Aktorių pora L. Kalpokaitė ir J. Braškys atvirai apie sveikatą: „Tik atrodo, jog ji yra amžina“

2020 m. rugsėjo 13 d. 11:46
Žinoma aktorių pora Larisa Kalpokaitė bei Jonas Braškys teatro scenoje sukasi visą savo gyvenimą.
Daugiau nuotraukų (15)
Nuolatinės gastrolės, ilgos repeticijos ar įtemptos premjeros – aktorių gyvenimo kasdienybė, lemianti ištvermės poreikį.
Tai suprasdami, Larisa ir Jonas ėmė labiau rūpintis savo sveikata, stiprinti ją natūraliais būdais, mat anot aktorių, tai, deja, bet nėra amžina.
Ieškodami poilsiui tinkamos ramybės, aktoriai L.Kalpokaitė su vyru J.Braškiu savaitgaliui atvyko į Druskininkus ir pirmą kartą gyvenime išbandė sanatorinį poilsį.
Savo įspūdžiais jie sutiko pasidalinti televizijos laidoje „Sveikatos medis“.
Pasirodo, į sanatoriją pora atvyko iš karto po spektaklio premjeros, tad vietą sveikatinimuisi rinkosi itin atidžiai.
„Ateina laikas, kuomet ir kūno, ir sveikatos, ir kūrybos akumuliatorius reikia pakrauti. Premjera buvo sunki, nes vaidinome Lukiškių kalėjime, kuriame atmosfera nėra pati geriausia, todėl atsipūsti pora dienų nutarėme čia.
Man tai siurprizas, kuris praplėtė mano poilsio praleidimo akiratį – ramybės oazė, kurioje atrodo, kad visi dirba tik tai tau“, – įspūdžiais laidoje dalijosi Jonas.
Aktoriai neslepia, jog dažnai sveikata ima rūpintis tik tuomet, kai ji pradeda šlubuoti.
Su amžiumi neišvengiamai išryškėja vis daugiau sveikatos problemų, kurias spręsti puikiai padeda sanatorinis poilsis ir gydytojų paskirtos procedūros.
„Nesirūpini ta sveikata, atrodo, kad jinai amžina, o ateina tam tikras laikas, kada masė žmonių, renginiai, bendravimas išvargina ir tuomet norisi tylos, ramybės, norisi, kad tave palepintų.
Masažai, perlinės vonios, baseinas – visiška laisvė. Prieš atvykstant jausdavau stuburo skausmus ir jau po keletos procedūrų jie dingo“, – tikino Larisa.
Šiuolaikinės Lietuvos sanatorijos stengiasi neatsilikti nuo nūdienos poreikių ir moderniai išnaudoti per puse amžiaus sukauptą patirtį bei natūralumu paremtas gydymo tradicijas.
Taip sanatorinis gydymas tampa maloniu poilsiu, kuomet su modernia medicinine įranga derinami gydomieji veiksniai sukuria vientisą paslaugų harmoniją.
„Visi pripažįstam, kad sveikata yra be galo didelė vertybė, tačiau tą imam suvokti tik tuomet, kai jos netenkam. Kuomet atsiranda rimtesnės sveikatos problemas, tuomet žmonės ima ieškoti būdų joms spręsti.
Aš visada sakau, kad mes turime be galo didelį potencialą sveikimui savo organizme, reikia tik taip su juo pasielgti, kad paskatintume sveikimo mechanizmą.
Atvykus į sanatoriją su gydytojo, su sanatorijos pagalba jūs pradedat kurti save arba toliau tęsiate savo kūrybos procesą.
Niekada nėra per vėlu savimi rūpintis, galų gale, kad ir vyresniame amžiuje, atsiminti, jog turiu kūną ir juo turiu rūpintis“, – teigė sanatorijos direktorius medicinai, fizinės medicinos ir reabilitacijos psichoterapeutas gyd. Arvydas Balčius.
Daugelis yra susidarę klaidingą nuomonę, jog sanatorinis poilsis paskiriamas tik gydytojų ar jį renkasi vyresnio amžiaus žmonės. Tokį įsitikinimą turėjo ir Larisa, kuris sugriuvo vos tik apsilankius ir pamačius, kaip yra iš tiesų.
„Aš turėjau įvaizdį, jog sanatorijose yra labai nuobodu. Mano tėvas kiekvienais metais gaudavo siuntimą į sanatoriją ir, matydama jo nuotraukas iš ten, įsivaizdavau, kad ten yra senukų, ligonių užsiėmimai.
Tačiau po šio apsilankymo likau nustebinta, mat pamačiau visiškai skirtingų kartų žmones“, – laidoje atviravo Larisa.
Aktoriai džiaugiasi atradę pušyno apsuptyje įsikūrusią ramybės oazę, kurioje dirba profesionalūs sveikatinimo srities specialistai.
Tiek Larisa, tiek Jonas liko patenkinti ne tik procedūrų, padėjusių atgauti taip aktoriams reikalingas jėgas, kokybe, bet ir bendravimo kultūra, kurios sulaukė iš viso sanatorijos personalo.
„Mes mylim savo darbą, mes norime dirbti, bet kad tą darbą dirbti, reikia ir pailsėti. Man atrodo, jog dabar pacientų, ligonių ir gydytojų, personalo santykiai Lietuvoje atėjo į kitą kokybę.
Visada buvo pagarba, bet dabar ta pagarba tokia neprikišama, ji dar ryškiau matosi iš abiejų pusių“, – tvirtino Jonas.
Kaip kovoti su bloguoju cholesteroliu?
Lietuva Europoje vis dar pirmauja pagal mirčių skaičių nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Todėl gydytojus ypač neramina viena pagrindinių kraujotakos sistemos ligų priežasčių – per didelis cholesterolio kiekis kraujyje.
Jis nustatomas maždaug 90-čiai procentų tikrintų vidutinio amžiaus šalies vyrų ir moterų, pusė jų turi dar ir padidintą kraujo spaudimą.
Cholesterolis, kaip ir kraujo spaudimas, yra klastingas, mat žmogus ilgą laiką jo padidėjusios koncentracijos net nejaučia.
„Jeigu mes į tai nekreipiame dėmesio ir negydome, tai priveda prie ligų, tokių kaip aterosklerozė, išsivystymo. Cholesterolis yra kraujo riebalai.
Šiaip cholesterolis normoje yra ir naujagimis turi cholesterolio koncentraciją, kuri nėra didelė, tačiau jeigu pacientas nejuda, valgo riebiai, ta cholesterolio koncentracija kraujyje gali būti padidėjusi“, – teigė VUL Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro gydytoja kardiologė doc. Jolita Badarienė.
Daug yra vaistų pasaulyje, kurie mažina cholesterolio koncentraciją, vieni populiariausių jų – statinai, mažinantys cholesterolio sintezę kepenyse.
Jie slopina aterosklerozės vystymąsi, stabilizuoja jau susidariusias plokšteles kraujagyslėse, mažina pakartotino infarkto riziką.
„Dieta ir tinkama mityba yra svarbi, tačiau be vaistų nepasikeis žmonių rizika susirgti miokardo infarktu. Kadangi paskutiniu metu pagerėjo vaistų prieinamumas žmonėms, kurie dar turi tik riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, pagerėjo galimybės ir laiku užkirsti tam kelią.
Kai žmonės pradėjo daugiau vartoti vaistų, koreguojančius jų rizikos veiksnius, pagerėjo mūsų statistika“, – laidoje medicinos pasiekimais džiaugsis VUL Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro gydytoja kardiologė, Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė prof. dr. Jelena Čelutkienė.
Naujausias mokslinis tyrimas įrodė brokolių ir arbatos veiksmingumą kovoje su vėžiu
Šių metų gegužės mėnesį Amerikos klinikinių onkologų draugijos (angl. ASCO) metinėje konferencijoje buvo pristatytas naujausias Jungtinės Karalystės nacionalinis mokslinis tyrimas, kuris įrodė, kad brokoliuose ir žaliojoje arbatoje esančios veikliosios medžiagos gali apsaugoti nuo vėžio, sumažinti riziką juo susirgti bei pagelbėti sveikimo procesui.
„Navikinės ląstelės susidaro dėl besikaupiančių mutacijų. Jos gali kauptis natūraliai, gali kauptis dėl išorinio poveikio, tad antioksidantai, polifenoliai gali suaktyvinti tas organizmo sistemas, kurios susidoroja su oksidaciniu stresu, su tuo išoriniu poveikiu“, – laidoje teigė Nacionalinio vėžio instituto onkoimunologas dr. Marius Strioga.
Rubrikoje „Ačiū, daktare“ padėka Vilniaus gimdymo namų vadovei K. Mačiulienei
Rugpjūčio 12-oji diena ištikimai laidos „Sveikatos medis“ žiūrovei Sabinai – ypatinga diena, mat tai visų jos trijų vaikų gimtadienis.
Taip jau sutapo, jog 16 metų Damjanas, 10-metė Stela ir metukus skaičiuojanti Amadėja gimė tą pačią dieną, tuose pačiose Vilniaus gimdymo namuose, jų vadovės prof. Kornelijos Mačiulienės akivaizdoje.
Būtent šiai gydytojai akušerei ginekologei ir bus skirta Sabinos padėka už didžiausią gyvenimo turtą – vaikus.
„Man labai smagu, kad yra moterų, kurios gimdo trečią vaiką ir jų nemažėja, o priešingai – daugėja. Be kolektyvo, be komandos niekada negali vienas visko padaryti, tai yra komandinis, sunkus darbas ir ne kiekvieną kartą gali šypsotis, mat gimdymas yra toks dalykas, kuris gali tuoj pat komplikuotis, tad visada turi būti pasiruošęs padėti gimdyvei“, – apie darbo užkulisius pasakojo Vilniaus gimdymo namų vadovė, gydytoja ginekologė akušerė prof. dr. Kornelija Mačiulienė.
Aštuntąjį sezoną skaičiuojanti medicinos laida „Sveikatos medis“ ir toliau džiugins savo žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalins patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindins su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsakys į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.
„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.
Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.