Sidabro spalvos dailiai sušukuoti plaukai, grakšti eisena, šiek tiek ironiška šypsena – taip scenoje ir ekrane atrodo Drusilla Foer.
Žodžio kišenėje neieškanti Drusilla milijonų italų širdis užkariavo šių metų San Remo dainų festivalyje. Tuomet ji kalbėjo apie kiekvieno žmogaus unikalumą ir laisvę būti savimi.
„Tai vienas gražiausių, elegantiškiausių, šmaikščiausių, protingiausių personažų, kuriuos televizijai pasisekė atrasti per pastaruosius keturiasdešimt metų“, – socialiniuose tinkluose susižavėjimo neslėpė Drusillos gerbėjai.
Šiemet ji pasirodė ir ant Venecijos tarptautinio kino festivalio raudonojo kilimo.
Čia ji buvo pristatyta kaip Italijos televizijos metų atradimas.
Drusillai duris atvėrė net visuomeninis transliuotojas RAI – į programą įtraukta jos laidą „Kitos dienos almanachas“.
„Nedažnai sakau, kad esu šaunuolė, tačiau šioje laidoje nepagailėjau sau komplimentų. Man pasisekė, nes televizija suteikė visišką laisvę“, – Venecijos kino festivalyje džiaugėsi Drusilla Foer.
Aktorius G.Gori sukurti šį personažą nutarė 2010-aisiais.
„Kai sugalvojau tokį aiškų ir tokį laisvą personažą, pamaniau, kad visi turėtų su juo susipažinti. Todėl paraginau šią sinjorą išeiti į viešumą, kad ji būtų visų matoma. Pripažinsiu, kad aš pats norėčiau būti toks kaip ji“, – sakė populiarumo sulaukęs G.Gori.
Drusilla Foer prisistato kaip aktorė, rašytoja, mados ikona. Ji tapo aktoriaus „antruoju aš“, tarsi susiliejo su juo.
„Ribų tarp manęs ir Drusillos nėra, – kalbėjo personažo kūrėjas. – Mūsų vertybės tos pačios. Jos ir mano mintys sutampa.“
Išskirtinė Drusillos Foer išvaizda ir manieros – tarsi vizitinė kortelė. Tačiau ji pabrėžia norinti būti vertinama ne dėl savo įvaizdžio, o už tai, ką daro ir kalba.
Kilminga Florencijos ponia prisistatanti Drusilla ne tik vaidina ir veda laidas, bet ir pasisako įvairiais visuomenei svarbiais klausimais.
„Neapykanta vargina tuos, kurie ją jaučia, – sakė ji. – Tie, kurie nesugeba vertinti kitų unikalumo, neturi savigarbos.
Nesuprantantys kitaip mąstančių yra nelaimingi. Jie tarsi užsidarę kalėjime. To niekam nelinkiu.“
Kartą vienas dešinysis politikas, išvydęs scenoje Drusillą Foer, išrėžė, kad mieliau ten matytų pavyzdingą šeimos tėvą.
„Priešiškai nusiteikusių žmonių aš nebijau, – tuomet atsikirto Drusilla. – Nieko nenoriu įrodinėti.
Mano tikslas – įkvėpti kitaip mąstančius, jaučiančius ir atrodančius žmones, kad jie taip pat nieko nebijotų.
Jeigu mano veikla ir kalbos pasitarnaus lytinių mažumų atstovams, būsiu labai laiminga.
Taip pat norėčiau būti ir skriaudžiamų moterų balsu. Apskritai atstovauju visiems tiems, kurie dėl kokių nors priežasčių gyvena pasislėpę, yra atsidūrę gyvenimo pakraščiuose.
Aš gerbiu visus ir stengiuosi įsiklausyti į kiekvieną. Civilizuotame pasaulyje visi turi sugyventi.
Juk mūsų šalyje puikiai sugyvena tie, kurie mėgsta neapolietišką muziką, ir tie, kuriems patinka Genujos dainos.
Apskritai buvau be galo nustebusi, kai supratau, kiek daug žmonių mane palaiko, – politikų, kultūros atstovų, paprastų internautų.“
Žurnalistai kartą paklausė, ar aktorius gerai jaučiasi vilkėdamas moteriškus drabužius.
„Kiekviename iš mūsų slypi vyriška ir moteriška pusė, – atsakė G.Gori-Drussila Foer. – Kiekvienas gali rengtis taip, kaip nori, bučiuoti tą, kurį nori, jaustis taip, kaip nori. Tai labai paprasta.“
Koks Drusillos Foer asmeninis gyvenimas?
„Gimiau Toskanos mieste Sienoje, – pasakojo personažas. – Su šeima daug keliavau po pasaulį. Esu įgijusi puikų išsilavinimą, kuris man padeda išsilaisvinti iš visų suvaržymų.
Buvau kelis kartus ištekėjusi. Dabar gyvenu Florencijoje su namų tarnaite Ornella.
Turiu daug tokių gerbėjų, kurie mano širdį bando užkariauti atsinešę butelį sultinio.“
Drusillos Foer personažą sukūręs G.Gori sakė, kad jos amžius nenusakomas.
„Aš šiame pasaulyje gyvenu nuo 1967-ųjų. O Drusillos amžius – tarp 40 ir 70 metų. Kiekvieną dieną jis skirtingas ir priklauso nuo to, kokios nuotaikos ji atsibunda ryte.“
Beje, viešojoje erdvėje Drusillos nuotraukų kur kas daugiau nei ją įkūnijusio G.Gori. Kartą Drusillos buvo paklausta, kokie jos santykiai su G.Gori.
„Labai blogi, – atsakė ji. – Jis pridaro daug problemų, liepia man daryti ir tą, ir aną. Tūkstantį kartų jam sakiau – tu pats ką nors daryk, užuot prie manęs kabinėjęsis.“
Persirengėlių triumfas
* Šou pasaulyje populiarumą yra pelnęs ne vienas vyro sukurtas moteriškas personažas.
* 2014 m. „Eurovizijos“ dainų konkursą laimėjo Conchita Wurst – austrų dainininko Thomo Neuwirtho (33 m.) įkūnyta barzdota dainininkė.
Th.Neuwirthas teigė, kad Conchitą Wurst sukūrė kovodamas už pakantumą kitaip jaučiantiems, kitaip mąstantiems ir kitaip atrodantiems. Pirmiausia – homoseksualams.
„Conchita gimė dėl to, kad Thomas visą gyvenimą kentėjo dėl diskriminavimo“, – teigė homoseksualus atlikėjas.
* 2007 m. „Eurovizijoje“ antrąją vietą užėmė Verka Serdiučka, kurią įkūnijo Ukrainos dainininkas ir aktorius Andrijus Danylka (49 m.).
Paklaustas, kaip sugalvojo savo personažą, A.Danylka sakė, kad augo bendrabutyje, kur gyveno labai daug į Verką Serdiučką panašių moterų.
Smagus aktoriaus išsidirbinėjimas sulaukė sekėjų – lenkų grupės „Ich troje“ lyderis Michalas Wisniewskis (50 m.) sukūrė į Verką Serdiučką panašų personažą – Renią Paczkowską.