Plačiai šypsodamasi Saulutė žvelgia į pievelėje bėgiojančius Tinkį Vinkį, Dipsį, Lialią ir Po.
Tokį vaizdą įsiminė daugybė BBC serialo „Teletabiai“ žiūrovų. Ką dabar veikia J.Smith, kūdikystėje nusifilmavusi seriale, kuris žaibiškai išpopuliarėjo visame pasaulyje?
– Kaip tapote legendine Saulute?
– Buvau devynių mėnesių, kai mane mama atvežė į ligoninę pasverti ir pamatuoti. O „Teletabių“ prodiuseris buvo paprašęs vienos medicinos darbuotojos paieškoti linksmų kūdikių. Mano mamai iš karto pasiūlė atvežti mane į atranką.
– Kaip vyko kūdikių atranka?
– Tėvai pasakojo, kandidatus į šį vaidmenį buvo stengiamasi kaip nors prajuokinti. Laikydamas mane ant rankų tėtis priešais veidrodį rodė grimasas.
Nežinau, kiek kūdikių dalyvavo atrankoje, bet serialo kūrėjai pasirinko mane, nes juokiausi linksmiausiai. Mane prajuokinti buvo labai paprasta. Taip yra ir dabar.
– Ar jums smagu žiūrėti „Teletabius“?
– Dabar šiam serialui galbūt esu per sena. Bet turiu pasakyti, kad ir vaikystėje jį nelabai žiūrėdavau. Mieliau žiūrėdavau animacinį serialą „Kempiniukas Plačiakelnis“. Mama pasakojo, kad kartą įjungė „Teletabius“ norėdama patikrinti, ar atpažinsiu save. Supratau, kad tai aš.
– Ar jus dabar atpažįsta gatvėje?
– Nesu įsitikinusi. Kartais žmonės pasižiūri tiriamu žvilgsniu, lyg stengdamiesi prisiminti, kur matė šį veidą. Bet dar niekada nebuvau dėl to užkalbinta.
Tik bendradarbiai kartą pasiteiravo. Kai papasakojau, kad esu Saulutė iš „Teletabių“, buvau pakviesta į porą televizijos šou.
– Aplinkiniai tai išsiaiškino, kai jau buvote studentė?
– Apie šį mano vaidmenį žinojo šeima ir artimiausi bičiuliai.
Kai pradėjau studijuoti koledže, šalia sėdinčiam bendramoksliui turėjome apie save papasakoti ką nors netikėto. Tad mano pasakojimas apie „Teletabius“, žinoma, puikiai tiko.
Po to visas kursas ėmė raginti, kad apie tai papasakočiau platesnei auditorijai. Tai buvo 2014-aisiais. To nepadariau, nes truputį bijojau. kad žmonės tuo nepatikės. Apskritai ilgai buvau labai drovi ir man reikėjo paskatinimo.
Dabar kartais apgailestauju, kad to nepadariau. Kai kada pagalvoju, kokiu keliu galėjo pakrypti mano gyvenimas, jei anksčiau būčiau papasakojusi apie savo vaidmenį „Teletabiuose“.
Galbūt būčiau galėjusi žengti į pramogų verslą. Galbūt būčiau vedusi kokią nors pokalbių laidą – tai būtų mano svajonės išsipildymas.
– O koks dabar jūsų gyvenimas?
– Taip pat labai gražus, tik ramesnis. Studijavau koledže, dirbau pradinių klasių mokytoja. Dabar gyvenu su savo draugu ir vienoje kanceliarijoje užsiimu organizaciniu darbu.
– Kokį honorarą gavote už vaidmenį „Teletabiuose“?
– 250 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų (apie 350 JAV dolerių pagal tuometį kursą. – Red.) ir dėžę žaislų, kurie man patiko.
Prodiuseriai nesitikėjo, kad serialas bus toks populiarus.
Iš pradžių buvo planuojama parodyti tik šešias serijas.
Tinkis Vinkis – gėjus?
* Pirmosios „Teletabių“ serijos buvo sukurtos 1997 m.
* Serialas buvo parodytas daugiau nei 120 šalių ir išverstas į 45 kalbas.
* Iš viso buvo parodytos 365 serialo dalys.
* Mieli spalvoti žmogeliukai patiko ne visiems. Pavyzdžiui, konservatyvus JAV pastorius Jerry Falwellas buvo pareiškęs, kad šis serialas rodo prastą pavyzdį, nes Tinkis Vinkis esąs gėjus, mat yra violetinės spalvos ir turi raudoną rankinę.
BBC jam atkirto, kad Tinkis Vinkis yra technologinis vaikis, turintis stebuklingą rankinę.
Parengė Ona Kacėnaitė