Žiūrovų teismui – brangiausias istorijoje serialas

2022 m. spalio 25 d. 11:39
Lrytas.lt
„Amazon“ internetinė platforma „Amazon Prime Video“ skiria daugiau nei milijardą dolerių fantastiniam serialui „Žiedų valdovas: Galios žiedai“ („The Lord of the Rings: The Rings of Power“) sukurti. Ar ši juosta patenkins išrankius Johno Ronaldo Reuelio Tolkieno kūrybos gerbėjus?
Daugiau nuotraukų (5)
Teigiama, kad „Žiedų valdovas“ yra viena perkamiausių knygų pasaulyje po Biblijos, „Pirmininko Mao Tse-tungo citatų“ („Quotations from Chairman Mao Tse-tung“) ir Korano.
Rugsėjo 2-ąją per „Amazon Prime Video“ prasidėjo pirmasis serialo „Žiedų valdovas: Galios žiedai“ sezonas.
Prieš penkerius metus tuometis „Amazon“ generalinis direktorius Jeffas Bezosas (58 m.) pranešė, kad „Amazon Prime Video“ už 250 mln. dolerių nusipirko autorines „Žiedų valdovo“ teises ir sukurs naują serialą.
Tuomet vargu ar kas nors galėjo įsivaizduoti, kad atsiras serialas, prilygstantis HBO „Sostų karams“ („Game of Thrones“) ar „Netflix“ „Keistiems dalykams“ („Stranger Things“).
Pasiryžusi sukurti serialą „Žiedų valdovas: Galios žiedai“ „Amazon“ žengė milžinišką žingsnį į priekį.
Pernai „Netflix“ uždirbo 29,7 milijardo dolerių, „Amazon“ – 469,8 milijardo dolerių. Tik nedidelė dalis šios sumos gauta iš filmų ir serialų verslo.
Pajamos turi didelės įtakos ir serialų gamybai. Ketvirtam populiaraus serialo „Keisti dalykai“ sezonui „Netflix“ skyrė 270 mln. dolerių. „Amazon Prime Video“ vien pirmam juostos „Žiedų valdovas: Galios žiedai“ sezonui – beveik dvigubai daugiau – 468 mln. dolerių.
Tai – didžiulės sumos. Juk pastaraisiais mėnesiais internetines televizijas spaudžia bėdos. Nors visame pasaulyje vis daugiau žmonių naudojasi jų paslaugomis, JAV ir kai kuriose Europos šalyse bendrovėms vis sunkiau rasti naujų klientų.
Šiais metais „Netflix“ pirmą kartą per savo gyvavimo istoriją prarado nemažai prenumeratorių, atleido daug darbuotojų ir paskelbė, kad kurs mažiau serialų.
Bendrovė „Warner Bros. Discovery“, kuriai priklauso „HBO Max“, taip pat priversta taupyti.
„The Walt Disney Company“ savo platformos „Disney +“ kainas padidino klientams JAV.
Neatsilieka ir „Amazon“, kuri nuo rugsėjo iš „Amazon Prime“ klientų reikalauja jau ne 69, kaip iki šiol, o 89,90 euro mokesčio per metus.
Vis dėlto klientai savo pinigus leidžia ne veltui. Jie gali būti tikri, kad sulauks ir antrojo „Žiedų valdovo: Galios žiedų“ sezono – jis jau oficialiai patvirtintas.
Planuojamiems penkiems serialo sezonams ketinama išleisti daugiau nei milijardą dolerių. „Žiedų valdovas: Galios žiedai“ taps brangiausiu serialu televizijos istorijoje.
Pagrindinis bendrovės uždavinys – nenuvilti ir neužrūstinti ištikimiausių „Žiedų valdovo“ gerbėjų visame pasaulyje. Todėl „Amazon“ reikia verstis per galvą, kad sukurtų meniniu požiūriu išskirtinį serialą.
Bendrovė žengė neįprastą žingsnį – serialo kūrimą patikėjo ne Holivudo sunkiasvoriams, o dviem vyrams, kuriuos iki šiol mažai kas žinojo: Johnui D.Payne’ui ir Patrickui McKay.
Abu jie 41 metų, dirbo vienoje Holivudo filmų gamybos bendrovėje ir rašė scenarijus.
„Iš pradžių savo galimybes vertinome prastai, – pasakojo J.D.Payne’as. – Kai prie stalo sėdėjome kartu su vienu Tolkienų šeimos narių, tai buvo vienos reikšmingiausių mūsų gyvenimo akimirkų. Knygos – tarsi apreiškimas, į jas reikia žvelgti pagarbiai.“
J.D.Payne’as žino, apie ką kalba, – jis yra mormonų bažnyčios narys, puikiai susipažinęs su religiniais raštais ir jų interpretacijomis.
Jo kolega P.McKay mano, jog jie buvo pasirinkti dėl to, kad norėjo sugrįžti prie rašytojo J.R.R.Tolkieno knygų. Juk ir „Amazon“ šaknys glūdi knygų prekyboje.
„Mes norime puoselėti kultūrinį paveldą, o ne kurti pramoginį turinį kaip Holivude“, – sakė P.McKay.
P.McKay ir J.D.Payne’as pažįstami nuo vidurinės mokyklos laikų, draugauja 25 metus. Juos vienija meilė literatūrai, popkultūrai, mitologijai.
Serialas „Žiedų valdovas: Galios žiedai“ tikriausiai bus jų gyvenimo projektas. Todėl abu kūrėjai teigia, kad juos nervina, kai serialas vadinamas muilo opera.
„Ar tikrai manote, kad tokį didelį dėmesį skirsime projektui, kuris turėtų būti tik pelningesnio verslo reklama?“ – retoriškai klausė P.McKay.
Jų serialo veiksmas vyksta Viduržemės pasaulio antrajame amžiuje, t.y. laikais prieš „Žiedų valdovo“ įvykius Numenoros saloje. Naujosios Zelandijos režisieriaus Peterio Jacksono (60 m.) filmų trilogija „Žiedų valdovas“ pagal to paties pavadinimo J.R.R.Tolkieno knygą J.D.Payne’ui ir P.McKay buvo ne įkvėpimo šaltinis, o veikiau atspirties taškas – kaip galėjo atrodyti hobitų pirmtakai, orkų protėviai?
J.J.R.Tolkienas savo raštuose paliko tiktai šykščias nuorodas į senovės laikų detales.
Penkerių metų prireikė J.D.Payne’ui ir P.McKay, kad iš eskizų sudėliotų istoriją. Darbas su tekstais jiems nuolat priminė archeologų triūsą.
„Čia randi akmenį, o ten – vazą arba tik jos fragmentą, už mylios – kaulą. Kasama giliau ir svarstoma – kas čia gyveno, kas tuos žmones jaudino, ko jie bijojo?“ – pasakojo P.McKay.
Ar kūrėjams pavyko, ar jie nenuvylė ištikimų anglų rašytojo J.R.R.Tolkieno gerbėjų?
Kol kas atsiliepimų nedaug, jie – šykštūs ir prieštaringi.
Parengė Ona Kacėnaitė 
 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.