Į funkcinę mediciną pasinėrusi V. Macijauskienė tapo integralios sveikatos mentore: „Dalinuosi tuo, ką išmokau“

2024 m. kovo 1 d. 12:26
Buvusio krepšininko Arvydo Macijausko žmona Viktorija, sužinojusi, jog turi skydliaukės ligų, ieškojo ne vaistų, o žinių. Pabaigusi prestižinius mokslus Amerikoje, moteris tapo sertifikuota integralios sveikatos mentore, vedančia paskaitas, sukūrusia elektroninę parduotuvę „Well You“ bei socialiniuose tinkluose kasdien besidalinančia subalansuoto gyvenimo receptais. Vis tik, Viktorija pripažįsta, jog nesiekė įkurti verslo, ji tiesiog norėjo dalintis tuo, kas ją pačią sužavėjo ir padėjo atrasti kelią į geresnę savijautą.
Daugiau nuotraukų (39)
Šį šeštadienį, „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Gyvenimas versle“ pasakos apie tris verslias moteris, kurios drąsiai siekdamos užsibrėžtų tikslų, nesibaimino nerti į naujus vandenis ir juose atrasti džiaugsmą teikiančias veiklas. Viena jų – trijų vaikų mama Viktorija Macijauskienė, kuri išmokusi pažinti savo kūną bei jo siunčiamus signalus, tapo integralios sveikatos mentore, šiandien savo žinias dalindama kitiems.
„Amerikoje sveikatos mentoriai talkina medikams ir jau yra labai nuostabių rezultatų, pastebint skirtumą, kai pacientas yra paleidžiama tik su nuorodomis ir kai paleidžiamas kartu su sveikatos mentoriaus priežiūra.
Žmonėms dažniausiai pritrūksta įrankių, kaip palaikyti savo mitybą, priprasti prie paskirtų vaistų vartojimo ar laikytis įduoto plano, o štai sveikatos mentorius šį procesą individualizuoja ir pritaiko prie kiekvieno žmogaus asmeninių poreikių, padėdamas jam siekti geresnės sveikatos ar netgi įveikti ligą. Mes nediagnozuojam, negydom ligų, bet lydim žmogų tame procese“, – pasakos laidos herojė.
Prieš daugiau nei dešimtmetį, Viktorija pati susidūrė su sveikatos problemomis. Būtent tuomet ji ėmė gilintis į gyvenimo kokybę, skaitė mokslinius straipsnius, domėjosi. Pamačiusi, jog atrasti metodai ir pokyčiai veikia, moteris pajautė didžiulę aistrą tame ir nėrė į funkcinę mediciną, kurios protokolo išmanymas duoda dar didesnių rezultatų dirbant su žmonėmis.
Nuolat drauges ir pažįstamus konsultavusi Viktorija netrukus sugalvojo norinti savo žinias skleisti platesniu mastu, nesijaudindama dėl to, kad Lietuvoje sveikatos mentorių veiklos dar nėra tokios populiarios, kaip kad užsienyje.
„Aš niekada neiškėliau sau tokio klausimo, aš tiesiog tikėjau šia sritimi ir nesigilinau, kaip kiti sureaguos. Pradėjau šnekėti, dalintis apie streso biocheminį poveikį organizmui, apie toksinų poveikį. Niekada nenorėjau įtikti, aš dalinausi tuo, ką mokiausi ir kas man pačiai yra įdomu. Neieškojau klientų, žmonės atsirado patys“, – pasakojo moteris.
Vis tik šiandien Viktorija gali džiaugtis pasiekimais: ne tik sėkmingai veikiančia elektronine parduotuve „Well You“, bet ir netrukus pasileisiančia mokymų platforma su įvairių temų edukacinėmis paskaitomis.
„Konsultuodama žmones aš turėdavau sudaryti papildų krepšelį, tačiau man norėjosi, kad mano klientai turėtų vieną patogią vietą. Taip elektroninė parduotuvė gimė spontaniškai, nebuvo jokio verslo plano, bet šiandien mano pagrindinis kūdikis – edukacinė veikla.
Noriu šviesti žmonės, prisidėti prie jų geresnės savijautos, nuotaikos, todėl svarbią informaciją stengiuosi pateikti aiškiai, koncentruotai, nevyniojant į vatą“, – netrukus startuosiančiomis naujienomis dalijosi Viktorija.
Kita laidos pašnekovė – terapeutė Daiva Talačkienė, kuri neslepia, jog prireikė be galo daug drąsos, norint imtis nuosavo verslo. Tačiau visai neseniai padaryti profesiniai žingsniai pasiteisino su kaupu, kai moteris kineziterapiją iškeitė į gydomojo masažo sritį.
„Niekada gyvenime neturėjau nei lūkesčių, nei svajonių apie nuosavą verslą. Pabaigusi kineziterapijos magistrą, įsidarbinau į sanatoriją, planavau padirbti keletą metų, įgyti patirties, bet tai išsitęsė iki 16 metų. Tačiau dirbant su žmonėmis, visad norėdavosi paliest, pataisyt, jeigu yra kažkoks patinimas, jį nuglostyt ir ta mintis kirbėjo, kol teta kartą paprašė padaryti masažą. Taip per pažįstamus ėmė plėstis klientų ratas šiai paslaugai“, – savo verslo pradžios istorija dalijosi moteris.
Per du mėnesius Daiva susirado kabinetą ir ėmėsi veiklos, iš pradžių ją derindama su turimu darbu sanatorijoje. Tačiau perpratusi gydymo per prisilietimą metodus, moteris pasakoja pajutusi, jog būtent tokiu būdu nori padėti žmonės ir taupydama savo laiką bei energiją, susikoncentravo ties viena – gydomojo masažo – sritimi.
„Aš jokių tikslų neturėjau, norėjau dirbti tai, ką aš noriu dirbti, negalvojau nei kiek uždirbsiu, nei kaip gyvensiu. Norėjosi stabilumo, ramybės, mažiau lakstymo, norėjosi būti čia ir dabar, mėgautis, koncentruotis į klientus. Visiems patarčiau klausyti savo širdies balso, nes siekiant tik uždirbti, dirbant kažką nemėgstamo, tai ilgai netrunka“, – patarimu dalijosi Daiva.
Trečiajame laidos siužete žiūrovai bus kviečiami išgirsti dar vieną verslios moters istoriją. Kai prieš 13 metų į nekilnojamo turto agentės Vaidos Norkūnaitės rankas pakliuvo itališka kosmetika, ji per tris dienas atidarė įmonę ir tapo jos atstove Lietuvoje. Tada moters sėkme netikėjo niekas, o dabar ji gali pasidžiaugti sukūrusi visą imperiją – grožio akademiją „Bio Benè Italia Lietuva“.
„Vieną dieną mano kolegė pasiūlė pabandyti šią kosmetiką. Išbandžiau kaštonų aliejų ir tą pačią minutę supratau, kad turiu įsteigti įmonę ir pradėti tą kosmetiką platinti. Pradėjau domėtis kosmetologija, Italijoje įgijau žinių, praktikos, netgi paslapčių. Pradedant verslą, sulaukiau labai negatyvių kalbų, jog nesiseks, tačiau tai praskriejo man pro ausis, nes esu užsispyrus ir ėjau link tikslo“, – laidoje pasakojo Vaida.
Vadovaudamasi tik savo pačios ryžtu, moteris tapo viena iš aparatinių procedūrų pradininke Lietuvoje, į kurią iš Italijos atvežė ir radijo dažnio aparatus, galinčius panaikinti mimikos raukšles be skausmo. Kaip pasakoja pati Vaida, žinia apie jos teikiamas paslaugas ėmė sklisti gan greitai, mat geriausia reklama – tai iš lūpų į lūpas, laimingoms klientėms rekomendacijomis dalinantis su kitomis moterimis.
„Tai, ką įvežu į Lietuvą, mano džiaugsmui, tampa klasika. Aišku, aš tuo neapsiriboju ir kasmet bent porą kartų skrendu į Italiją, ne tik pasisemti naujų žinių, bet ir parvežti kosmetikos ir kosmetologinių aparatų naujienų. Labai džiaugiuosi, kad galiu padėti savo klientėms, kai jos man dėkoja, kai mato rezultatus. Aš apmokinu kitas mergaites, kaip dirbti su tokiais aparatais, kosmetika ir netgi klientėms vykdau individualius dviejų dienų apmokymus“, – sėkmingų veiklų sąrašu dalijosi Vaida.
„Gyvenimas versle“ – jau ketvirtąjį sezoną skaičiuojanti laida, kurioje vedėja Milita Daikerytė pristatys ir atskleis šalyje veikiančių įdomiausių, populiariausių bei netikėčiausių verslų istorijas. Lietuva koja kojon žengia su pasauliniais inovacijų pokyčiais ir savo šalyje turi būrį kūrybingų, sumanių ir savo sritį išmanančių verslininkų, kurie suburdami profesionalias komandas gali didžiuotis atradę raktą į verslo sėkmę. Apie visą tai – kiekvieną šeštadienį, 17:30 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.