Laidoje „Sveikas rytojus“ viešosios įstaigos „Įveik vėžį“ įkūrėjas, iliuzionistas A. Stonys, pasitikęs laidos komandą savo naujai atidarytame iliuzijų muziejuje „Illusion rooms“ pačiame Vilniaus centre, pasakojo, kad išgirdęs prostatos vėžio diagnozę, jis buvo priverstas iš pagrindų keisti savo gyvenimo būdą.
„Jau 6 metus darau viską, kas vėžiui nepatinka. Dabar ligos plitimas sustojo ir po truputėlį pradėjo trauktis. Labai gerai, kad sužinojęs apie savo būklę nestovėjau vietoje“, – laidoje kalbės žinomas vyras.
Arvydas pasakojo, didžiausias ramstis ir palaikymas jam buvo bei yra jo mylima ir atsidavusi žmona Jolanta. Iliuzionistas atviravo, kad išgirsta diagnoze pirmiausia pasidalino būtent su ja.
„Mes kartu su žmona ieškojome sprendimų. Dėl ligos, aš pusę metų buvau šimtaprocentinis veganas. 3 mėnesius ji praktiškai gyveno internete – ieškojo veganiškų receptų. Keisti mitybą yra darbas, tad dėl to, jog aš sveikstu, esu dėkingas savo žmonai Jolantai, kuri visada mane palaiko. Ji yra mano ramstis“, – gražių žodžių žmonai negailės A. Stonys.
Apie akistatą su klastinga liga pasakos ir Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos bei POLA prezidentas Paulius Rakštys. Vyras taipogi akis į akį susidūrė su šia liga, o dabar, kartu su A. Stoniu, padeda kitiems šią onkologinę ligą išgyvenantiems vyrams.
„Prostatos vėžys yra lėtinė, onkologinė liga, kuri pradžioje turi labai mažai požymių. Statistika yra liūdna: per metus vėžiu suserga apie 1400 vyrų, kasmet netenkame apie 500 vyrų. Tai labai didelis skaičius tokiai mažai Lietuvai“, – dalinosi P. Rakštys.
Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas pabrėš, jog yra būtina tikrintis sveikatą ir atlikti tyrimus, kurie gali išgelbėti gyvybę.
„Net jei kartais užsirašyti pas daktarus nėra lengva, reikia būtinai užsiregistruoti ir pasitikrinti prostatą. PSA, arba prostatos specifinio antigeno, tyrimas – labai nesudėtinga procedūra, kompensuojama valstybės, o vyrams virš 50 metų yra rekomenduojama ją atlikti vieną kartą per metus“, – kalbės P. Rakštys.
Yra 5 esminiai dalykai, susiję su gyvenimo būdu, kuriuos, sužinojus apie prostatos vėžio grėsmę, reikėtų iš karto pakeisti.
„Labai svarbus dalykas yra tinkama mityba, antras dalykas – saikingas alkoholio vartojimas arba visiškas jo atsisakymas. Taip pat gyvenimas be žalingų įpročių, fizinis aktyvumas ir vienas baisus dalykas, kurį, regis, mėgstame visi – cukrus. Jo reikia atsisakyti nedelsiant“, – pasakojo A. Stonys.
Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas P. Rakštys taip pat dalinosi, kad kiekvienas žmogus turi žinoti, ką valgo, o neįtraukdami į savo mitybos racioną kai kurių polifenolių gausių vaisių ir daržovių žmonės daro didžiulę klaidą.
Žymaus Kembridžo Universiteto onkologo profesoriaus Robert J. Thomas vadovaujami, Jungtinės karalystės mokslininkai, surado būdą, kaip padėti sergantiems onkologinėmis ligomis ir kenčiantiems dėl lėtinių uždegimų, kurie negydomi, gali peraugti į onkologines ligas. Atsakymas slypi natūraliose augalinėse medžiagoje, ypač polifenoliuose, kurių gausu tam tikruose augaliniuose produktuose.
Didžiosios Britanijos mokslininkai atliko nacionalinį dvigubai aklą antros fazės Pomi-T klinikinį tyrimą ir pirmą kartą pasaulyje įrodė, kad tinkamai suderinti skirtingų augalų polifenoliai, koncentruoti vienoje kapsulėje, slopina ne tik vėžio žymenų augimą, bet ir patį vėžį.
Tokios kapsulės iš keturių polifenolių gausių visadalių produktų – granatų vaisių su žieve ir sėklomis, brokolių žiedynų ir žiedkočių, žaliosios arbatos ekstrakto ir ciberžolių šakniastiebių – buvo specialiai sukurtos klinikiniam tyrimui ir dabar padeda su onkologinėmis ligomis susiduriantiems žmonėms.
Laidoje „Sveikas rytojus“ iliuzionistas A. Stonys itin pabrėžė žarnyno sveikatos svarbą, kovojant ne tik su onkologinėmis ligomis.
„Imuninė sistemos sveikata net 80% priklauso nuo mūsų žarnyno veiklos, tad ja reikia rūpintis. Kembridžo universiteto mokslininkai kartu su gydytojais atliko mokslinius Yourgut tyrimus ir įrodė, kad aprūpinant organizmą tam tikromis gerosiomis bakterijomis, COVID-19 ligos atveju, liga praeina žymiai lengviau ir yra didesnė tikimybė nesusirgti“, – pasakojo A. Stonys.
Jungtinėje Karalystėje Kembridžo ir Bedfordšyro universitetų mokslininkai, kuriems vadovavo profesorius onkologas Robertas Thomas, atliko Phyto-V Yourgut tyrimą. Šio tyrimo metu persirgę koronavirusu Covid-19 žmonės 30 dienų vartojo probiotikus iš penkių Lactobacillus probiotinių bakterijų štamų, prebiotiko inulino ir vitamino D. Po 30 dienų net 82% tiriamųjų kliniškai reikšmingai pagerėjo kosulio, nuovargio ir savijautos rodikliai, žarnyno veikla. Kokia svarbi žarnyno sveikata patvirtino ir Jungtinėje Karalystėje atliktas Londono karališkojo koledžo Kings app tyrimas, kuris apėmė per 400000 žmonių. Šis tyrimas nustatė, kad asmenims, reguliariai vartojusiems probiotikų papildų, buvo mažesnė rizika užsikrėsti Covid virusu.
Laidoje žinomas iliuzionistas ragino visus žiūrovus rūpintis savo sveikata, kol dar ji nešlubuoja, bei reguliariai tikrintis, o jei klastinga liga neaplenkia, tuomet motyvuos nepasiduoti ir kovoti iš visų jėgų,
„Visgi, pasveikti nuo prostatos vėžio nėra iliuzija!“, – teigė A. Stonys.