Laida „Švarūs miestai“ toliau kalba apie ekologiją ir tvarumą.
Šį šeštadienį susipažinome su tvariai gyvenančia Milda Paukšte. Ji perdirba kiekvieną drabužį, kurį galima rasti mūsų spintoje.
Šalia jos įkurto „Dėk‘ui butiko“ puikuojasi drabužių kabykla, kur kiekvienas gali pakabinti nebenešiojamą drabužį.
„Greitoji mada mus greitai įsuka pirkti, o čia, taip išeina, greitai ir atsisveikiname. Deja, bet vis dar drabužiai nukeliauja į konteinerius...“ – sakė Milda.
Anot jos, nėra normalu, kad kavos puodelis kainuoja tiek, kiek nauji marškinėliai.
„Turime milžinišką vartojimą ir ryškų prekių nuvertėjimą“, – pridūrė M. Paukštė.
Laidoje galite pamatyti ir Mildos sukurtus žymių žmonių portretus. Juos ji kūrė iš... džinso!
Tvarumo tema svarbi ir odontologijoje. O pradėti galima nuo paprasto žingsnio – užsukti vandenį, kai valomės dantis.
„Stengiamės, kad pakuotės būtų perdirbamos, ne plastikinės, dirbti su įmonėmis, kurios dirba ekologiškai. Link to einama, bet, nuoširdžiai, labai sunkiai. Ypač Lietuvoje žmonės labai sunkiai prie to pratinasi“, – teigė Gydytoja odontologė Valentina Kvaraciejienė.
Žalingą poveikį aplinkai daro ne tik žmogus, bet ir daugybė gamtoje esančių medžiagų. Štai, pavyzdžiui, nafta gamtai yra viena pavojingiausių ir daugiausiai žalos darančių medžiagų. Siekiant suvaldyti krizę, ieškoma įvairių būdų, kaip užkirsti kelią naftos patekimui į atvirus vandens telkinius.
„Reiktų atkreipti dėmesį, kad naftos dėmės, plūduriuojančios vandens paviršiuje, nepraleidžia saulės šviesos, todėl dumbliai negamina deguonies ir tuo būdu didėja šiltnamio efektas“, – sakė Edvardas Kuodis.
O mažinti naftos suvartojimą galima naudojant biodegalus. Be to, jie prisideda ir prie ekonomikos gerinimo.
„Biodegalai prisideda prie mūsų energetinės nepriklausomybės, nes vis dėlto nafta yra produktas, kurio nėra Lietuvoje“, – kalbėjo alternatyviųjų degalų tiekimo grandinės ir tvarumo ekspertas Sigitas Zakalskis.