Kokios garsios asmenybės baigė šią mokyklą? Kaip mokyklai pavyko išsaugoti savo vardą ir tapatybę? Visa tai bus galima išgirsti iš pirmų lūpų – mokytojų ir mokinių, kurie mielai sugrįžta į savo garsią, pačioje Vilniaus širdyje įsikūrusią „Alma mater“.
Stipri matematika, bet traukia ir menininkus
Turbūt Lietuvoje nerasime mokyklos, kurios net 52 ugdytiniai būtų apdovanoti iš viso 79-iais įvairiais Lietuvos valstybės ordinais ir medaliais. Net dešimčiai mokyklos auklėtinių suteikti Nacionalinių premijų laureatų vardai, septyniems – Nacionalinės mokslo premijos, dar septyniems – LR vyriausybės Kultūros ir meno premijų laureatų vardai, dar dešimčiai – Lietuvos respublikinės (Valstybinės) premijos.
Mokykloje mokėsi ir du Kovo 11–osios Akto signatarai, du buvę Lietuvos Respublikos ministrai, devyni Seimo nariai, Europos parlamentarė, o kur dar rašytojai, režisieriai, architektai, mokslininkai, profesoriai, Vilniaus Miesto Garbės piliečiai, Šv. Kristoforo statulėlėmis ir Auksiniais scenos kryžiais apdovanoti asmenys.
Ir nors mokykla pavadinta rašytojo – A. Vienuolio – garbei, ją baigė ir ne vienas garsus matematikas, kadangi matematikai čia skiriamas ypatingas dėmesys. Tai išduoda ir mokyklos herbe esantys matematikos simboliai, ir garsių su matematika susijusių asmenybių vardais pavadintos klasės, o kaip dar mokykloje skiriamas dėmesys šiam mokslui laidoje papasakos jau keliasdešimt metų mokykloje dirbanti matematikos mokytoja Elena Nedzevckienė.
Kaip A. Vienuolio mirtis išgelbėjo mokyklos pavadinimą
Antano Vienuolio progimnazija – viena iš kelių Vilniaus mokyklų, kurioms sovietmečiu leista turėti savo pavadinimą. Tiesa – jis galėjo būti visai kitoks: mokyklą norėta pavadinti komunistų veikėjo Felikso Džeržinskio vardu, tačiau tuo pat metu mirus su mokykla susijusiam rašytojui Antanui Vienuoliui pavyko sovietinę valdžią įtikinti leisti mokyklą pavadinti jo vardu.
Toks užsispyrimas, atkaklumas, vertybių puoselėjimas lydėjo mokyklos bendruomenę visą ilgą kelią iki šių dienų – galbūt todėl joje išliko stipri bendruomenė, retai keitėsi mokytojai, o mokiniai taip pat sugrįžta į ją pasidalinti savo žiniomis su jaunąja karta.
Kuo dar gyvena mokykla šiandien ir kaip joje jautėsi mokęsis aktorius Gediminas Storpirštis – jau šį šeštadienį, 16.30, per „Lietuvos ryto“ TV.