Krepšininko A. Milaknio žmona Laura tik po sūnaus gimimo atrado savo pašaukimą: „Man tai teikia didžiulį malonumą“

2023 m. lapkričio 10 d. 14:51
Prieš keletą metų krepšininko Artūro Milaknio šeimoje gimęs sūnus apvertė ne tik poros, bet ir mama tapusios Lauros Milaknės gyvenimą. Būtent per nėštumo fotosesiją moteris užmezgė kontaktą su kita fotografe ir taip stipriai pasinėrė į šią meninę veiklą, kad šiandien savo aistrą pavertė verslu, negalėdama patikėti, jog įmanoma užsidirbti iš veiklos, kuri teikia didžiulį malonumą.
Daugiau nuotraukų (32)
Šeštadienio popietėmis prie televizoriaus ekranų žiūrovus kviečia „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Gyvenimas versle“, kur uždangas į nematomą savo veiklų pasaulį praskleidžia šalyje puikiai žinomi prekiniai ženklai.
Nors žodyne žodis „verslas“ apibūdinamas kaip veikla, suteikianti pirkėjams prekes ir paslaugas, tačiau iš tikrųjų už to slypi kur kas daugiau. Už kiekvienos sėkmingos verslo istorijos yra žmonės, nuolatiniai sprendimai ir iššūkiai, su kuriais tenka susidurti vystant savo mylimą veiklą.
Šio šeštadienio laidos herojė – krepšininko Artūro Milaknio žmona Laura, kuri atvirauja, kad studijuodama teisę nesijautė laiminga ir tik gimus sūnui ji atrado savo tikrąjį pašaukimą, pradėdama fotografijos verslą.
„Jau pirmo kurso pradžioje supratau, kad tai ne man, norėjau mesti, bet niekas neleido. Visgi, vieną dieną sugalvojau, jog turiu nueiti pas būrėją ir jos paklausti, kur yra mano kelias.
Būtent ji pasakė, kad mane mato mene. Man patikdavo fotografuoti žmones, o per nėštumo fotosesiją susipažinau su fotografe Monika Dovidaitė-Rusiliene, visko jos išsiklausinėjau, ji net atvežė man savo senąjį fotoaparatą ir aš taip įklimpau tame, kad nebegalėjau paleisti fotografijos“, – laidoje dalijosi Laura.
Moteris pasakoja, kad išmokti tikrai buvo ko. Teorinių ir praktinių žinių ji sėmėsi kursuose, internete randamuose vaizdo įrašuose, fotografuodama namiškius, vyrą, sūnų, tačiau ilgainiui klientų ratas plėtėsi ir Lauros hobis pavirto į sėkmingą darbą.
„Visuomet jaučiau didžiulį malonumą tai darydama, todėl net negalvojau, man seksis ar nesiseks, neklausiau savęs, iš kur tų klientų gauti.
Pirma, išfotografavau visas savo drauges, tuomet tų draugių drauges, draugus ir po truputį pradėjo ateiti žmonės, iš lūpų į lūpas sužinoję apie mane. O pačius pirmuosius uždirbtus 50 EUR net įsirėmint norėjau, nes aš tą uždarbį gavau už darbą, kuris man teikia didžiulį malonumą ir nesijaučiau dirbanti“, – tikino moteris.
Kiekvienas fotografas atranda savąją kryptį, vieni suka į mados pasaulį, kiti į vestuves ar renginius, tačiau Laura sako linkstanti prie šeimų fotosesijų, nes dinamika su vaikais ar užfiksuotos natūralios emocijos – mieliausios jos širdžiai.
„Turėjau vieną istoriją šią vasarą, kai fotografavau vieną žymų krepšininką su jo šeima. Jie tikėjosi gauti bent porą gražių nuotraukų, o kai nusiunčiau išsirinkti – sakė, kad nori kone visų. Tas krepšininkas vėliau net prisipažino, kad nesitikėjo, jog nuotraukos bus tokios gražios, bet smagu įrodyti žmonėms, kad tu gali daugiau, negu jie iš tavęs tikisi“, – atviravo Laura.
Kita laidos tema: kurortinis poilsis arčiau kliento
„Eglės“ sanatorija skaičiuoja jau 51-erius gyvavimo metus. Būtent lygiai tiek pat metų žmonės ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio į šią vietą atkeliauja efektyvaus sanatorinio gydymo, puikios savijautos recepto bei kokybiško poilsio.
„Nuo pat pirmos dienos sanatorija buvo įkurta su misija padėti darbo žmonėms atgauti sveikatą. Nuo kelių pastatų Druskininkuose, sanatorija išsiplėtė į didelę teritoriją su 7 gyvenamaisiais korpusais ir 2 gydyklomis, kol galiausiai 2013 metais plėtra įvyko į Birštoną.
Dalis klientų čia atvyksta dėl medicininės reabilitacijos, po rimtų problemų: insultų, infarktų, planinių operacijų, sąnarių keitimų ar traumų, tačiau didesnė dalis klientų atvyksta savo iniciatyva, savo lėšomis, kartais skirdami tik savaitgalį taip reikalingam persikrovimui“, – laidoje pasakojo generalinis direktorius Artūras Salda.
Pasak pašnekovo, Lietuvos sanatorijos Europos kontekste atrodo labai stipriai, o esminis unikalus pranašumas – turimi gamtiniai veiksniai: mineralinis vanduo, gydomasis purvas.
Vis tik, matant klientus, kurie atvyksta iš Vokietijos ar Izraelio, lietuviai dar turi kur pasitempti savo sveikatos priežiūros klausime, todėl derindamiesi prie klientų poreikio, „Eglės“ sanatorija Vilniuje atvėrė dienos centrą, leidžiantį sveikatinančias procedūras dar patogiau suderinti su įtemptu gyvenimo ritmu.
„Tai yra naujas etapas, mes pamatėme kokiu tempu gyvena žmonės, kad ne visi spėja atvykti į sanatoriją, todėl nusprendėme eiti arčiau kliento. Tai nėra tas pats, kas sanatorija, tačiau teikiame didžiąją dalį tų pačių paslaugų, kad padėtume žmonėms spręsti jų sveikatos problemas arčiau namų, derinant su darbu ar kitais įsipareigojimais mieste“, – tikins pašnekovas.
Kita laidos tema: Sicilijoje paragauti švieži mangai padiktavo verslo planą
Prieš 7 metus Sicilijoje paragavę sultingų mangų, Mantas ir Karolis nusprendė, kad tokiais vaisiais turi pasimėgauti ir lietuvaičiai. Taip atradus patikimus ūkius bei partnerius, gimė „Mangų mangas“, kurio asortimentas prasiplėtė iki 50 skirtingų vaisių kiekvieną savaitę.
„Buvome studentai, pasitaikė proga įsigyti pigius bilietus į Siciliją ir pataikėm ant gerų vaisių sezono. Grįžę į Lietuvą irgi norėjome tiesiog eilinėje parduotuvėje nusipirkti tą patį atostogų skonį, tačiau deja, jo nebuvo. Tuomet kilo didžiulis noras kažką daryti“, – verslo pradžios istorija dalinsis įkūrėjas Mantas Kidykas.
Nors skraidinamų vaisių, lyginant su parduotuvių lentynose randamų, kaina yra kur kas didesnė, vaikinai nuo pat pradžių sukūrė formą, kurioje surinkdavo būsimus pirkėjus, iš anksto užsirezervuojančius dar tik atkeliaujančią vaisių siuntą. Taip su laiku plėtėsi ir klientų ratas, ir asortimentas, šiai dienai verslui žengiant į kitų Baltijos šalių rinkas, o artėjant Kalėdoms, pristatant dovanų rinkinius.
„Tiems, kas pradžioje buvo kritikai, užteko paragauti mūsų vaisių, kad pakeistų nuomonę. Viskas prasidėjo nuo mangų ir avokadų, tačiau supratom, kad žmonės turi poreikio ragauti vis ką nors naujo.
Kartais atrodo, jog jau esi viską išragavęs, bet tuomet tu paragauji apelsiną iš Sicilijos ar greipfrutą iš Pietų Afrikos ir supranti, kad atsiveria dar nauji skonių klodai. Taip plečiasi ir asortimentas“, – laidoje pasakos Karolis Lasys.
„Gyvenimas versle“ – jau trečiąjį sezoną skaičiuojanti laida, kurioje vedėja Dovilė Urbanaitė pristatys ir atskleis šalyje veikiančių įdomiausių, populiariausių bei netikėčiausių verslų istorijas.
Lietuva koja kojon žengia su pasauliniais inovacijų pokyčiais ir savo šalyje turi būrį kūrybingų, sumanių ir savo sritį išmanančių verslininkų, kurie suburdami profesionalias komandas gali didžiuotis atradę raktą į verslo sėkmę. Apie visą tai – kiekvieną šeštadienį, 17:30 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.