Los Andželo apygardoje pateiktame ieškinyje britų aktoriai tvirtina, kad kino klasikas privertė juos dalyvauti apsinuoginimo scenoje, nors prieš tai tikino, kad jiems to daryti nereikės.
Du aktoriai reikalauja atlyginti daugiau kaip 500 mln. dolerių žalą – tai suma už kančias, kurias, pasak jų, jie patyrė.
Aktoriai tvirtina, jog F.Zeffirelli, kuris mirė 2019-aisiais sulaukę 96 metų, iš pradžių žadėjo, kad miegamojo scenoje jie vilkės kūno spalvos apatinius. Tačiau prieš filmavimą, pasak jų, režisierius pasakė, kad juos saugos tik kūno spalvos grimas, ir užtikrino, jog kamera bus pastatyta taip, kad neparodytų nuogybių.
Tačiau filme, kuris tapo kino klasika, yra trumpa scena miegamajame, kurioje matyti nuogi L.Whitingo sėdmenys ir nuogos O.Hussey krūtys.
Kaip tvirtina ieškovai, tą rytą, kai buvo filmuojama scena miegamajame, F.Zeffirelli jiems pasakęs, kad jie turi vaidinti nuogi, kitaip filmas žlugs, o jeigu nesutiks to daryti, tai atsilieps jų karjerai. Aktoriai manė, kad neturi kito pasirinkimo, tik vaidinti nuogi, kaip reikalaujama.
L.Whitingui tuo metu buvo 16 metų, o O.Hussey – tik 15 metų.
Romeo ir Džuljetos vaidmenų atlikėjai pateikė ieškinį, kuriame kaltina „Paramount Pictures“ lytine prievarta, lytiniu priekabiavimu ir sukčiavimu.
Jie taip pat kaltina Holivudo studiją jaunų aktorių lytiniu išnaudojimu ir apnuogintų paauglių atvaizdų platinimu. Aktoriai tvirtina, jog studija „turėjo žinoti“, kad jų nuogų kūnų vaizdai „buvo gauti slapta ir neteisėtai“ ir vėliau panaudoti „Paramount“ ir kitų.
Teismo dokumente teigiama, kad L.Whitingas ir O.Hussey ilgus dešimtmečius kentė emocines ir dvasines kančias dėl to, kaip su jais buvo pasielgta.
Ieškinys paduotas praėjusią savaitę Santa Monikos aukščiausiajam teismui pagal Kalifornijos įstatymą, laikinai sustabdžiusį senaties termino galiojimą ieškiniams dėl lytinės prievartos prieš vaikus.
„Tai, ką jiems pasakė, ir tai, kas įvyko, buvo du skirtingi dalykai, – leidiniui „Variety“ sakė aktorių vadybininkas Tony Marinozzi. – Jie pasitikėjo Franco.
Būdami paaugliai aktoriai jie pasitikėjo jo iniciatyva, manė, kad jis jų neapvils. Franco buvo jų draugas.“
Jis teigė, kad ieškinys buvo pareikštas praėjus keleriems metams po to, kai judėjimas „MeToo“ paskatino ištirti, kaip daugelis pramonės šakų, ypač pramogų pramonė, dažnai nusikalstamais būdais spaudė aktorius ar kitus asmenis.
Aktorių advokatas Solomonas Gresenas pareiškė: „Apnuogintų nepilnamečių atvaizdai yra neteisėti ir neturi būti demonstruojami. Tai buvo labai jauni, naivūs septintojo dešimtmečio vaikai, kurie nesuprato, kas jų laukia.“
Bet štai aktorė O.Hussey 2018-aisiais žurnalui „Variety“ duotame interviu gynė apsinuoginimo sceną.
„Niekas mano amžiaus anksčiau to nedarė, – sakė ji ir pabrėžė, kad F.Zeffirelli tai nufilmavo skoningai. – To reikėjo filmui.“
Interviu „Fox News“, taip pat duotame 2018 metais, ji teigė: nors scena tapo tabu JAV, nuogumas buvo įprastas europietiškuose filmuose.
„Tai buvo ne taip ir svarbu, – kalbėjo ji. – O Leonardas visiškai nesidrovėjo! Scenos filmavimo viduryje aš paprasčiausiai pamiršau, kad esu nuoga.“
Filmas „Romeo ir Džuljeta“ turėjo didžiulį pasisekimą, jis buvo rodomas kelių kartų studentams, nagrinėjantiems Williamo Shakespeare’o pjesę.
Juosta buvo nominuota keturiems „Oskarams“, tarp jų – už geriausią režisūrą ir geriausią filmą. Laimėjo du – už geriausią operatoriaus darbą ir kostiumų dizainą.
Parengė Matilda Aleksandravičė