Projekto vedliai Jurijus, Darius ir Laurynas kiekvienoje šeštadienio laidoje žiūrovus stebina ne tik geriausiais kelionių maršrutais po Lietuvą, bet ir kviečia įvairaus amžiaus žmones pažinti mūsų šalies miestų bei miestelių istoriją, dalijasi gastronominėmis rekomendacijomis ir skatina nepraleisti saulėtosios vasaros namuose, kai mūsų šalyje yra tiek daug įspūdingų lankytinų vietų.
Kelias į Kauno regioną laukė ilgas, tad laidos vedėjai dieną nusprendė pradėti su mankšta, kurią pravesti pasisiūlė D. Petkevičius. Trys muškietininkai patrauks sportuoti prie jūros, o ją pasiekti iš jų vasaros rezidencijos – viešbučio „Auksinės kopos“, esančio vos 50 metrų nuo paplūdimio – yra išties nesudėtinga.
Tiesa, mankšta patiko ne visiems...
„Su tokiomis mankštomis, nenuostabu, iš kur pas jus tokie pilvai užaugę“, – išvydęs Dariaus ir Jurijaus rytinę mankštą juokavo Laurynas.
Galiausiai jis nusprendė iš peties pasportuoti atskirai, o Jurijus ir Darius – tiesiog pasidžiaugė nuostabiai gražiu Lietuvos pajūriu.
Pasikrovę energijos ir pasimėgavę grynu oru, jūra bei saule, vyrai leidosi į savo gilia istorija žavintį Kauno regioną, kuriame jie visada jaučiasi itin laukiami. Šįkart Jurijus, Darius ir Laurynas aplankys Krakes, Šiluvą, Kačerginę, Jonavą ir Kaišiadoris.
Pirmiausiai vedėjai nuvažiavo į itin seną Lietuvos miestelį – Krakes. Ši vietovė, nepaisant daugybės išbandymų, niokojimų, liepsnų, maro ir genocidų, pakilo kaip feniksas iš pelenų ir šiandien vėl klesti.
Krakių kultūros centre laidos herojai išvydo neįtikėtiną spektaklį „ARBATirtys“, kuriame bus daug muzikos, dainų, šokių ir tradicinių angliškos popiečio arbatos skonių. Žinoma, čia savo šokio judesiukus parodė ir maestro J. Smoriginas!
Vėliau vedėjai išvyko į Šiluvą, kur aplankė piligrimų centrą. Čia jie ne tik sužinojo daugybę istorijų apie Jėzaus motinos Marijos apsireiškimą, bet taip pat nuvyko ir į edukacijos namus. Juose jie ragavo naminės duonos, ubagynės, giros ir midaus, o taip pat mokėsi, kaip pasigaminti tikrą zacirką!
„Nelabai man čia sekasi daryti tą zacirką. Labai sudėtingas procesas...“ – nuo pat pradžių skundėsi Jurijus.
Po apsilankymo Šiluvoje, vedėjai nusprendė išsiskirstyti. Laurynas, savo ruožtu, patraukė pažinti unikalaus Kačerginės miestelio. Pasivaikščiojęs pažinimo taku, jis sugalvos apsilankyti ir picerijoje „Kumeliuko sapnas“, kur yra kepamos tikros itališko stiliaus picos.
„Visiškai nesitikėjau, kad Kačerginėje yra vieta, kurioje kepamos tokios skanios, tikros neapolietiškos picos. Mieli žiūrovai, privaloma čia apsilankyti!“ – į žiūrovus kreipėsi L. Suodaitis.
O kol Laurynas mėgavosi itališkais skoniais, Darius ir Jurijus aplankė didesnius Kauno regiono miestus – Jonavą ir Kaišiadoris.
Dariaus aplankyti Kaišiadorys šiemet yra tapę Lietuvos kultūros sostine, todėl čia ypatingai gausu renginių, koncertų ir įvairiausių kitų meninių veiklų. Darius Kaišiadoryse apsilankė ir „Centro picerijoje“, kur ragavo šio krašto vietinių patiekalų, tokių kaip žagarėliai ar skaruliniai blynai.
Pastarasis patiekalas jį ypač nustebino: „Niekada nesu valgęs nieko panašaus. Atrodo, kad visi ingredientai pažįstami, bet pateikimas labai įdomus.“
Na, o vyriausiasis laidos vedėjas Jurijus patraukė į Jonavą. Ten jis apsilankys restorane „Vara“, kur jo laukė gausiomis vaišėmis nukrautas stalas. Čia Jurijus paragavo žydiškų patiekalų, kurie jam paliko didelį įspūdį.
„Visko tiek daug ir viskas taip skanu, kad net nežinau, ar iš čia išeisiu savomis kojomis“, – bevalgydamas juokėsi Jurijus.
Kauno regione laidos vedėjų laukė ne tik naujų pažinčių paieškos ir dar neatrastos lankytinos vietos, bet ir gardūs patiekalai bei netikėtos pramogos.
Tad ką pamatyti, aplankyti, atrasti ir paragauti Kauno regione? Laidos vedėjų rekomendacijos:
1. Šiluvos piligrimų centras – tai modernios piligrimystės centras ir viena pirmųjų Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo vietų Europoje. Šioje ypatingoje vietoje susijungia tikėjimas, kūryba ir kultūra. Šalia piligrimų centro stovi ir Apsireiškimo koplyčia, kuri yra svarbus tikėjimo bei istorijos simbolis, pritraukiantis piligrimus ir lankytojus iš viso pasaulio.
2. Šiluvių edukacijos namai – vieta, kurios nevalia aplenkti, būnant Šiluvoje. Čia laidos vedėjai patys mokysis gaminti zacirką, ragaus naminės duonos, ubagynės, giros ir midaus. Visi edukatoriai – seniūnijos gyventojai, susibūrę miestelio svečių priėmimui ir užimtumui. Atvykę turistai čia taip pat gali sudalyvauti ypatingoje ekskursijoje bei edukacijoje, kurios metu ragaujami Marijos Apsireiškimo Šiluvoje laikmečio (XVII a.) valgiai.
3. Krakių kultūros centre rengiama teatrinių patirčių kulinarinė programa „ARBATirtys“. Čia iš Didžiosios Britanijos kilęs Paul kartu su partnere Erika ir „Table Talk“ teatru kviečia į unikalų spektaklį. Įsikūniję į personažus iš praeities, jie pristato angliškos arbatos gėrimo tradiciją ir atskleidžia gilią arbatos istoriją. ARBATirtys – tai teatras, muzika, dainos, tradiciniai angliškos popiečio arbatos skoniai, burtai iš arbatos tirščių, britų džentelmeno ir lietuvių laumės meilės istorija bei arbatos šokiai.
4. Kačerginės kraštovaizdžio pažinimo takas. Nemuno vingyje ir žaliuojančio pušyno apsuptyje įsikūrusi Kačerginė – tikra ramybės oazė, žavinti gamtos ir architektūros objektais bei kviečianti aktyviai leisti laisvalaikį gamtos apsuptyje. Kačerginės pažintinis takas – tai vieta, kurioje atsiveria neapsakomas vaizdas į Nemuną ir priešais jį esantį slėnio šlaitą.
5. Picerija Kačerginėje „Kumeliuko sapnas“ specializuojasi neapolietiškose picose, tačiau vietos įkūrėjas Emilis nebijo ir eksperimentuoti: jų meniu rasite ir čili medų, figas ar karamelizuotus svogūnus. Taip pat komanda savo picose naudoja ir vietinius produktus, pavyzdžiu, meškinį česnaką ir čiobrelius. „Kumeliuko sapnas“ – vieta, kur susitinka kokybė ir unikalūs skoniai. Atvykusiems klientams ši picerija siūlo natūralius vynus, kraftinį alų, šviežias bandeles ir autentiškas itališkas picas su lietuvišku cinkeliu.
6. „Centro picerija“ Kaišiadoryse – viena populiariausių maitinimo vietų visame mieste. Kaišiadorims tapus Lietuvos Kultūros sostine, picerija nusprendė savo klientams pasiūlyti ne tik skanių picų, kurių pasirinkimas – išties platus, bet ir tradicinių patiekalų. Po konsultacijų su kaišiadorietiškos virtuvės žinove, muziejininke Nijole Adukoniene, buvo pasirinkti trys patiekalai: su svogūnais kepta šoninė, skaruliniai blynai su kvepiančiais spirgučiais ir kiaušiniais bei baltu cukraus pudros sniegu nubarstyti žagarėliai. Su šiais skoniais picerijoje galima susipažinti ne tik savaitgaliais, bet ir per šventes, drąsiai atsivedant miesto svečius Kultūros sostinės renginių metu.
7. Restoranas „Vara“ yra įsikūręs Jonavoje, viename seniausių Kauno gatvės pastatų. „Vara“ – tai šeimos verslas, skaičiuojantis jau daugiau nei 30 metų viešojo maitinimo ir konditerijos rinkoje. Šio verslo sėkmės paslaptis slypi patiekalų ir gaminių šviežume – viskas pagaminta čia pat, su meile ir ypatingu atsidavimu. Restorane taip pat yra pristatomi ir autentiški žydiški patiekalai, kurie žavi kiekvieną čia atvykusį lankytoją.
Po įspūdingos kelionės po Kauno regioną, Jurijus, Darius ir Laurynas sugrįžo į savo vasaros rezidenciją Šventojoje, kur jų jau laukė viešbučio restorano virtuvės šefas Egidijus Lapinskas. Kartu su Egidijumi, jie patraukė Baltijos jūros link, kur pasidarė smagų vakarinį pikniką ir drauge linksmai praleido laiką besidžiaugdami šiemet kaip niekad puikia, šilta, lietuviška vasara.