Naujoje tinklalaidėje paaiškėjo, kas pravirkdo J. Jarutį ir kokią pravardę A. Ramanauskui skyrė mokytojas

2024 m. spalio 4 d. 11:41
Pristatome tinklalaidę „Garso Kronikos“. Tai – kai du bičiuliai muzikantai Marius ir Mindaugas sėda prie mikrofonų, išsitraukia šūsnį istorijų apie muziką, jos istoriją, poveikį visuomenei ir dalijasi jomis su klausytojais. Kiekviename epizode duetas neria į temas, kurios sudomins ne tik tiesiog muziką klausyti mėgstančią, bet ir į ją pasigilinti norinčią auditoriją.
Daugiau nuotraukų (4)
2024 metų pradžioje pasirodžiusi tinklalaidė jau spėjo panagrinėti devynias aktualias ir žemiškas temas. Tai ir narkotikai, konfliktai, humoras, nusikaltimai, meilės trikampiai. Kuo susijęs humoras ar konfliktai su muzika? Juk muzika dažnai atspindi nuotaikas, tendencijas, išgyvenimus, potyrius pasaulyje. O muzikantai – tokie pat žmonės, kurie susiduria su pykčiais, meile ir kitomis emocijomis.
Tinklalaidė klausytojus siekia supažindinti ne su atskirais žanrais ar grupėmis. Būtent tuo tinklalaidė skiriasi nuo kitų muzikinių laidų Lietuvoje, kurių ir taip nėra gausu. „Garso Kronikos“ bando suprasti pasaulį ir žmones, jų raidą, pasaulėžiūrą, psichologiją per prabėgusius ir atbėgančius muzikos istorijos dešimtmečius.
Tai – audio tinklalaidė, kurioje susitinka du labai smalsūs žmonės. Bandome klausytojus muzika sudominti ją prigretindami prie jų pačių, per žmogiškas istorijas. Laidos turinį galima vadinti dokumentika ar žurnalistiniu, kažkiek ir antropologiniu darbu, tačiau tai darome laisva forma, nevengiame pajuokauti. Stengiamės nustebinti ir vienas kitą, parinkti dar negirdėtų pasakojimų ir detalių“, – sako tinklalaidės kūrėjas Mindaugas Bikauskas.
Dabar, kaip niekada anksčiau, vartotojus pasiekia neįtikėtinas turinio kiekis. Tad nenuostabu, kad klausytojų ar žiūrovų dėmesio laikas trumpėja, o ir turinio gamintojai stengiasi savo produktą įpakuoti į kuo dinamiškesnę talpą. Laida, savo ruožtu, siūlo atsipalaiduoti, sugrįžti į ramesnius laikus.
„Epizodo trukmė yra apie pusantros valandos, tačiau nebūtina užsikaisti litro arbatos, atsisėsti ant krėslo ir įbedus žvilgsnį į sieną visą laidą perklausyti. Istorijos ir pasakojimai tikrai nepasens, o kadangi epizodai pasirodo kartą per mėnesį, galima juos klausyti per du ar tris kartus. „Garso Kronikos“ tiks ir sportuojant, ir bevaikštant po mišką, vairuojant ar tiesiog ilsintis.“
Rugsėjo pradžioje „Garso Kronikos“ pristatė naująją rubriką – „Gyvos Kronikos“. Tai pokalbių su žymiais Lietuvos atlikėjais serija, kurioje pašnekovai išgirsta tuos pačius 27 klausimus, tačiau pateikia neįtikėtinai besiskiriančius atsakymus. Pirmieji į „Gyvų Kronikų“ svečius užsuko Justinas Jarutis ir Algis Ramanauskas-Greitai.
„Gyvos Kronikos“ yra tarsi tyrimas, nes mes patys nustembame kaip skirtingai mąsto, kokias skirtingas patirtis pateikia mūsų pašnekovai. Manau, kad pavyksta sukurti jaukią ir saugią erdvę, nes svečiai kalba gana atvirai ir papasakoja tokių istorijų, kurių anksčiau niekur nebuvome girdėję. Štai J. Jarutis atskleidė, kuris atlikėjas jį pravirkdo, o A. Ramanauskas – mokytojo jam duotą pravardę. Nustebino ir labai gilios atlikėjų žinios. Ne vienu pašnekovu domėjausi dar nuo vaikystės, tačiau po pokalbio tapau dar didesniu jų gerbėju“, – sako M. Bikauskas.
„Garso Kronikų“ ir „Gyvų Kronikų“ kūrėjai – muzikantas, džiazo šokėjas ir mokytojas Mindaugas Bikauskas bei muzikantas ir žurnalistas Marius Zaremba. „Garso Kronikos“ pasirodo kiekvieno mėnesio paskutinį, o „Gyvos Kronikos“ – pirmąjį trečiadienį.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.