Anot Gian Lucos, „Pyragų diena“ – viena nuostabiausių metų švenčių, kuri žinoma ne tik dėl gardžiausių kvapų, bet ir dėl skleidžiamo gerumo. Kiekvienas, iškepęs pyragą ir jo gabalėlius pardavęs kolegoms, draugams ar kitiems bendraminčiams, surinktas lėšas kviečiamas paaukoti „Išsipildymo akcijai“. Tai – TV3 paramos projektas, kuris padeda sunkiai sergantiems vaikams.
„Ir visai nesvarbu, jei gaminant pirmąkart, pyragas jums nepavyksta. Šią dieną visi kviečiami iškepti kuo daugiau pyragų, dalintis akimirkomis socialiniuose tinkluose bei paaukoti „Išsipildymo akcijai“, kad visi kartu galėtume padėti ir dar didesniam būriui vaikų“, – sakė Gian Luca.
Žinomas vyras džiaugėsi ir pats būdamas „Pyragų dienos“ dalimi – jo šeima eilę metų filmuojasi šventei skirtame vaizdo klipe. Tiesa, Gian Luca išdavė – šią šventę jis kasmet mini taip, kad iki jos ir po jos visuomet tenka laikytis dietos…
„Šia iniciatyva raginame ne tik pyragų kepimu užsiimti patiems, bet ir užkrėsti tuo savo draugus! Kepkime kuo įvairiausius pyragus, kurie, beje, nebūtinai turi būti tik saldūs“, – pridėjo Elena.
Ir nors pyragų yra visa galybė, abu vedėjai šį sekmadienį pasirinko gaminti tinginį.
Tinginys – bene pirmasis desertas, kurį išmoksta gaminti vaikai. Jis – ne tik labai skanus, bet ir tikrai labai lengvai paruošiamas. Būtent nuo to kilo ir skambus pyrago pavadinimas.
Lietuviško tinginio istorija prasidėjo 1967-aisiais Kaune. Tinginio receptas sukurtas atsitiktinai, bandant virti šokoladą. Įbėrus per daug cukraus, mišinys sutirštėjo. Norėdama receptą pataisyti, desertą ruošusi moteris mišinio skonį mėgino pagerinti trupintais sausainiais. O šiandien tai – kone visų mėgstamas gardėsis!
Receptų, kaip paruošti tinginį, yra visa galybė: nuo tradicinio su sausainiais, iki tinginio su bananais, karamele, riešutais, aguonomis, šakočio trupiniais ar varške. Formų taip pat yra ne viena – vieni tinginį slegia maišelyje, kiti jo masę kloja į kepimo skardą, o dar kiti suka tinginio kamuoliukus.
O štai Gian Luca įprastiniam, visų mūsų žinomam tinginiui, nusprendė mesti iššūkį. Jis gamino tinginį, gardintą populiariąja matcha!
Kaip įprasta, laidos vedėjai pyragus ruošė ne vieni. Gian Lucai padėjo maisto entuziastė Benita, o Elena gamino su Džiudita. Pastaroji tiek iš kolegų, tiek iš draugų sulaukė komentarų, kad skanesnio už jos tinginį – tiesiog nėra!
O kuris tinginys – Elenos ar Gian Lucos – nugalėjo, nusprendė trijų nepriklausomų vertintojų komisija.
Tobulo tinginio paslaptis
Būdų, kaip paruošti tinginį, yra pačių įvairiausių. Tas pats taikoma ir sausainių desertui paruošimui.
„Jei labai tingiu, tuomet sausainius sulaužau. Arba, įdėjusi juos į maišelį, sudaužau mėsos plaktuku. Bet, jeigu tinginį gaminu po darbo dienos, sausainių laužymas man kartais tampa savotišku atsipalaidavimu, meditacija“, – pasakojo Elenos padėjėja Džiudita.
O Elena savo ruožtu prisiminė ir dar įdomesnių tinginio receptų.
„Internete buvau pamačiusi susukto karamelinio tinginio su varške receptą. Jį gaminant, iki trupinių susmulkinti sausainius reikėjo trintuvo pagalba. Tai buvo juokų darbas – netgi nereikėjo smulkinti pačiai! Tuomet šią masę reikėjo sumaišyti su rududu ir sviestu, iškočioti blyną ir jį susukti su varške. Tai – ne tradicinis, bet dar vienas labai geras tinginio variantas“, – pasakojo ji.
Tiesa, įprastai tinginiui žmonės naudoja kakavą arba juodą šokoladą. O štai Džiudita prie viso to dar prideda ir slaptą ingredientą, kuris jos tinginį paverčia tiesiog nepamirštamu – pienišką šokoladą!
Matcha – puikus kavos pakaitalas
Gian Luca pasakojo, kad matcha tinginį pasirinko gaminti ne atsitiktinai. Žinomas vyras pripažino, kad nebegali gerti tiek daug kavos kiek anksčiau, tad energizuojanti matcha arbata tapo puikiu pakaitalu. O kartu – ir maloniu pertraukėlės tarp darbų ritualu.
„Manau, kad matcha idealiai tiks ir tinginiui“, – sakė jis.
Tiesa, įdomu tai, kad vietoje tradicinio juodo, šiam tinginiui bus naudojamas baltas šokoladas. Beje, prieš maišant šio tinginio ingredientus su matcha, pastarieji būtinai turi būti atšalę.
Daugelis linkę tinginį ragauti vos jam spėjus sustingti, tačiau Gian Luca siūlė apsišarvuoti kantrybe ir palikti jį pastovėti šaldytuve per visą naktį. Anot virtuvės šefo, būtent toks tinginys bus pats skaniausias.
„O taip pat tai yra puikus būdas išmokyti vaikus kantrybės“, – sakė jis.