Ne veltui net ir krepšininko draugai sakydavo, jog „gyvenimas margas, bet Gintaro gyvenimas – ir dar margesnis“. O jau nuo rugpjūčio 23 dienos, trečiadienio, didžiausius šio žmogaus pakilimus ir smarkiausius nuopuolius TV3 žiūrovams atskleis itin atviras serialas „Einikis“.
Įvairiausių gandų apie šią legendinę asmenybę tikriausiai esame girdėję kiekvienas. Vieni jo pavardę linksniuoja besižavėdami įspūdingais pasiekimais krepšinio aikštelėje, kiti – kritikuodami tai, ką jis veikdavo už jos ribų. Tačiau ar įmanoma šį žmogų suprasti?
Nuo gimimo iki netikėtai užgimusios meilės krepšiniui, skandalingiausių asmeninių gyvenimo detalių ar dabartinės kasdienybės – serialas, kuriame žiūrovai išgirs visą tiesą iš paties Gintaro ir artimiausios jo aplinkos lūpų, padės rasti visus atsakymus.
Tikriausiai daugelis sutiktų, kad šansas tapti krepšinio žvaigžde ar, juolab, epochą ženklinančiu krepšininku, yra vienas iš milijono. O kai esi kilęs iš mažo Lietuvos miestelio, tokie šansai –ir dar mažesni. Ir visgi Einikis – kurį draugai švelniai vadindavo „Pūkiu“ – įrodė, kad visa tai įmanoma.
Net tris kartus – 1992, 1996 ir 2000 metais – jam ant kaklo užkabinti olimpiniai bronzos medaliai. Ką jau kalbėti apie tai, kad G. Einikis įspūdingą žaidimą sugebėjo pademonstruoti net prieš tokio lygio NBA žaidėją, kaip Shaquille‘as O‘Nealas.
„Einikis jį „nurengė“ kaip reikiant. Visa salė plojo atsistojusi. Tai – tikra legenda, aukšto meistriškumo žaidėjas. O ir tų titulų ne kiekvienam pavyksta laimėti tiek, kiek Gintarui“, – neslėpė dokumentiniame seriale apie buvusį komandos draugą kalbėdamas Rimas Kurtinaitis.
Gintaras gimė paprastoje ūkininkų šeimoje, Kretingos rajone, Kūlupėnų kaime. Pasitaikydavo, kad jo namuose reikėdavo nudirbti ir ūkio darbus, tačiau Gintaro tai niekuomet netraukė. Kaip seriale pasakojo jo tėtis, G. Einikis skubėdavo visa tai kuo greičiau pabaigti, kad tik ir vėl galėtų eiti žaisti krepšinio. O krepšinis jam tikrai patiko – jis jį žaisdavo net tuomet, kai termometras rodydavo -15. Juk, kaip pasakojo Gintaras, tereikėdavo mūvėti pirštines...
„Kol augo pas mane, jis buvo paklusnus. Žinoma, kartais reikėdavo pakelti balsą, bet jis manęs klausydavo. Buvo labai nuostabus vyrukas“, – neslėpė seriale Gintaro tėtis.
Dokumentinio serialo žiūrovai sužinos ir tai, koks šis sportininkas buvo mokykloje, kaip kilo laipteliais iki krepšinio olimpo ir kodėl vienu metu vos visko nemetė. O juk ne veltui karjeros pradžioje Gintaras neretai skambiai būdavo pavadinamas net antruoju Arvydu Saboniu.
Dokumentiniame seriale neaplenktos liko ir vidinės krepšininko dramos – atvirai prabilo net jo žmona, tėvai bei komandos draugai.
„Taip, aš matydavau, kad jis – labai geras žmogus“, – pripažino G. Einikio žmona, Jurgita Einikienė.
Jai pritarė ir buvęs krepšininko treneris Jonas Kazlauskas:
„Jeigu sakant tiesą, manau, kad jis yra labai geros dūšios vyras, kuris gyvenime neteisingai pasirinko draugus.“
Apie tai, kaip ir kodėl jo gyvenimas pakito, kai čia atsirado nesibaigiantis alkoholis, vakarėliai ir skolos, prabilo ir pats Gintaras, puikiai suvokdamas viso to kainą.
„Reputaciją gali sugadinti per vieną dieną. O jos atstatyti neįmanoma – viskas“, – nelinksmai šyptelėjo jis.
Ir vis dėlto artimai Gintarą pažinoję žmonės linkę krepšininką suprasti ar bent pabandyti jo elgesiui rasti paaiškinimų.
„Gintaras nebuvo tiek blogas, kiek apie jį prikurta legendų“, – neslėpė buvęs komandos draugas R. Kurtinaitis, atvirai prabilęs ir apie kitus to laiko sportininkus.