Ši laida apie tai, ar egzistuoja gyvenimas po mirties, kodėl komą ar klinikinę mirtį patyrę žmonės neretai dalinasi labai panašiais išgyvenimais, regėjimais, ir kas iš tiesų vyksta su žmogumi mirties momentą.
Garsi televizijos laidų vedėja Laima Kybartienė prisipažino patyrusi komą prieš 30 metų operacijos metu. Pasak moters, šis įvykis ir pokalbiai, įvykę komos metu, ištraukė ją iš gyvenimo duobės.
Tuo metu slaugytoja slaugos namuose Norvegijoje su mirštančiais žmonėmis dirbusi Jurga Valery papasakojo apie sunkiai protu paaiškinamus įvykius, kuriuos teko patirti tuomet, kai mirdavo pacientai. „Žmogus tikrai nėra tik mėsa...“, – įsitikinusi Jurga.
Pasak garsaus neurologo, mokslų daktaro Jokūbo Fišo, pasakojimai, kurie jungia žmones, patyrusius komą ar klinikinę mirtį, nėra pomirtinio gyvenimo įrodymas.
„Tikiu, kad mirtimi viskas nesibaigia, tačiau pacientų patirtys nėra įrodymas, tai tam tikra prasme haliucinacijos, kurias tarsi sapną patiria žmogus, mirštant ląstelėms, pritrūkusioms deguonies...“, – pasakojo medikas.
„Mūsų jausmai, prisiminimai – sąmonė ir pasąmonė yra energija, kuri numirus pažyra į aplinką“, – įsitikinęs metafizikos mokslų daktaras, profesorius Vilimantas Zablockis.
Pokalbių laida „Bučiuoju. Rūta“ – jau šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., per LNK.