„Oskaro“ nominantės Vanessos Kirby vaikystėje nekentė beveik visos bendraklasės

2021 m. rugsėjo 18 d. 11:39
„Šį vaidmenį kurti man buvo baisiausia“, – sakė britų aktorė Vanessa Kirby (33 m.), šiemet už vaidmenį dramoje „Moters dalys“ („Pieces of a Woman“) nominuota „Oskarui“.
Daugiau nuotraukų (5)
Tai – skausminga netekčių istorija. V.Kirby herojė Marta iš pradžių netenka vaiko, po to – meilės, paramos ir galiausiai – šeimos.
V.Kirby nėra gimdžiusi. Tačiau kritikai rašė, kad po gimdymo epizodo „Moters dalyse“ ji gali drąsiai tvirtinti, kad patyrė ir gimdymo skausmus, ir kūdikio atėjimo džiaugsmą.
Pati aktorė sakė, kad dar niekada nebuvo taip sunku perteikti savo herojės jausmus ir emocijas.
Pirmą kartą į sceną V.Kirby išėjo mokyklos teatre. Tuomet lieknutė paauglė bandė pavaizduoti suaugusią moterį, Hamleto motiną Gertrūdą.
Vaidyba padėjo Vanessai nebūti savimi – maža, užguita pelyte, kurios kažkodėl nekentė beveik visos bendraklasės.
Mėgėjiškas teatras tapo jos išsigelbėjimu, o aktorystė – laimingu likimu.
Dabar Vanessa tvirtina, kad jos vaikystė vis dėlto buvo laiminga.
Ji turėjo draugišką, garbingą ir pasiturinčią šeimą. Gyveno turtingame žaliame Londono priemiestyje Vimbldone, kurį išgarsino žymusis teniso turnyras.
Būsimosios žvaigždės motina Jane Kirby dirbo prestižinio „Country Living“ žurnalo redaktore. Tėvas Rogeris Kirby – žymus chirurgas proktologas, urologijos profesorius. Be Vanessos, šeimoje dar augo vyresnis brolis ir jaunesnė sesuo.
Nors ir labai užsiėmęs, R.Kirby rasdavo laiko savo pomėgiams – kinui ir teatrui.
Vanessa mokėsi uždaroje privačioje mergaičių mokykloje. Tik po daugelio metų ji išdrįso atvirai papasakoti, kad ją persekiojo ir iš jos nuolat šaipydavosi bendraklasės.
Kodėl ji buvo tokia nekenčiama? Gal dėl to, kad buvo drovus bjaurusis ančiukas? Ar dėl to, kad atrodė gležna ir ligota?
Vanessa iš tikrųjų sunkiai susirgo būdama šešerių metų. Treji metai buvo užnuodyti tabletėmis ir injekcijomis.
Mergaitę nuolat pykino, ji dažnai atsidurdavo ligoninėje, tačiau medikai ilgai negalėjo nustatyti ligos. Vėliau paaiškėjo, kad rotaviruso požymiai.
Bendraamžiai Vanessos neužjautė, negailėjo. Priešingai – jos pažeidžiamumas traukė skriaudikus, kaip kraujo kvapas šakalus.
Septyniolikmetė V.Kirby nusiuntė dokumentus į įvairias teatro mokyklas, bet iš visur sulaukė „ne“. Priežastis – pernelyg nepatyrusi.
Mergina dėl to nenusiminė ir vienus metus keliavo. Didžiąją laiko dalį praleido Pietų Afrikos Respublikoje, keletą mėnesių – Azijoje.
Grįžusi pasirinko anglų kalbos studijas Ekseterio universitete.
Greitai įgijo draugų, vakarais repetuodavo studentiškus spektaklius, o naktimis linksmindavosi.
Tai buvo kone idealus studentės gyvenimas. Tačiau V.Kirby žinojo, kad anksčiau ar vėliau pasuks į aktorystę.
Šį kartą V.Kirby iškart buvo priimta į prestižinę Londono muzikos ir dramos meno akademiją. Tais pačiais 2010-aisiais jai pasiūlė net tris reikšmingus vaidmenis Boltono „Octagon“ teatro spektakliuose.
Mergina žengė rizikingą žingsnį – atsisakė studijų ir nusprendė vaidinti, kol yra kviečiama. Ir neapsiriko.
Visi trys vaidmenys buvo įvertinti „Kylančios žvaigždės“ premija. Palankūs buvo ir kritikų atsiliepimai.
Žurnalas „Variety“ rašė, kad ji – žymiausia savo kartos teatro aktorė.
Netrukus aktorė patraukė ir kino prodiuserių dėmesį. Ne, jie iškart nepasiūlė pagrindinio vaidmens, bet kelias į žvaigždes vis tiek pasirodė spartus ir tvirtas.
Tai buvo nedidelis vaidmuo daug triukšmo sukėlusiame BBC draminiame seriale „Valanda“. Ledai į didįjį ekraną buvo pralaužti. Pasipylė vaidmenys.
Ar tada V.Kirby iš bjauriojo ančiuko jau buvo virtusi gražuole gulbe? Ir taip, ir ne. Modelio išvaizdos gražuole ji netapo. Bet įgavo nepakartojamo žavesio – gležnumo, blyškumo ir subtilumo, iš kurio šaipėsi bendraklasiai, Vanessą išskyrė iš vienodo sukirpimo blondinių ir brunečių.
Kažkada V.Kirby atrodė, kad ji niekada nepatiks nė vienam vyrui. Dabar šios baimės liko praeityje.
Pirmieji rimti santykiai užsimezgė su aktoriumi Christianu Cooke’u (33 m.). Bet po trejų metų pora išsiskyrė.
2011-aisiais serialo „Didieji lūkesčiai“ filmavimo aikštelėje ji susipažino su gražuoliu Douglasu Boothu (29 m.).
Tuomet abu pasiklydo emocijose ir nesugebėjo nubrėžti ribos tarp romantiškų savo herojų jausmų ir realybės.
Nors po dvejų metų Vanessa ir Douglasas pasuko skirtingais keliais, draugiškus santykius išsaugojo.
Metai iš metų V.Kirby siūlė vis rimtesnius vaidmenis. Pagaliau 2016-aisiais išmušė jos žvaigždžių valanda – „Netflix“ seriale „Karūna“ jai teko Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II jaunesniosios sesers princesės Margaret – prieštaringiausios Windsorų klano asmenybės – vaidmuo.
Tiek žiūrovai, tiek kino kritikai buvo vienos nuomonės – būtent V.Kirby tapo pirmųjų dviejų „Karūnos“ sezonų žvaigžde. Už šį vaidmenį aktorė buvo nominuota „Emmy“ ir gavo BAFTA. Trečiajame sezone V.Kirby pakeitė jos tėvynainė Helena Bonham Carter (55 m.).
Įspūdingas vaidmuo „Karūnoje“ pakeitė ne tik V.Kirby asmenybę, bet ir jos gyvenimą.
Į aktorę nukrypo Holivudo prodiuserių žvilgsniai. Tomas Cruise’as (58 m.), išvydęs V.Kirby „Karūnoje“, pakvietė ją į šeštąją filmo „Neįmanoma misija“ dalį „Atpildas“.
T.Cruise’as šioje juostoje ne tik atlieka pagrindinį vaidmenį, bet ir yra jos prodiuseris.
Filmavimo aikštelėje V.Kirby ir T.Cruise’as greitai susidraugavo.
Nemažai triukšmo sukėlė nuotrauka, kurioje pora aistringai bučiuojasi.
Tačiau netrukus paaiškėjo, kad tai tėra kuriamo filmo epizodas.
Aktorė oficialiai pareiškė, kad jau keleri metai susitikinėja su kolega Callumu Turneriu (31 m.), su kuriuo susipažino 2014-aisiais filmavimo aikštelėje, o su T.Cruise’u ją sieja tik bendras darbas ir draugystė.
Vėliau Vanessa su Callumu išsiskyrė. Priežastis buvo labai proziška – abu labai užsiėmę, o darbo grafikai nesutapo.
Buvo ar ne meilės kibirkštis tarp V.Kirby ir T.Cruise’o? Kai kas teigia, kad taip. Įrodymas – britė pakviesta ir į būsimąją – septintąją „Neįmanomos misijos“ dalį. Sklinda kalbos, kad Holivudo žvaigždė tokių planų turi ir aštuntajai.
Šiuo metu V.Kirby vis dar maudosi „Moters dalių“ šlovės spinduliuose. Ji pirmą kartą suvaidino filme, kuris pelnė visų prestižinių kino festivalių apdovanojimus. Reikia pridurti, kad daugiausia nominacijų susižėrė būtent ji – pagrindinio moters vaidmens atlikėja.
Šis filmas, kurio vienu prodiuserių tapo legendinis režisierius Martinas Scorsese (78 m.), buvo demonstruojamas ir per 77-ąjį Venecijos kino festivalį.
V.Kirby buvo įvertinta Volpi taure už geriausią moters vaidmenį. Paskui pažiro nominacijos – „Auksinio gaublio“, BAFTA, „Kritikų pasirinkimo“ ir kino aktorių gildijos premijai. Paskui – „Oskarui“.
O kaip dėl asmeninio gyvenimo? Šiuo metu romantiški santykiai nustumti į antrą planą.
Realiame gyvenime aktorė rengiasi paprastai, nesidažo ir nemėgsta koketuoti. Dėl pomėgio dėvėti juodus drabužius draugai ją vadina bankų plėšike.
V.Kirby gyvena pietiniame Londono rajone Tutinge, kuris nėra priskiriamas prie labiausiai prestižinių. Ji nuomojasi butą kartu su seserimi ir dviem draugėmis. Šį būstą kažkada pasirinko dėl pigumo. Kai jų piniginės pastorėjo, kitur nepanoro kraustytis – priprato.
Gyvena ramiai – triukšmingų vakarėlių laikai baigėsi. O juk anksčiau kaimynystėje gyvenančios senutės namą tiesiog drebino garsi muzika, šokiai ir juokas.
V.Kirby sakė, kad griežto karantino metas per koronaviruso pandemiją jai patiko – pirmą kartą į valias miegojo, mokėsi medituoti ir daug skaitė.
Dabar britų aktorė laukia naujų įdomių pasiūlymų – tiek teatre, tiek kine.
Parengė Ona Kacėnaitė 
aktorėsOskarasHolivudas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.