Lietuvos įžymybės per karantiną kuria drabužius ir gamina baldus

2021 m. vasario 7 d. 19:38
Per koronaviruso pandemiją nuostolius skaičiuojantys muzikantai, aktoriai, renginių vedėjai dažnai imasi naujos veiklos. Vieni jų taip prisiduria gyvenimui, kiti ruošia dirvą ateičiai.
Daugiau nuotraukų (31)
Aktorė Goda Petkutė (31 m.) per karantiną ėmėsi kurti laisvo stiliaus drabužius – džemperius ir marškinėlius, puoštus flamingų atvaizdais. Kaunietė aiškino, kad tai verslu virstanti širdį džiuginanti veikla, kurios idėją pakuždėjo jai itin mielo paukščio simbolis.
„Jau kurį laiką kirbėjo mintis save išbandyti ir kitoje srityje. Gražiausia mano svajonė išsipildė ne pačiu gražiausiu laiku. Buvo pirmasis pavasarinio karantino mėnuo, kai lape užsirašiau pirmus naujos kūrybos žingsnius.
Nuo vaikystės mėgstu flamingus, jie man siejasi su egzotika, šiluma, rožine spalva. Norėjosi, kad jie visada būtų šalia manęs, mano artimų žmonių“, – pasakojo G.Petkutė.
Aktorė surado dailininką, kuris jai nupiešė flamingų. Tuomet atėjo mintis apie drabužius.
Laisvo stiliaus drabužius vilkėti mėgstanti G.Petkutė nutarė, kad flamingai galėtų puikuotis ant marškinėlių, džemperių.
Aktorė pradėjo kurti šių drabužių modelius, o juos siūti ėmėsi kaunietės surasta kruopšti siuvėja.
G.Petkutė nauja veikla taip užsidegė, kad drauge su mylimuoju aktoriumi Arnu Ašmonu (26 m.) pirmuosius drabužius pavasarį patys pristatydavo juos užsakiusiems žmonėms. Nesvarbu, kad tekdavo nuvažiuoti šimtus kilometrų.
Aktorė svarsto apie galimybę artimiausiu metu flamingų atvaizdus perkelti ir ant kuprinių, kitų daiktų.
Muzikinės grupės „Bon Jeans“ lyderis Ramūnas Grybauskas (50 m.) per karantiną taip pat rado kitos veiklos.
„Mano gyvenime muzika užima itin svarbią vietą, tačiau turiu kuo ir daugiau užsiimti. Dažnai tam pritrūksta dienos ir net vakaro“, – pasakojo R.Grybauskas, kuris yra moksleivių popamokinės veiklos mokytojas – kone šimtą vaikų moko groti gitara. Per karantiną muzikantas tai daro nuotoliniu būdu.
Jis taip pat fotografuoja ir gamina dirbinius iš odos.
Maždaug prieš šešerius metus R.Grybauskas pradėjo iš odos gaminti įdėklus lankui ir strėlėms. Vėliau nutarė sukurti sudėtingesnių dirbtinių.
Pamažu atsirado papuošalų, piniginių, rankinių, pavadėlių keturkojams.
„Pajutau, kad šis pomėgis gali tapti ir pragyvenimo šaltiniu. Įsirengiau dirbtuves, kuriose taip pat smagu leisti laiką kaip ir muzikos studijoje.
Per karantiną jose būnu gerokai dažniau. Džiaugiuosi, kad iš anksto pasirūpinau vienu pragyvenimo šaltinių. Šiuo metu atlikėjams tai itin aktualu“, – pasakojo R.Grybauskas.
Muzikantas šio amato subtilybes perprato tik per pusantrų metų – teko ir galvą pasukti, ir daug žaliavos sugadinti.
Be to, gaminius reikėjo patraukliai pristatyti. Todėl vyras įsigijo profesionalų fotoaparatą ir taip užsikrėtė dar viena aistra – fotografija.
Muzikantas per karantiną fotografuoja tik savo malonumui. Tačiau kai pandemija baigsis, jis ketina toliau rengti nuotaikingas fotosesijas.
Renginių režisierius ir vedėjas Giedrius Gustas (54 m.) per karantiną pradėjo mokytis fotografijos paslapčių.
„Jau per pirmąjį karantiną renginių neliko, pajamų – taip pat. Nors poroje įstaigų dirbau meno vadovu (aišku, nuotoliniu būdu), supratau, kad norint gyventi reikia naujų įgūdžių. Ėmiau mokytis naujų kalbų, pas bičiulę žinomą kaunietę fotografę Laimą Geležę pradėjau mokytis fotografijos“, – pasakojo G.Gustas.
Aistrą fotografijai vyras pajuto prieš daugybę metų. Jam labiausiai patinka fotografuoti gamtą.
„Prieš keletą metų įsigijau profesionalams skirtą fotoaparatą ir kone mėnesį visus rytus ir vakarus praleidau tyloje prie jūros, trokšdamas kasdien padaryti vis geresnį kadrą. Aišku, fotografavau mėgėjiškai“, – pasakojo G.Gustas.
Režisieriui, pradėjusiam lankyti žinomos fotografės pamokas, teko įsigyti daugiau fototechnikos, kad nuotraukos būtų kokybiškos.
Po pirmo karantino G.Gustas surengė ne vieną fotosesiją, tačiau prasidėjus antram jų neliko. Todėl vyras toliau mokosi fotografijos.
„Įgūdžius tikrai panaudosiu tuomet, kai tik gyvenimas taps laisvesnis, – vylėsi režisierius, svarstantis galimybę surengti ir personalinę parodą. – Nuotoliniu būdu mane moko ir daugiau profesionalių fotografų.“
Grupės „16Hz“ nariui Robertui Jucevičiui (50 m.) per karantiną teko prisiminti jaunystėje įgytą staliaus-baldžiaus profesiją.
„Nors muzikinė veikla visiškai nesustojo, koncertų neliko. Todėl yra proga prisiminti tai, ką mokėjau. O vėliau galbūt tai išaugs ir į mažesnį ar didesnį verslą“, – kalbėjo muzikantas.
Nagingas vyras per karantiną remontavo savo namus Kaune, o neseniai pradėjo gaminti stalą iš medžio ir epoksidinės dervos.
Šis rankų darbo išskirtinio dizaino baldas bus skirtas jo namams.
Jeigu stalą pavyks pagaminti, R.Jucevičius ruošiasi ieškoti užsakovų ir gaminamus baldus parduoti.
„Man patinka įvairūs darbai, ypač tie, kuriems reikia kruopštumo.
Tad jeigu karantinas tęsis labai ilgai, muziką teks derinti su veikla, kuri leis pragyventi“, – planavo muzikantas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.