Į česnakų auginimo verslą pasinėręs grupės „Išjunk šviesą“ lyderis V. Burnys: „Paverki truputį ir varai į priekį“

2023 m. spalio 13 d. 12:52
Visiems puikiai žinomos grupės „Išjunk šviesą“ lyderį Valdą Burnį galima išvysti ne tik ant scenos, bet ir ekologiškame ūkyje, skinantį gausų česnakų derlių. Būtent Radviliškio rajone įsikūręs Burnių ūkis jau ne vienerius metus augina sertifikuotas ekologines daržoves, o čia besidarbuojantis muzikantas tikina, kad ir šiame versle netrūksta nei kūrybos, nei improvizacijos.
Daugiau nuotraukų (31)
Trečiajam sezonui, nauju laiku – šeštadienio popietę – į „Lietuvos ryto“ televiziją sugrįžusi žiūrovų pamėgta laida „Gyvenimas versle“ ir toliau kvies prie ekranų, kur uždangas į nematomą savo veiklų pasaulį praskleis šalyje puikiai žinomi prekiniai ženklai. Nors žodyne žodis „verslas“ apibūdinamas kaip veikla, suteikianti pirkėjams prekes ir paslaugas, tačiau iš tikrųjų už to slypi kur kas daugiau. Už kiekvienos sėkmingos verslo istorijos yra žmonės, nuolatiniai sprendimai ir iššūkiai, su kuriais tenka susidurti vystant savo mylimą veiklą.
Šio šeštadienio laidos herojus – visiems gerai žinomos grupės „Išjunk šviesą“ lyderis Valdas Burnys, kurį pastaruoju metu kur kas dažniau galima išvysti ne ant scenos, o savo šeimos ekologiniame ūkyje, garsėjančiame auginamais česnakais.
„Scenos aš neapleidau, tačiau paprastomis dienomis sukuosi ūkyje, galbūt labiau kaip padėjėjas, nes visą pagrindą laiko mano sūnus. Jis mokslus baigė šita tema, įgyvendina visas žemės ūkio naujoves. Mes esame ekologiškas ūkis, kuriame vyksta daug rankų darbo, reikia sėjomainas daryt, nenaudojam trąšų, kurios negalimos ekologinėje veikloje“, – apie šeimos verslą pasakojo Valdas.
Vyras neslepia, kad ūkininkavimas – nuolatinių iššūkių kupina veikla, kuri reikalauja kūrybiškumo ir improvizacijos ne ką mažiau nei muzikavimas. Ypač nuo gamtos sąlygų priklausantis verslas ne visuomet džiugina gausiais derliais, tą supranta kiekvienas ūkininkas, tačiau Valdas, kaip ir gyvenime, taip ir darbe nepameta pozityvumo ir į viską žvelgia su šypsena bei didžiule aistra.
„Ūkininkams svarbiausios yra gamtos sąlygos, nes kai dirbi, pasėji ir nori matyti, kaip viskas auga bei žaliuoja, pasikeitusios gamtos sąlygos tą džiaugsmą labai greitai gali atimti. Bet paverki truputį ir varai į priekį. Scenoje tu atkoncertuoji, pasiimi pinigėlį ir viskas, o ūkyje turi improvizuoti daugiau nei muzikoje: nuo ryto iki vakaro, nuo pietų iki nakties“, – teigė vyras.
Žinomas muzikantas pasakoja, kad prieš šiek tiek daugiau nei penkerius metus šeimos ūkiui pakeitus specializaciją ir tapus daržininkystės ūkiu, teko iš naujo ieškoti kelių, kur tiekti užaugintą produkciją. Prie verslo plėtros stipriai prisidėjo sūnus Rokas, tačiau Valdas pabrėžia, kad Lietuvoje pirkėjai vis dar atsargiai žvelgia į ekologijos sertifikatus, neskubėdami patikėti jų tikrumu.
„Tie verslo takai, kur produkciją nuvežti, už nedidelę kainą atiduoti, jau buvo praminti, tačiau sūnus, interneto pagalba ieškant partnerių, daug padirbėjo. Mes česnakus išvežam į užsienį, nes Lietuvoje dar žmonės įtariai žiūri į ekologiją, abejodami, ar sertifikatas tikras, ar tik atsišviestas“, – nematomus verslo užkulisius atskleidė Valdas.
Kita laidos tema: legendomis apipintas malūnas kuria savo Helovino tradicijas
Į šimtametį Šeduvoje pastatytą malūną, 1967 metais paverstą restoranu, žmonės plūdo miniomis, staliuką iš anksto rezervuodamiesi prieš 3 mėnesius. Gyvybės čia netrūksta ir šiai dienai, mat prieš daugiau nei dvidešimt metų malūną įsigiję verslininkai jį išlaikė traukos centru, plėsdami patalpas ir pritaikydami jas pagal klientų poreikį.
„Kai pirkom malūną, norėjome atkurti jo pradinę idėją, tik vietoj restorano čia tapo kavinė. Laikui bėgant kilo poreikiai, norėjosi, kad būtų viskas gražu, kūrėm aplinką, įrengėm parkelį, ant senų svirno pamatų statėm motelį. O kai visi norintys čia švęsti savas šventės ėmė nebetilpti, nusprendėm pastatyti dar vieną papildomą pastatą“, – pasakojo „Šeduvos malūno“ šeimininkė Jolanta Daukšienė.
Pašnekovė tikino, kad tokiame versle netrūksta vingiuotų pakilimų bei nuosmukių kalnelių, kurie reikalauja ištvermės, norint tiek suvaldyti didžiules lankytojų minias, tiek išgyventi krizės periodu. Tačiau pastaruoju metu malūnui dėmesio netrūksta, o artėjant Helovinui, čia ir vėl surengtas išskirtinis projektas siaubo bei šiurpo mėgėjams.
„Praėjusiais metais, likus mėnesiui iki Helovino, kartu su šeima ir kolektyvu susibūrėm į šį iššūkį ir savomis rankomis surengėme visą parką. Pirmas blynas neprisvilo, tai kaip šiais metais to nepakartot. Tik idėjas pradėjom gvildenti prieš pusmetį, susigalvojom temą, turėsim atrakcionų, labirintą ir kitų adrenaliną skatinančių pramogų“, – naujienomis dalinosi malūno savininkė.
Kita laidos tema: darbą policijoje pakeitė aistra mezgimui
Prieš dešimtmetį Milda Jonaitienė priėmė lemtingą savo gyvenimo sprendimą ir darbą policijoje iškeitė į hobio palydėtą verslą – siūlų pasaulį. Moteris pasakoja mezgimu susidomėjusi nuo vaikystės, kai būdama vos septynerių jau įvaldė virbalus, tačiau pomėgį paversti darbu neskubėjo, kol gyvenimas pats tam nesudėliojo palankaus momento
„Prieš 10 metų Lietuvos policijoje prasidėjo reorganizacija, man pasiūlė kitą darbą, kurio aš išsigandau. Esu gan meniškos, kūrybiškos sielos žmogus ir nemačiau savęs toje pozicijoje. Pasitariau su vyru ir jis mane labai palaikė. Atsigręžiau į save, supratau, kad kiekviename žingsnyje aš mezgu ir taip nutariau, kad noriu dirbti su siūlais“, – laidoje istorija dalinosi „Siūlų dama“ verslo įkūrėja.
Verslo veikla prasidėjo nuo elektroninės parduotuvės, o siūlų tiekėjus ir produktus Milda pasakoja rinkusi pagal save, pagal tai, iš ko pati norėtų megzti. Pašnekovė tikina, kad šiai dienai susibūręs ne tik didelis ištikimų klientų ratas, bet ir visa mezgėjų bendruomenė, kuri dalinasi patirtimi, užduoda rūpimus klausimai ir, svarbiausia, kartu pasidžiaugia vienų kitų numegztų darbų rezultatai.
„Kiekvieną dieną sulaukiame pirkėjų vizijos, iš kurios mes turime numatyti, paruošti, suplanuoti, pasiūlyti pluoštus, siūlus, derinius, kad nepažįstamo žmogaus vizija taptų realybe. Mezgimas seka madą, todėl ir mes stebime mados namų kolekcijas, mezginius, faktūras, modelius, siluetus ir spalvas. Savo mezgėjams siūlome naujas, madingas spalvas. Visi nori naujovių, o naujos kolekcijos kartais būna išgraibstomos, joms net nespėjus nugulti elektroninėje parduotuvėje“, – teigė pašnekovė.
„Gyvenimas versle“ – jau trečiąjį sezoną skaičiuojanti laida, kurioje vedėja Dovilė Urbanaitė pristatys ir atskleis šalyje veikiančių įdomiausių, populiariausių bei netikėčiausių verslų istorijas. Lietuva koja kojon žengia su pasauliniais inovacijų pokyčiais ir savo šalyje turi būrį kūrybingų, sumanių ir savo sritį išmanančių verslininkų, kurie suburdami profesionalias komandas gali didžiuotis atradę raktą į verslo sėkmę. Apie visą tai – kiekvieną šeštadienį, 17 val. 30 min., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.