Emigrantė Birutė lygina Lietuvą su Jungtine Karalyste: „Dabartinių tėvynės kainų tiesiog nepavežčiau“

2022 m. rugsėjo 22 d. 15:17
Jungtinėje Karalystėje jau 10 metų gyvenanti lietuvė Birutė Jakučionytė tikina net negalvojanti grįžti į tėvynę. „Nesaugumo jausmas, nematymas žmonių, ypač tos, vadinamosios „kitos Lietuvos“, bei etikečių klijavimas“, – tikina ji, yra pagrindinės nenoro grįžti priežastys.
Daugiau nuotraukų (2)
Liūdna statistika rodo, kad praėjusiais metais emigravo beveik 23 procentais daugiau lietuvių nei 2020 metais.
Kyla klausimas – kodėl keletą metų mažėjusi emigracija vėl ėmė augti?
Keturių vaikų mama, kurios visi vaikai mokosi Anglijoje, sako, kad prieš dešimtmetį po skyrybų likusi vieniša mama, ji pasijautė itin nesaugi.
„Niekam nerūpėjo, kad turiu keturis vaikus, kad turiu juos išlaikyti, kad negaliu dirbti pilnu krūviu. O Anglijoje yra tokia socialinė sistema, kuri palaiko mane kaip keturių vaikų mamą ir aš galiu dirbti tik pusę etato, o kitą pusę man kompensuoja valstybė“, – pasakojo emigrantė.
Kita laidos viešnia, menininkė ir restorano savininkė Jurgita Minderytė sako nesuprantanti emigruojančių lietuvių: „Darbo čia yra daug, o dirbančių nėra“.
Moteris prieš keletą metų iš sostinės išsikraustė gyventi į kaimą Anykščių rajone, kuriame atidarė namų restoraną, tačiau sako, kad per šešerius metus nesugebėjo provincijoje rasti indų plovėjos.
„Lietuviai nenori dirbti. Jie tikisi, kad valdžia jiems turi viską duoti, pinigų duoti, socialines garantijas duoti. Ateina iš darbo biržos siųstos moterys ir prašo, kad padėčiau parašą, jog jos nėra tinkamos šiam darbui. Žmonės pripratę prie pašalpų. O jeigu dirbtų ir dirbtų gerai, užsidirbtų tiek pat kaip ir Anglijoje, Norvegijoje ar kitoje emigrantų pamėgtoje šalyje“, – piktinasi verslininkė.
Vis dėlto, Birutė Jakučionytė sako, kad dabartinių tėvynės kainų tiesiog nepavežtų.
Anot emigrantės, Lietuva jai tiesiog per brangi, o atlyginimai gal nebent ant popieriaus atrodo gražiai, deja, mokesčių sistema tokia, kad kone pusę nuskaičiuoja valstybė.
„Mano matematika tokia, kad Anglijoje aš galiu dirbti puse etato ir uždirbti, pavyzdžiui, 1000 eurų, tai dar tiek pat man prideda valstybė, man nereikia mokėti mokesčių, nes esu daugiavaikė, man kaupiasi pensija. O Lietuvoje jei uždirbčiau 1000 eurų, man liktų tik 500, nes pusę sumos, kaip mokesčius pasiimtų valstybė. Matematika paprasta“, – aiškina emigrantė.
Kodėl lietuviai vėl renkasi emigraciją ir kodėl kaip pagrindinę emigracijos priežastį vardina ne pinigus, bet nesaugumo jausmą ir netikėjimą valdžios institucijomis? Bei kodėl net rašytojas Andrius Užkalnis taip pat planuoja emigruoti?
Aštri diskusija – jau šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., laidoje „Bučiuoju. Rūta“ per LNK.
Emigracija^InstantAndrius Užkalnis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.