Kaunas – tarpukario Lietuvos širdis, kurioje istorija susipina su modernumu. Šis miestas gali didžiuotis ne tik savo istoriniais ir kultūriniais lobiais, bet ir išskirtinėmis vietomis. Viena iš jų – netrukus duris atversianti „Mokslo sala“, kurią aplankė ir laidos herojai.
Tačiau Kaunas – tai ne tik energija, galimybės, inovacijos ar garsioji „Žalgirio“ komanda su ištikimiausiais krepšinio sirgaliais. Kartu jis ypatingą reikšmę turi ir baleto šokėjui J. Smoriginui. Pastarasis čia užaugo ir praleido didžiąją savo gyvenimo dalį.
„Matote, koks tas mano gimtasis Kaunas? Jis visada buvo, yra ir bus mano širdyje – pats geriausias, gražiausias ir nuostabiausias miestas,“ – su šypsena kalbėjo Jurijus.
Vos atvykę į Kauną, laidos muškietininkai nusprednė leistis į nuotykius. Jie aplankė vieną įdomiausių miesto traukos taškų – karo paveldo muziejų, pavadinimu „Atominis bunkeris“. Įsikūręs net 7 metrus po žeme, šis muziejus tapo populiaria vieta tiems, kurie nori iš arčiau pažvelgti į praeitį.
Tiesa, čia Darius ir Laurynas iškrėtė Jurijui išdaigą – uždarė jį ankštoje tarybinių laikų telefono būdelėje...
„Atvažiavau į Kauną su dviem priedurniais, kurie sugalvojo mane uždaryti mažoje telefono būdelėje. Dariau, Laurynai, jūs esate du klounai! Žinokite, už tokius bajerius aš jums dar atsilyginsiu“, – kolegoms rėžė Jurijus.
Kaip Jurijus pasakė, taip ir padarė! Šiame muziejuje Darius nusprendė išbandyti savo drąsą atsisėsdamas į baisiausią praeito šimtmečio košmarą – elektros kėdę. Pasinaudojęs šia situacija, Jurijus nusprednė kolegą šiek tiek „pačirškinti“, greitai pakeisdamas Dariaus šypseną į nustebimo ir skausmo šūksnius.
„Eina sau! Visiškai nesitikėjau, kad srovė bus tokia stipri – atrodo, net po laiko kūnas vis dar dreba... Jurijau, neabejok, aš tau atsilyginsiu dvigubai – tuomet pažiūrėsime, kur dings tavo drąsa!“ – po netikėto elektros šoko sakė Darius.
Kaune netrūko ne tik įdomių ir dar neatrastų vietų, bet ir daugybės veiklų ar skanių patiekalų. Laidos vedėjai tai patyrė patys, mat apsilankė Kauno širdyje, šalia Rotušės įsikūrusiame legendiniame restorane „Medžiotojų užeiga“. Čia jie mėgavosi šernienos nugarine su voveraitėmis ir šviežiomis bulvytėmis, o taip pat pirmą kartą paragavo voveraičių ledų!
„Labai skanu. Žiūrovai turbūt galvoja, kad čia paprastas paštetas, bet jis yra atšaldytas ir burnoje tirpsta kaip ledai“, – pasakojo Laurynas.
Atradę naujų skonių, laidos vedėjai įsitikino, kad Kaunas iš tiesų turi kuo nustebinti. Jurijus, Darius ir Laurynas įsitikino, kad šis miestas turtingas ne tik savo istorija, kultūra, maistu ar išskirtinėmis vietomis. Tuo pat metu jis sparčiai auga bei modernėja, todėl čia gera ne tik lankytis, bet ir gyventi.
Būtent todėl Jurijus sugalvojo Laurynui čia surasti ir jaukų viengungio butuką. Kaune vyrukai patraukė į naują nekilnojamojo turto projektą „Naujapilis“, kur turėjo progą apžiūrėti ką tik įrengtus naujutėlaičius butus. Kas žino, gal vienas iš jų patiko ir Laurynui?
„Laurynas blaškosi po visą Lietuvą, todėl nusprendėme jam padėti nusipirkti butą. Laurynai, nesijaudink – jei tau pritrūks pinigų, mes su Dariumi susimesime ir nupirksime tau patinkančius namus“, – juokėsi J. Smoriginas.
O dieną laidos herojai užbaigė Dariaus ir Girėno aerodrome. Čia adrenalino ir ekstremalių pramogų mėgėjas Laurynas skrido virš nuostabiojo Kauno miesto ir Nemuno platybių.
Taigi, ką Kaune pamatė ir sužinojo laidos herojai? Dalinamės jų aplankytomis vietomis:
1. Mokslo sala – jau labai greitai duris atversiantis pirmasis šalyje mokslo populiarinimo centras, dažnai vadinamas mokslo ir inovacijų muziejumi. Įdomu tai, kad šio centro stogas nesikelia virš Nemuno salos reljefo, tad ant jo vaikščiojant nejuntami jokie aukščio skirtumai. Dauguma ekspozicijų ir patalpų yra įrengtos po žeme, o tai suteikia šiam objektui ypatingą savitumą. Tai – puiki vieta, kur jaunoji karta galės ne tik susipažinti su mokslo pasauliu, bet ir gauti įkvėpimo bei naujų žinių apie inovacijas ir technologijas. Nors šiuo metu galima aplankyti tik muziejaus išorę, vidinės erdvės bus atidarytos jau šį rudenį. Tikimasi, kad jos sulauks didelio susidomėjimo bei pritrauks įvairaus amžiaus lankytojų.
2. Karo paveldo muziejus „Atominis bunkeris“ – tai vieta, kurią privalo aplankyti kiekvienas kaunietis. Šiame muziejuje, kurį įkūrė aistrą kolekcionavimui turintis Julius Urbaitis, eksponuojama slapta sekimo įranga, naudota NKVD, KGB ir milicijos spec. tarnybose. Julius savo kolekciją pradėjo dar mokyklos laikais, o per metus jos augimas paskatino įkurti šį muziejų, kuris dabar talpina gausybę unikalių eksponatų.
Muziejuje galima išvysti retas technologijas, apie kurias iki šiol buvo galima tik paskaityti ar pamatyti filmuose. Čia pristatomi įvairūs įrenginiai, įskaitant slapto įsilaužimo ir kratų įrangą, KGB telefonus, radijo ryšio priemones, sekimo prietaisus, naktinio matymo įrenginius bei slaptas kamerų sistemas.
Taip pat čia galima pamatyti unikalų metalo detektorių, skirtą aptikti pasiklausymo įrangą, bei technologijas, naudojamas dokumentams ir pinigams aptikti. Ši kolekcija atskleidžia, kaip KGB ir kitos jėgos struktūros stebėjo ir sekė žmones tiek oficialiais, tiek neoficialiais būdais. Visa tai leidžia giliau suprasti, kaip slapta technika veikė ir kokį poveikį ji turėjo žmonių gyvenimams. Šis muziejus – vienas lankomiausių visoje Lietuvoje.
3. Restoranas „Medžiotojų užeiga – vienas seniausių restoranų Lietuvoje, veikiantis nuo 1965 metų. Šis restoranas – tikra Kauno klasika, pasižyminti prabanga ir išskirtiniu žvėrienos patiekalų asortimentu. Anot restorano savininko Ričardo Mačiulaičio, žvėriena – vertinga, subtili ir sudėtinga medžiaga, su kuria dirbti reikia ne tik specifinių žinių, bet ir drąsos eksperimentuoti.
O restorano virtuvėje vyksta tiek pat bandymų, kiek chemikų laboratorijose! Laidos herojai restorane paragaus išskirtinių patiekalų – nuo šernienos nugarinės su voveraitėmis ir šviežiomis bulvytėmis iki avinžirnių piure su meškiniu česnaku, brokoliu, cukinija ir elnienos kaulų padažu. „Beprotiškai gerai paruošta mėsytė. Labai skanu“, – sakėtikras žvėrienos ekspertas L. Suodaitis.
4. „Naujapilis“ – naujas gyvenamasis kvartalas Kaune, įsikūrę prestižiniame Žaliakalnio rajone. Šis modernus 10 mažaaukščių pastatų kvartalas, apjuostas tvora ir saugomas kelio užtvarų, siūlo ramų ir patogų gyvenimą, derindamas miesto patogumus su gamtos teikiama harmonija.
Butai čia yra puikiai pritaikyti tiek gyvenimui, tiek nuomai, o jų dydžiai ir išplėtota aplinka atitinka aukščiausius standartus. Gyventojai čia mėgaujasi ne tik šiuolaikiška gyvenimo kokybe, bet ir žaliuojančiu Žaliakalnio peizažu, atsiveriančiu pro langus į Neries upę. Kvartalas yra patogiai išsidėstęs netoli švietimo, sveikatos įstaigų, darbo ir laisvalaikio vietų, o mažesnės šildymo sąskaitos ir nereikalaujantis didelių priežiūros pastangų gyvenimas užtikrina komfortą. Šioje vietoje istorija ir gamtos grožis susijungia su šiuolaikiniu gyvenimu, suteikdami galimybę gyventi be kompromisų.
5. S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas bei pažintinis skrydis. Apsilankius viename seniausių Europos aerodromų, Laurynas užsimos pakilti aukštai virš miesto platybių, kur išvys neapsakomą Kauno grožį ir beribį Nemuną. Tiesa, šioje vietoje gali apsilankyti ir nemėgstantys adrenalino. Aerodrome veikia muziejus, kuriame galima išvysti senąją lėktuvų techniką ar karinių oro pajėgų angarą. Pasak „Pilotai.lt“ įkūrėjo Luko Liekio, šis aerodromas išsiskiria tuo, jog jis vienija ne vieną, o visas aviacijos sritis: oro balionus, parasparnius, skraidykles, lėktuvus bei akrobatinę aviaciją.
6. „Auksinės kopos“, Šventoji. Šis viešbutis, esantis Šventojoje, vos 50 metrų nuo Baltijos jūros, dirba visus metus, todėl atostogoms čia nėra blogo oro. Na, o kaip ir prieš kiekvieną kelionę, taip ir šį kartą trys muškietininkai nuspręs karštą vasaros dieną pradėti nuo maudynių lauko SPA erdvėje. Tiesa, Šventojoje esantis viešbutis siūlo ne tik lauko SPA malonumus. Čia taip pat galima mėgautis vidaus SPA erdve, kurioje gausu baseinų, pirčių, sūkurinių vonių, o taip pat įvairiausių masažų bei kitokių kūno ar veido procedūrų. Sugrįžę po įspūdžių kupinos dienos, Jurijus, Darius ir Laurynas nuspręs tuo pasinaudoti.