligos, o už tų raumenų veiklą atsakingos smegenėlės. Tad jeigu norisi gražios laikysenos, reikia dirbti su smegenėlėmis, bet dažniausiai mūsų nervų sistema būna uždegiminiame procese, nes šiuolaikinė visuomenė patiria daug streso“, – laidoje teigė Jelena.
Moteris pasakojo, jog ilgą laiką pati gyveno lėtiniame strese, kai tuo metu atrodė normalu kasdien jausti nuovargį. Tačiau prasidėjusios sveikatos problemos su skrandžiu ją paskatino ieškoti blogos savijautos priežasčių ir gydymo. Ir kuo daugiau ji dalijosi savo įgytomis žiniomis, tuo daugiau moterų pradėjo teirautis apie konsultacijas.
„Pačioje pradžioje viską dariau dėl savęs ir vienintelis sklaidos kanalas buvo „Instagram“. Tačiau vėliau man pradėjo rašyti moterys, klausdamos, ar vedu konsultacijas. Taip prasidėjo pirmi pavieniai klausimai, pavieniai klientai, kol supratau, kad jų problemos yra gan panašios.
Tad kodėl nesusisteminus visos medžiagos, kodėl nesukūrus kurso, kur žmogus viską daro savarankiškai, tik gauna iš manęs grįžtamąjį ryšį. Ilgainiui žmonių daugėjo, jie dalinosi savo rezultatais ir taip gimė visa mokykla“, – savo verslo istoriją pasakojo pašnekovė.
„Gyvenimas versle“ – jau penktąjį sezoną skaičiuojanti laida, kurioje vedėja Milita Daikerytė pristatys ir atskleis šalyje veikiančių įdomiausių, populiariausių bei netikėčiausių verslų istorijas.
Lietuva koja kojon žengia su pasauliniais inovacijų pokyčiais ir savo šalyje turi būrį kūrybingų, sumanių ir savo sritį išmanančių verslininkų, kurie suburdami profesionalias komandas gali didžiuotis atradę raktą į verslo sėkmę.
Apie visa tai – kiekvieną šeštadienį, 17:30 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.