Išskirtinę šventinę naujieną pristatęs aktorius A. Žiurauskas: „Tai ne tik maisto spektaklis, tai vyksmas visiems receptoriams“

2023 m. gruodžio 8 d. 14:11
Aktorius ir režisierius Andrius Žiurauskas artėjančias žiemos šventes pasitiko Lietuvai pristatydamas dar negirdėtą konceptą – maisto spektaklį „12“. Nuo gruodžio 1 dienos startavusi pramoga kasdien tik 24 žiūrovus pakviečia į neeilinę teatrinę patirtį, kurioje prasideda dviejų valandų maisto, poezijos, patyrimų ir įspūdžių kupina kelionė.
Daugiau nuotraukų (36)
Šeštadienio popietėmis prie televizoriaus ekranų žiūrovus kviečia „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Gyvenimas versle“, kur uždangas į nematomą savo veiklų pasaulį praskleidžia šalyje puikiai žinomi prekiniai ženklai.
Nors žodyne žodis „verslas“ apibūdinamas kaip veikla, suteikianti pirkėjams prekes ir paslaugas, tačiau iš tikrųjų už to slypi kur kas daugiau. Už kiekvienos sėkmingos verslo istorijos yra žmonės, nuolatiniai sprendimai ir iššūkiai, su kuriais tenka susidurti vystant savo mylimą veiklą.
Šios savaitės laidos herojus – aktorius ir režisierius Andrius Žiurauskas, kuris kartu su žmona, įvaizdžio kūrėja Emilija Gutauskaitė gruodžio mėnesį pristatė Lietuvoje nematytą konceptą – maisto spektaklį „12“.
Tokio reginio sumanytojai teigia ilgai galvoję, kaip kulinariją sujungti su teatru, galiausiai sukurdami dviejų valandų vakarienės programą, žiūrovą pakviečiant į patyrimų, nuotykių ir skonių kelionę, nešančią per keturis metų laikus.
„Mes ne sykį lankėmės Venecijos bienalėje, stebėjome įspūdingus performansus, taip mat esame iš tų, kurie mėgsta keliauti ir skaniai pavalgyti, o ir teatras yra mano pagrindinė darbovietė, mano antrieji namai, todėl jau seniai sukom galvas ir galvojom, kaip būtų galima visą tai sujungti į vieną“, – pradinės minties kilme dalinsis režisierius.
Kartu su vyru prie kūrybinio projekto prisidėjusi įvaizdžio kūrėja Emilija Gutauskaitė pasakoja gavusi atsakinga scenografės užduotį – „Kalniečių“ verslo centre pastatyti teatrą, kad kiekviena detalė, dekoracija ar rekvizitas atspindėtų pasakojamo spektaklio temą. Didelį įdirbį padarė ir šrilankietis virtuvės šefas Dilan Dampella Gamage, šiai vakarienei kūręs meniu.
„Maistas yra pritaikytas kiekvienai erdvei: pirmojoje – kosmoso – erdvėje žiūrovas gauna valgomąją juvelyriką: žiedelį su juodaisiais ikrais, pavasaryje laukia sodo darželis, iš kurio su pincetu valgomos daržoves, vasaroje patiekiamas tuno tataki, rudenį pasitinka sočiausias patiekalas – baravykų ir jautienos troškinys, o žiemoje skonių paletę užbaigia saldus, Saturno planetos formos desertas“, – spektaklio patiekalų gausą atskleidė Emilija.
Andrius taip pat neslepia, kad statant šį spektaklį netrūko įtampos, kurią jis kartu su žmona parsinešdavo į namus, tačiau visos įdėtos pastangos, bemiegės kūrybinės naktys ar išspręsti lokaciniai sunkumai, atsipirko su kaupu, kai spektaklis nuo pirmosios savo premjeros dienos susilaukė didelio dėmesio.
„Eiti nepramintais takais sunku, bet tame kelyje esame kartu su žmona, labai tikiuosi, kad po šito projekto laimingai ir liksime kartu, nes barnių tikrai neišvengėme ir prieš premjerą buvome įsitempę. Daug rūpesčių, nes nėra tokios patalpos, kurią čia radom ir pritaikėm. Mes viską kūrėme specialiai šitam spektakliui, todėl jausti įtampa yra normalu“, – šmaikštaudamas atviravo Andrius.
Maisto spektaklyje „12“ nelieka įprastinės ketvirtosios sienos, čia žiūrovas tampa neatsiejama siužeto dalimi, tiek stebėdamas aktorių sekamą kalėdinę pasaką, tiek joje pats dalyvaudamas per muziką, pojūčius, žaidimą ir interaktyvias dekoracijas.
„Kiekvienas žiūrovas gavęs asmeninį telefoną ir ausines pasineria į savo muzikos pasaulį, pasakojantį apie visas Lietuvos ir pasaulio apeigines šventes.
Žiūrovai visą laiką yra kviečiami žaisti, klausyti stebuklo, stebėti, ką sukūrė teatro-kino dailininkai ir įvairiausiais skoniais pamaloninti savo gomurį. Aš sakau, kad šis spektaklis, kurį jau galima vadinti vyksmu, yra skirtas visiems receptoriams“, – laidoje tikino režisierius.
Kita laidos tema: žmonos svajonė, tapusi šeimos verslu
Prieš 11 metų Irina Rumienė Šiauliuose atidarė užuolaidų studiją „Inumbra“. Pamačiusi, kad verslas sekasi sėkmingai, moteris nutarė jį plėsti ir pradėjo savo dizaino patalynės gamybą, o galiausiai žengė ir dar vieną žingsnį, parduotuvė atverdama sostinėje.
„Daug metų dirbau su užuolaidomis ir atėjo laikas, kai atsirado galimybė pačiai savarankiškai pradėti dirbti. Turėjau individualią veiklą, kurią vykdžiau viena, tačiau užuolaidų gamybai reikia turėti daug pavyzdžių, o jiems ilgainiui namuose ėmė nebeužtekti vietos.
Taip atsirado parduotuvė, kurioje girdint klientų poreikius, kilo noras pradėti gaminti ir savo patalynę“, – veiklos pradžios istorija dalijosi Irina.
Verslui augant, į moters veiklą įsitraukė ir jos vyras Antanas, kuris visad dirbo su interjerais, todėl galėjo pagelbėti žmonai klausimais, iškylančiais kuriant namų tekstilės gaminius. Jiedu kartu kruopščiai atrinkinėjo audinius, juos skalbė, džiovino, lygino, tikrino kokybę, kad pagamintos patalynės tarnautų ilgus metus.
„Irina visuomet turėjo svajonę kažką gamint savo. Užuolaida yra individualus dalykus, atvažiuoji pas konkretų žmogų, pakabinai, padarei ir pamiršai.
O ji norėjo prekės, kurią žmonės žinotų kaip jos. Užtrukom porą metų, kol šitą verslo šaką išplėtojom. Tačiau ir šiandien iššūkių nebijom, Iriną kaip tik užveda kiekvienas nestandartinis užsakymas. Pavyzdžiui, iki šiol prisimenam, kaip vieniems užsakovams gaminome patalyne su išsiuvinėtais varlių piešiniais“, – laidoje pasakos Antanas Ruminas.
Kita laidos tema: kitoks požiūris į grožį ir orų senėjimą
Laura Labunskaitė-Vikšraitė – intervencinės dermatologijos klinikos „DermaSurgic“ įkūrėja, kuri daugybę metų dirbusi plastikos chirurgijos užkulisiuose sako supratusi, kad puoselėti reikia ne grožį, o estetinę išvaizdą.
Būtent todėl dermatologijos klinikos pašonėje veikia ir „Pilates Reformer“ studija, atsakinga už judesio terapija, klientams pasiūlant visapusiškas ir kompleksiškas paslaugas.
„Pagrindinis verslo konceptas – tai priešlaikinio senėjimo klinika, tačiau aš mieliau kalbėčiau apie orų, lengvų, gražų senėjimo procesą. Pati dermatologija dirba su odos švara, estetika, tačiau šalia to atsiranda tam tikra judesio ar laikysenos korekcija, ką perduodam į pilateso trenerių rankas“, – pasakojo Laura.
Laidos pašnekovė teigia, jog atidarant kliniką, norėjo sukurti erdvę, kurioje grožio samprata būtų platesnė. Daugelis įvairiomis procedūromis mėgina sustabdyti bėgančius metus, tačiau Lauros tikslas – parodyti, kad senti galima gražiai ir estetiškai.
„Ko išmokau dirbdama plastikos chirurgijos centre, tai į grožį žvelgti šiek tiek kitaip nei yra priimta. Mes šabloniškai ir stereotipiškai galvojame apie grožį. Visgi grožis yra savitas ir kiekvienas jį suprantame individualiai, tačiau yra toks dalykas kaip estetika: veido, žvilgsnio, kūno, yra higiena: minčių, emocijos“, – laidoje sava filosofija dalijosi moteris.
„Gyvenimas versle“ – jau trečiąjį sezoną skaičiuojanti laida, kurioje vedėja Dovilė Urbanaitė pristatys ir atskleis šalyje veikiančių įdomiausių, populiariausių bei netikėčiausių verslų istorijas.
Lietuva koja kojon žengia su pasauliniais inovacijų pokyčiais ir savo šalyje turi būrį kūrybingų, sumanių ir savo sritį išmanančių verslininkų, kurie suburdami profesionalias komandas gali didžiuotis atradę raktą į verslo sėkmę. Apie visą tai – kiekvieną šeštadienį, 17:30 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.