Šį šeštadienį, „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Gyvenimas versle“ pristatys trijų sėkmingą verslą sukūrusių moterų istorijas. Viena jų – žinomos dainininkės Diletos Meškaitės-Kisielienės, kuri vos prieš pusę metų pristačiusi savo maudymosi kostiumėlių kolekciją, tikrai nesitikėjo tokios jų sėkmės. Tačiau moteris atviravo, jog jeigu ne draugės palaikymas, tas kelias, norus paverčiantis realybe, būtų užtrukęs dvigubai ilgiau.
„Aš visąlaik vis prie kažko kabinėdavausi: tai man nepatinka gumos, tai nepatinka spalvos, detalės, blizgučiai ar dar kažkas. Nerasdavau sau maudymosi kostiumėlio tokio, kurį norėčiau dėtis kiekvieną kartą važiuojant prie jūros. Mano pirma idėja buvo transformuojamas kostiumėlis, kuris iš vientiso gali virsti į atskirą, tai tokį ir pasidariau“, – apie verslo pradžią pasakojo dainininkė.
Nors Diletos idėja skamba gražiai, jog ji norėjo sukurti sau, o vėliau tuo dalintis ir su kitais, pats visas kūrybinis procesas – kur kas sudėtingesnis. Moteris neslėpė, jog teko daug domėtis, mokytis, ieškoti konsultacijų ir įgyti žinių tokiose srityje, prie kurių anksčiau manė neprisiliesianti. Tačiau pradėtas verslas nešė gerus rezultatus ir netrukus Diletos vardu pavadinto prekės ženklo asortimentą papildys naujos kolekcijos.
„Ką tik iš siuvėjos pasiėmiau pirmus modelius – tai įvairi atostogų apranga: marškiniai, sijonai, suknelės, chalatai, palaidinės. Iš vienos pažįstamos buvau girdėjusi frazę, jog ji nesupranta, kaip žmonės, nebaigę mados mokslų, ne dizaineriai kažką kuria, kažką daro. Ir ši mintis mane stabdė, bet labai džiaugiuosi, kad ją perlipau. Nežinai tada, kai nelieti, kai nematai, o kai kažką darai, tada pradedi žinot“, – teigė laidos herojė.
Diletos kurti drabužiai gyvena Vilniuje ir Palangoje esančiame „Lelevi boutique“. Tai dainininkės geros draugės Agnės įkurtas verslas ir pasak moters, būtent ji yra tas žmogus, kurio dėka visos vizijos greitai virto realybe, pasitelkus motyvaciją bei verslumo gyslelę.
„Aš, ko gero, buvau pirmoji, kuri pamatė Diletos maudymosi kostiumėlius, pirmoji juos išbandžiau, galbūt net anksčiau už pačią Diletą. Tačiau pagrindinis patarimas, kurį jai daviau atsakydama į klausimą, kaip išvystyti verslą, buvo paprastas – tiesiog imi ir darai. Dažniausiai procesas bus ilgas, sunkus, bet rezultatas, jeigu įdėsi širdies, bus stebinantis, džiuginantis“, – teigė Agnė Leviškaitė.
Kita laidos tema pakvies susipažinti su Kristina Samavičiene, kuri sėkmingą šeimos restorano verslą iškeitė į galimybę tobulėti kaip asmenybei. Taip ji sugalvojo studijuoti organizacijų psichologiją ir net nesitikėdama, kad būtent čia atras tikrąjį savo pašaukimą – padėti žmonėms, rūpintis jų mentaline sveikata, po metų Klaipėdoje atvėrė „RSQ“ studiją, kur šiandien sėkmingai vykdo terapijas.
„Apie psichologiją pamąstymų buvo seniai, bet gyvenimas susidėliojo, kad tuomet to siekti nepavyko. Bėgant laikui, dirbant šeimos versle, pasikeitė karta. Mūsų darbuotojai tapo dešimčia metų jaunesni negu mes ir susikalbėti buvo nelengva. Man, kaip atsakingai už personalą, tai buvo svarbus klausimas, todėl nutariau porą metų pastudijuoti, suprasti kaip veikia organizacija, personalo valdymas, įgauti įrankių“, – laidoje teigė Kristina.
Moteris pasakojo, kad pasinerti į naują sritį sekėsi lengvai, o į paskaitas iš Klaipėdos į Vilnių ji važinėdavo su pasimėgavimu. Taip kilo noras to nepaleisti ir nors viena šeimos pusė palaikė jos sprendimus, buvo ir kiti, kurie klausė, kam to reikia.
„Šeimos versle aš jaučiausi pasiekusi lubas ir mano darbas man atrodė kaip gaisrų gesinimas, bet nebebuvo augimo. Todėl ėmiausi kitos veiklos. Pradžioje buvo labai daug baimės. Bijojau nepakenkti žmogui, kėliau klausimą, kaip aš turiu su juo teisingai dirbti, kad neduok dieve jam nepakenkčiau“, – pripažino Kristina, pabrėždama, kad žmonėms privalu rūpintis savo mentaline sveikata.
Trečioji laidos istorija pasakos apie Aušrinę Groblienę, kurios nuolatinės geresnės sveikatos paieškos tapo jos verslo pradžia. Norėdama padėti sau, kartu su dukra Akvile, Suomijoje aptiko natūralius maisto papildus, kuriuos šiandien atstovauja Lietuvoje.
„Po trečio vaiko gimimo, praėjus metams, mane pradėjo kankinti nemiga, pradėjo augti svoris, pasijuto didelė nuotaikų kaita. Kentėjo šeimos nariai, aplinka, gydytojai nustatė Hašimoto tiroiditą, autoimuninę ligą, kai imuninė sistema atakuoja skydliaukę. Tuomet aš pradėjau gilinti žinias, nes ši liga yra nepagydoma ir turėjau keisti savo gyvenseną“, – asmenine istorija dalijosi įmonės „AG Natural Health“ įkūrėja.
Pasak moters, vartojant įprastinius maisto papildus jai sveikatos pagerėjimas banguodavo, tačiau galiausiai po ilgų ieškojimų Aušrinė atrado Suomijoje sukurtą produktą, kurio efektą pajuto vos po pirmo pavartojimo. Taip, pasitarusi su dukra, ji nusprendė padėti ne tik sau, bet ir kitiems, šį produktą pasiūlant Lietuvos rinkai.
„Su šeima prieš trejus metus vykome į Laplandiją, tiesiog kaip į kelionę ir mama buvo pamiršusi magnį bei vitaminą B. Mes užėjome į vaistinę, kur aš ėmiau skaityti etiketes ir į akis krito „Puhdistamo“ gamintojas. Pasiėmėm tiesiog pabandyti, bet vėliau susisiekėme su gamintoju, pasakėme, kad norime prekiauti jų papildais Lietuvoje“, – apie verslo pradžią pasakojo įmonės projektų vadovė Akvilė Groblytė.
„Gyvenimas versle“ – ketvirtąjį sezoną skaičiuojanti laida, kurioje vedėja Milita Daikerytė pristatys ir atskleis šalyje veikiančių įdomiausių, populiariausių bei netikėčiausių verslų istorijas. Lietuva koja kojon žengia su pasauliniais inovacijų pokyčiais ir savo šalyje turi būrį kūrybingų, sumanių ir savo sritį išmanančių verslininkų, kurie suburdami profesionalias komandas gali didžiuotis atradę raktą į verslo sėkmę. Apie visą tai – kiekvieną šeštadienį, 17:30 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.