Pasaulinį pripažinimą R.Welch pelnė vaidmenimis filmuose „Fantastinė kelionė“ („Fantastic Voyage“), „Milijonas metų prieš mūsų erą“ („One Million Years B.C“), „Šėtoniškas sandėris“ („Bedazzled“).
O už Konstancos Bonasjė vaidmenį filme „Trys muškietininkai“ („Three Musketeers“) ji gavo Auksinį gaublį kaip geriausia komedijos arba miuziklo aktorė.
Aštuntajame dešimtmetyje dėl grožio ir šlovės R.Welch atsidūrė ant žurnalo „Playboy“ viršelių ir buvo pripažinta „geidžiamiausia 8-ojo dešimtmečio moterimi“. Ji taip pat turi žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje.
Vyresnės kartos Lietuvos žiūrovai R.Welch pirmą kartą pamatė 1966-ųjų filme „Milijonas metų prieš mūsų“ erą – nuotykių nonsense, kuriame pirmykščiai žmonės gyveno tuo pačiu metu kaip ir dinozaurai. (Ar reikia priminti, kad milijoną metų prieš Kristų pirmieji dar nebuvo pasirodę, o antrieji buvo išnykę prieš 65 milijonus metų?)
Bet nesvarbu. Svarbiausia šiame filme buvo ne istorinis tikslumas ir net ne dinozaurai, o R.Welch – gražuolė, vilkinti elnio odos bikinį. Tai buvo vienas filmų, dėl kurių ji nepaprastai išpopuliarėjo 7-ojo dešimtmečio viduryje: jos personažė ištaria gal tik tris frazes (pirmykščiai žmonės buvo nekalbūs), bet ji atrodė stulbinamai.
Raquel gimė Čikagoje, jos motina buvo amerikietė, o tėvas – bolivietis (beje, Raquel pusseserė vėliau tapo Bolivijos prezidente). Kai jai buvo dveji, šeima persikėlė į Kaliforniją. Raquel svajojo tapti artiste, dešimt metų mokėsi baleto (vėliau mokytoja pasakė, kad ji ne tas žmogus, kuris galėtų tapti puikia balerina). Ji taip pat dalyvaudavo grožio konkursuose ir čia nei dėl figūros, nei dėl veido problemų nekildavo.
Jos jaunystė buvo kiek chaotiška: iš pradžių ji bandė studijuoti aktorystę, paskui skaitė orų prognozes per televiziją...
Ji ištekėjo už vaikino, kurį įsimylėjo vidurinėje mokykloje, susilaukė dviejų vaikų ir su juo išsiskyrė.
Buvo modelis, net padavėja. Paskui ji ėmė skintis kelią į Holivudą ir sulaukus 26-erių jai pagaliau pasisekė: gavo didelį vaidmenį filme „Fantastiška kelionė“, kuriame gydytojų komanda sumažinama iki mikroskopinio dydžio ir įšvirkščiama į mokslininko kraujotakos sistemą. Jie turėjo patekti į jo smegenis ir pašalinti ten susidariusį kraujo krešulį – kito būdo išgelbėti gyvybę nebuvo.
Na, o tada pasirodė filmas „Milijonas metų prieš mūsų erą“, kuriame ji buvo išnarstyta iki menkiausio kaulelio. Ir planetoje atsirado naujas sekso simbolis.
Pati Raquel nenorėjo būti sekso simbolis. Pavyzdžiui, ji kategoriškai atsisakydavo filmuotis nuoga. Rimtai rūpinosi dėl to, ar gerai vaidina (ir greitai tapo visai neprasta aktore).
Tačiau negalima pasakyti, kad jai labai sekėsi dėl filmų: dauguma jų netapo klasika. Atrodytų, jie buvo didelio biudžeto ir sulaukdavo pasisekimo, jos partneriai buvo ryškios žvaigždės (Frankas Sinatra, Jamesas Stewartas, Deanas Martinas), bet daugumą jų dabar prisimena tik kino istorikai.
Didžiule kūrybine ir komercine nesėkme tapo „Maira Brekinridž“ („Myra Breckinridge“) – Gore’o Vidalo satyrinio romano apie vyrą, kuris keičia lytį ir bando užkariauti Holivudą apsimesdamas našle, ekranizacija. Tačiau sėkmės sulaukė filmas „Šėtoniškas sandėris“ – komiškas Fausto legendos perdirbinys, kuriame R.Welch suvaidino pačią Aistrą. Ir dar – Richardo Lestero lengvabūdiška „Trijų muškietininkų“ versija (R.Welch ten vaidino Konstanciją, o ne Miledi, kaip būtų galima pamanyti).
Vyresni Lietuvos žiūrovai ją turėtų prisiminti ir iš Claude’o Zidi komedijos „Žvėris“ („L’animal“), kur jos neužgožė Jeanas Paulis Belmondo, vaidinęs du vaidmenis – moterišką, kaprizingą aktorių ir visus triukus už jį atliekantį kaskadininką mačo. Filmas buvo sukurtas 1977 m.
Maždaug tuo pačiu metu R.Welch šlovė ėmė blėsti. Ji negavo pagrindinio vaidmens seriale „Dinastija“ (jis atiteko Joan Collins), vietoj jo vaidino keliuose dabar jau pamirštuose televizijos filmuose, kartais vaidino teatre. XXI a. ji suvaidino tik keturiuose filmuose, garsiausias – „Užsispyrusi blondinė“ („Legally Blonde“).
Ji užsiėmė verslu, ir gana sėkmingai – kūrė kūno rengybos programas, kosmetikos linijas ir perukus. Ji parašė memuarus.
Tačiau jos karjera kine nebuvo itin sėkminga: „Norom nenorom aš buvau apribota. Mano išvaizda buvo šiek tiek egzotiška, ir niekada negavau vaidmens, kurį norėjau suvaidinti.“
Vis dėlto žurnalas „Playboy“ skyrė jai trečiąją vietą seksualiausių XX a. žvaigždžių sąraše – o tai irgi šis tas. Juk tiesa, kad kiekvienas, matęs ją ekrane, niekada negalės pamiršti.