Sakoma, kad kelionės yra puikus būdas pasitikrinti santykius – tiek poroms, tiek ir draugams. Leo ir Bružas į daugybę kelionių leidosi jau pernai metais, tad akivaizdu, kad jų draugystė šį išbandymą išlaikė. Tačiau nuo ko viskas prasidėjo?
Aktoriai A. Bružas ir L. Pobedonoscevas praeityje kartu turėjo ne vieną bendrą projektą, tačiau, kad ir kaip bebūtų keista, jiedu susipažino ne filmavimo aikštelėje.
„Susipažinome, kai mums buvo 18 metų – stodami į Lietuvos teatro ir muzikos akademiją, abu norėjome mokytis aktoriaus profesijos. O kadangi abu pradėjome studijuoti pas režisierių Rimantą Tuminą, tapome ir kursiokais“ , – pažinties istoriją prisimena A. Bružas.
Aktorius pabrėžia, kad draugystė gali būti įvairi, tačiau svarbiausia yra viena – gebėti priimti vienas kitą tokį, koks jis yra.
„Manau, egzistuoja vyriška, moteriška, vaikiška ir net tėviška draugystė. Iš esmės, akcentuočiau patį žodį „draugystė“. Draugystė gali būti su žmogumi ar net šunimi, priklausomai nuo to, kaip žmogus suvokia šunį – ar laiko jį draugu, ar kompanionu. Man draugystė yra tada, kai žmonės ir kitos būtybės, nepriklausomai nuo lyties ar net rūšies skirtumų, priima vienas kitą su visais savo trūkumais ir dalykais, kurie gali būti nepriimtini.
Pavyzdžiui, mąstymas, pasirinkimai, išgyvenimai ar emocijos. Draugystėje nesistengiama vienas kito keisti, perauklėti ar daryti įtaką – tiesiog kartu sugyvenama. Dažnai draugystė apibūdinama kaip ilgalaikis bendravimas, nors žmonės gali būti susipažinę ir visai neseniai“, – mintimis dalijasi aktorius.
Kai kurie įsitikinę, kad rinkdamiesi draugus, aplink save suburiame panašius į save žmones. Tačiau A. Bružas mano kitaip.
„Draugai ir pati draugystė yra užgyvenama, kaip tam tikros taikos ar bendrų sutarimų sąjunga. Ar mes galime pasirinkti draugus? Draugas nėra batonas, ruginė duona ar duona su saulėgrąžomis, kurią galėtumei pasirinkti iš parduotuvės lentynos. Draugas – vertybiniai aspektai, kurie yra užgyvenami tarp žmonių. Su Leo abu esame visada siekiantys maksimalaus profesinio rezultato ir savęs netausojantys. Tik tuo ir esame panašūs. Tad iš esmės nemanau, kad draugais tampa tik panašaus charakterio žmonės“ , – kalba A. Bružas.
Antrąjį kelionių šou sezoną šie du draugai ir vėl ves kartu. Atvykę vis į kitą šalį, vedėjai mes monetą, kuri nulems abiejų likimą. Tas, kuris atspės, kas iškris, gaus belimitę kortelę ir visą savaitgalį galės mėgautis kvapą gniaužiančia prabanga. Visai kitaip tą patį savaitgalį turės praleisti tas, nuo kurio fortūna nusisuks – jis visoms pramogoms, nakvynei, transportui ir maistui teturės 100 eurų.
Kaip pasakoja Audrius, dirbti su Leo – visada malonu ir smagu, nors jiedu ir labai skirtingi. „Ilgametė profesinė patirtis mums suteikia geros partnerystės jausmą. Mes esame skirtingi, bet kartu sudarome gerą bendrą visumą – kaip diena ir naktis, saulė ir mėnulis. Be vieno, nebūtų ir kito“, – pasakoja aktorius.
Per televizijos ekranus dažniausiai matome tik smagiąją Leo ir Bružo draugystės pusę: nuotykius, linksmybes ir žaidimus. O kaip jiedu sutaria už kadro?
Anot Audriaus, jų draugystė realybėje yra vyriškai brandi. „Draugystė stipriausia tada, kai gali būti kartu, kažką veikti ir jausti pilnatvę. Pavyzdžiui, gali kartu gerti arbatą ir tiesiog būti drauge, nevaržant vienas kito. Nesvarbu, ar esi tyloje, ar kalbi apie gyvenimo patirtis, ar daliniesi emocijomis, yra jauku ir gera. Manau, kad draugystė nėra tas paaugliškas bendravimas, kuomet ieškai nuotykių miškuose su palapinėmis, klubuose ar kelionėse. Man yra 43 metai, taip pat ir Leonardui. Žinoma, nebūtinai metai apibrėžia brandą, tačiau patirtimis, pasirinkimais ir vertybėmis aš laikau save brandžiu vyru. Manau, kad mūsų su Leo draugystė yra vyriškai brandi“, – įsitikinęs Audrius.
Konfliktai ir nesutarimai dažniausiai yra neišvengiama patirtis kiekvienuose santykiuose. Ne išimtis ir ilgametis Leo ir Bružo ryšys. Tačiau, pasak A. Bružo, visus nesutarimus įmanoma išspręsti, jei tik to nori.
„Konfliktų tikrai yra buvę, netgi drastiškų. Esant konfliktinei situacijai, galima tik stebėti, kaip kiekvienas reaguoja – ar geba išspręsti nesusipratimus, ar užsidaro ir laiko pyktį savyje. Tačiau bet kokio konflikto atveju, nei aš, nei Leonardas, nelikome kentėti ir vienas kitam nelaikėme nepasitenkinimo ar neapykantos. Mūsų tikslas visada buvo suprasti, iš kur atsirado toji žiežirba ir kur įsiplieskė ugnis. Kai kuriems žmonėms ta žiežirba sudegina tarpusavio santykius, žmogiškumą ir orumą. Mes, savo ruožtu, po konfliktinės situacijos visada stengiamės sumažinti nereikalingą įtampą, atsižvelgdami į emocijas ir išreikštus žodžius. Reikia gebėti brandžiai bendrauti ir sugrįžti į sveiką ir normalų žmogiškumą“, – konfliktų sprendimo būdais dalijasi A. Bružas.
O šį sezoną jų draugystės laukia jau antrasis toks „Metam monetą“ išbandymas. Jie ir vėl lepins žiūrovus nesibaigiančiais nuotykiais, įspūdžiais ir kuriozais. O kartu – ir galybe naudingos informacijos bei patarimų visiems kelionių mėgėjams!