Vaida Poderytė-Bernatavičė prabilo apie sveikatą: vienas įprotis padeda jaustis žymiai geriau

2023 m. sausio 11 d. 10:40
Nuolatinis skubėjimas ir greitas gyvenimo ritmas dažnai priveda prie organizmo išsekimo ir sveikatos pablogėjimo. Tačiau dažnai nesusimąstome, kad egzistuoja paprastas ir visiems prieinamas dalykas galintis padėti pagerinti bendrą organizmo savijautą. Kas yra tas paslaptingas geros sveikatos ingredientas?
Daugiau nuotraukų (10)
Televizijos prodiuserės Vaidos Poderytės-Bernatavičės gyvenime tempo niekada netrūko. Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ kalbėjusi moteris pasakojo, kad gyvenant greitu tempu ir nuolat būnant įvykių sūkuryje, dažnai galima pamiršti pasirūpinti savimi ir savo sveikata. Pajutusi pablogėjusios sveikatos simptomus, Vaida keičia savo dienos rutiną.
„Meluočiau sakydama, kad visada esu energinga, žvali, švytinti ir pasiruošusi viskam. Mano gyvenimas labai intensyvus. Nuolatinis bėgimas tarp darbų, tarp sūnaus mokyklos ir treniruočių bei Lietuvos ir Italijos atima daug energijos. Visa tai pasijaučia mano savijautoje, išvaizdoje, ypač odoje. Iš savo odos spalvos ir jos būklės, suprantu, kada laikas sustoti ir pailsėti. Pirmiausia, ką padarau, tai sveikai, subalansuotai ir sočiai pavalgau, geriu kuo daugiau vandens, maksimaliai, kiek tik įmanoma ir išjungiu visas ryšio priemones“, – kalbėjo V. Poderytė-Bernatavičė.
Atkreipdama dėmesį į savo sveikatos pokyčius, žinoma moteris pasakojo, kad organizmo stiprinimui ji dažnai pasitelkia įvairius mikroelementus ir kartą į metus pasidaro nuodugnius kraujo tyrimus. Taip pat, moteris teigė, kad yra išsiugdžiusi įprotį, kuris jai padeda jaustis žvaliau.
„Geriu labai daug vandens. Kasdien išgeriu bent pusantro litro vandens, tokį įprotį man išugdė mama. Vanduo su manimi yra visur ir visada – prie lovos, automobilyje, darbe ir lėktuve. Remdamasi kardiologės rekomendacijomis, stengiuosi vartoti mineralinį vandenį, kuriame gausu kalio ir magnio. Taip pat, kasdien geriu kalio ir magnio papildus. Bent kartą į metus pasidarau išsamius kraujo tyrimus. Toks tyrimas man tampa gairėmis, ką turėčiau daryti toliau, norint palaikyti savo gerą sveikatos būklę. Mineralinis vanduo, papildai bei gera mityba yra labai svarbūs organizmui, ypač kai esi pervargęs, nuolatinėje įtampoje ir bėgime“, – pasakojo žinoma prodiuserė.
Norėdama pabėgti nuo kasdienių darbų ir nuovargio, žinoma moteris renkasi poilsį sanatorijose Birštone arba Druskininkuose. Anot Vaidos, ten yra puikios sveikatos atstatymo programos ir gausus procedūrų pasirinkimas, leidžiantis kūnui ir protui maksimaliai atsipalaiduoti.
Apie vandens svarbą žmogaus organizmui laidoje pasakojo ir psichoterapeutas bei fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Arvydas Balčius.
„Mes esame kilę iš vandens. Kada mūsų gyvybė yra užmegzta, mes pradedame augti ir vystytis vandenyje. Pati gamta 9 mėnesius mus savotiškai pratina išeiti iš vandens. Turime suvokti, kad 90 procentų mūsų kūno masės sudaro vanduo ir jis lydi mus visą gyvenimą“ , – pasakojo gydytojas A. Balčius.
Kuomet organizmui pradeda trūkti mineralų, mūsų sveikatoje atsiranda tam tikrų pasikeitimų. Apie šiuos organizmo pasikeitimus mums signalizuoja atsiradę neigiami sveikatos simptomai.
„Mineralų trūkumas priklauso nuo konkrečios, specifinės sistemos. Pavyzdžiui, jei turime problemų su virškinimu ir jo sistema, tai greičiausiai trūksta vienų jonų ir mineralų, jei su sąnariais – gali trūkti mangano. Tačiau pagrindiniai simptomai, kurie išduoda, kad organizme trūksta mineralų, yra atsiradęs silpnumas ir padidėjęs nuovargis“ , – teigė specialistas.
Laidoje kalbėdamas apie gėlą vandenį ir jo mineralus, gydytojas A. Balčius atskleidė, kad dažnai pastebi, jog žmonės prisibijo vartoti kietą vandenį ir labiau renkasi minkštesnį.
„Gėlas vanduo turi mineralizaciją, kurioje ištirpusių mineralų kiekis siekia iki vieno gramo litre. Jame yra natrio, chloro, kalio, magnio – daugybė visokiausių jonų, kuriuos gerdami mes pasisaviname. Nereikia bijoti vartoti kieto vandens. Kietame vandenyje yra daugiau kalcio. Nors kalcis ir kietina mūsų kraujagysles, jei jo nepasisavintumėme, kraujagyslės būtų per minkštos, taptų per jautrios ir įvyktų jų pažaida. Todėl nereiktų bijoti vartoti kieto vandens ir tikrai nėra būtina namuose statyti vandens minkštinimo filtrų“ , – kalbėjo gydytojas.
Medikas laidoje pabrėžė ir mineralinio vandens svarbą. Šio vandens panaudojimo būdų yra gausybė: nuo vandens pirkimo parduotuvėje iki gydomųjų mineralinio vandens vonių.
„Mineralinį vandenį galima panaudoti įvairiais būdais. Ji galime gerti, inhaliuoti ir panaudoti gydomosiose voniose. Kadangi mineralinio vandens tankumas yra didesnis nei gėlo vandens, gulint tokioje vonioje šilumos patekimas į organizmą padidėja pusantro karto, lyginat su gėlo vandens vonia.
Išgautas mineralinis vanduo iš gręžinių ar šaltinių gali būti tūkstančio metų senumo, o ten susidaręs atitinkamas mineralų kiekis veikia tarpusavyje. Vieni mineralai turi teigiamus krūvius, kiti – neigiamus, vienų jonų molekulės yra didesnės, o kitų – mažesnės. Vartodami mineralinį vandenį iš požemių, mes gauname geresnį efektą mūsų organizmui“ , – apie mineralinio vandens ypatumus pasakojo medikas A. Balčius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.